Probudím se na Šibuji

Probudím se na Šibuji
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403054/bmid_probudim-se-na-sibuji-qVU-403054.png 4 1264 1264

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by zde zůstala navždy. Záhy se přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ocitne se totiž uzavřená v magickém kruhu rušné čtvrti Šibuja. Zatímco mladší podoba Jany bloudí městem, zažívá podivuhodné situace a hledá cestu domů, čtyřiadvacetiletá Jana v Praze studuje...... celý text

dvojkadvacet
24.09.2020 3 z 5

Lépe vymyšlené, než napsané. Ale i tak sympatická kniha.

chamyl
23.09.2020 4 z 5

Milé a čtivé překvapení mladé japanoložky a japanofilky, které nenuceně pracuje s propojením této ostrovní a české kultury v několika vzájemně protknutých příbězích. Celé to dohromady funguje dobře, uvěřitelně a nenuceně.
Hezké a příjemné čtení.

iiiccc
16.09.2020 3 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka, s tím, že je to super a měla bych si to přečíst. Příběh z Japonska mě bavil, ale že bych byla zvědavá na další kapitoly, to rozhodně ne. Příběh české Jany byl o ničem, nuda. Líbil se mi styl psaní a místy vtipné autorčiny připomínky. Když jsem kamarádce po třech měsících (!) knihu vracela a řekla své dojmy, tak mi sdělila, že už si ani nepamatuje o čem to bylo.

Alena_S
15.09.2020 5 z 5

Kniha mi udělala velkou radost - autorka se vyzná, hlavní postavu dávám do kategorie "moje totemový zvíře" a příběh je krásnou českou poctou v něm zmíněným japonským autorům.
Na to zároveň pozor - komu přijde, že např. Murakami "se moc rád poslouchá", ať se i tady obrní trpělivostí + čím méně přerušování, tím líp, protože opravdu chvilku trvá se znovu začíst. Ale stojí to za to.

Hanjimka
10.09.2020 5 z 5

Vůbec se nedivím za Magnezii, krásný popis japonska, domyšlený příběh. Jako debut určitě paráda. Budu sledovat autorku dál.

yellowbanna
18.08.2020 4 z 5

Román z pro mě nezvyklého prostředí si na začátku dával trochu na čas, než mě zaujal. Ale pak příběh přeci jen upoutal mou zvědavost a podmaňoval si mě víc a víc. Vracela jsem se o krok i celé kapitoly zpátky, abych dokázala sledovat nit. Druhou polovinu jsem už téměř hltala, až .... neprozradím, vezměte jej do ruky i vy. Stojí to za to.

L.Helena
14.08.2020 3 z 5

Nekonvenční prostředí, trochu fantasy, trochu romance, ale… Vůbec jsem se nemohla začíst, do čtení jsem se musela spíš nutit. Obzvlášť pražská linie - nebýt toho průběžně vkládaného překladu povídky, tak je to opravdu jen teoretizování o japonské literatuře. Pak byly ještě celkem zajímavé pasáže o taťkovi buddhistickém mnichovi, ale jinak nuda. Japonská linie měla aspoň sem tam nějaký děj, avšak stejně jsem pořád čekala, kdy přijde to „něco“, za co všichni ostatní dávají těch pět hvězdiček. Asi na té knížce něco bude, když má tolik nadšených komentářů, jenže mě to fakt nebavilo. Tři hvězdičky spíš za to, že jde o prvotinu.

BohunkaL
04.08.2020 5 z 5

Naprosto skvely debut. Zajimave a neotrele tema Japonska i jeho pojeti. Patrani po dilech a zivote japonskeho autora bylo tak ctive, ze jsem knihu odkladala jen velmi obtížne.Vsedni dny studentky japonske literatury nebyly vubec nudne diky hladce propojenym prekladum a informacím o zivote japonskeho autora. Vykresleni vtahovalo do deje a sama jsem touzila vedet o autorovi co nejvice. Snove pasaze se zajimave pojily s realnym pribehem. Velmi napadite.

Eva-K
29.07.2020 3 z 5

Příjemná oddychová knížka, která se snadno čte. Dozvíte se spoustu zajímavostí o Japonsku i japanologii (a jakožto absolventa FF UK mě velmi bavily popisy budovy v Celetné, naprosto trefné!, a celkově autorka vystihla velmi dobře atmosféru fildy), najdete zde i romantickou i detektivní i mystery linku. Tři hvězdy a ne více dávám proto, že mě ze začátku silně neoslovila povídka Kawašity, její počáteční části jsem přeskakovala, stejně tak mě zpočátku moc nebavila japonská část ( a vlastně ani ten konec...). Zkrátka kniha mohla být vyváženější. Ale věřím, že další autorčin počin bude ještě lepší!

Marcela52
28.07.2020 5 z 5

Příběh mladé japanoložky mě zaujal od první stránky. Autorce se podařilo vytvořit zvláštní magickou atmosféru, díky které dokáže udržet čtenáře v napětí až k překvapivému konci. Rozhodně doporučuji těm, kteří rádi u knih přemýšlejí a nemusí mít vše "narýsované" a srozumitelné...

pennyamarri
22.07.2020 5 z 5

Vyborne cteni. Asi spis pro zeny, je to takove zenske ten svet tam, ale pribeh neskutecny, krasny, napinavy, ani to prazvlastni rozuzleni nevadilo.

Aida32
20.07.2020 4 z 5

Prvotina japanoložky Anny Cimy mě zaujala tím, že ji napsala poměrně mladá začínající spisovatelka, dále tématem, protože děj se odehrává v Tokiu i v Praze, částečně je to zřejmě autobiografické dílo, protože hlavní postava i autorka studují japonštinu a také mi připomněla oblíbeného japonského autora H. Murakamiho. Děj i hlavní postava je jakoby dvojí, jedna studuje v Praze a pátrá po osudech jistého spisovatele a druhá je uvězněna v tokijské čtvrti Šibuja. Každopádně čtivé a zajímavé, originální.

Aida32
20.07.2020 4 z 5

Enforcer
20.07.2020 5 z 5

Na debut neuvěřitelně promyšlená a dobrá kniha. Pro obdivovatele japonské kultury téměř povinnost.

Evišťátko
19.07.2020 5 z 5

Tak ta mě fakt bavila!!! Jen ten konec byl nečekaný,takové to už??

bara-z5649
16.07.2020 4 z 5

Tahle knížka byla dokonalá! Ale!! Konec byl uspěchaný a úplný konec knihy nebyl úplně uzavřený, proto jsem musela tu jednu hvězdičku strhnout. Jinak to byla pecka!

Raszkulce
15.06.2020 4 z 5

Knížka se mi dost líbila, ale je to spíše takové odlehčenější čtení. Japonsko moc nemusím, nicméně knížka nastínila jeho krásy a ráda bych se zde i podívala (doufám, že se neztratím na Šibuji :-D). Takže za mě velké plus ale jako mnoho komentářů tady, musím říct, že z té češtiny a těch chyb mi bylo trošku ouzko.

gersie
07.06.2020 5 z 5

Musím se přidat k těm co knihu chválí , byl jsem velice mile překvapen. Jen škoda že je v knize spousty chyb , což mi přijde jako rozmáhající se nešvar dnešních vydavatelů.

jadwiga
31.05.2020 4 z 5

Cenu Magnesia Litera si určitě zasloužila a to právem. Kniha byla velmi originální. Obdivovala jsem na ní především prolínání různých časových linií aniž bych se v nich ztrácela. Hvězdičku ubírám pouze za konec knihy. Jsem zvědavá na další autorčinu tvorbu, ba dokonce se těším :-).

asam
23.05.2020 5 z 5

Spisovatelka se ve své literární prvotině vyznala ze své lásky k Japonsku a dokázala, že když si něco umane, a tvrdě půjde za svým cílem, že to dokáže. Je to příběh milostný, zároveň napínavý. A nejen příběh. V knize se seznámíte s japonskou kulturou a poznáte i něco z japonské literatury.
Doporučuji ,budu autorku sledovat a těším se na její další knihu. Snad nezklame.