Projekt manželka

Projekt manželka
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533736/bmid_projekt-manzelka-65e88e7a66840.jpg 4 632 632

Don Tillman série

Láska není žádná věda, ale co když o ni stojí muž s aspergerem? Profesor genetiky Don Tillman by se rád usadil a měl rodinu jako ostatní, jenže ženy ochotné o tom uvažovat vzápětí vždy něčím odrazuje. Pochopit důvod ale není v jeho moci. Šestnáctistránkový formulář plný dotazů na tělo, s jehož pomocí chce tento vysoce inteligentní mimoň v bílém plášti vytřídit nežádoucí uchazečky a ideální kandidátku pojmout za zákonitou manželku, prozrazuje jeho sociální neobratnost související s autistickou poruchou. Tak například: jeho vyvolená s patřičným IQ a BMI nesmí být kuřačka vymetající bary, ledvinky může jíst jen výjimečně a jen ať si zkusí chodit na rande pozdě, natož koketovat s pavědami. A tak dále. Nereálné? A přece jedna skvělá partie existuje: jmenuje se Rosie Jarmanová, jako na potvoru nesplňuje skoro nic z Donových požadavků, zato touží vypátrat, kdo je jejím pravým otcem... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Rosie Project, 2011

Interpreti: Jan Zadražil

LiLinka
16.12.2014 5 z 5

Skvělá oddychovka! :) Hned po prvních pár stranách jsem se vžila do hlavního hrdiny a celé jeho hledání ideální manželky prožívala s ním. Doporučuji, na chladné zimní večery příjemné čtení. :)

Danafantom
08.12.2014 5 z 5

Čtení téhle knížky mě úžasně uklidňovalo. Svět "aspíka" Dona byl svým způsobem příjemně přehledný. Ale já ulítávám i na seriálu Teorie velkého třesku, po jehož zhlédnutí také mívám najednou pocit, že můj život je v pořádku. ;)

Pivísek
03.11.2014 4 z 5

Milá a vtipná knížka, některé pasáže opravdu pobavily (na plese), nad některými se člověk pousmál. Vyústění "Projektu otec" jsem si tipla na začátku správně a "Projekt Rosie" skončil dle očekávání. Spokojenost.

momo01
29.10.2014 4 z 5

Příjemná oddychovka se skvělým humorem.

rundik
24.09.2014 4 z 5

Příjemná oddechovka se spoustou humoru a hodně sympatickým hlavním hrdinou.

Manifest blech
20.09.2014 5 z 5

Don Tillman je vlastně svůj, to se mi na něm nejvíc líbí. Je schopný se změnit, poněvadž u Dona platí: "Když něco chce, jde si za tím a dokáže to."

milagro
15.09.2014 3 z 5

Co jsem slyšela názor - Sheldon z BBT hledá tu pravou - moc se mi nápad zalíbil. Kniha ale už tolik ne. Nápad super. Rosie mi přijde nesympatická - nenašla jsem si k ní cestu a čtu s velkýma pauzama. Moc teoretické na mě :o) ale sem tam vážně dobrý humor. Pěkná knížka ale už bych si ji nepřečetla. Ještě potrvá, než ji vůbec dolouskám :o)

Hamina
02.09.2014

Fajn kniha na odpolední čtení...

hrabenka
29.08.2014 3 z 5

Tak mě se kniha nečetla až tak lehce,dělala jsem hodně pauzy,začátek dobrý,střed nuda až konec se pěkně rozjel.

nova8907
14.08.2014 4 z 5

Pěkná kniha,pobavila jsem se,zasmála a odpočinula a to jsem na dovolené přesně potřebovala.Doporučuji :-)

orson
11.08.2014 5 z 5

Super oddechovka, co se čte jedním dechem a rozhodně skvěle pobaví. Nic náročného, s přímočarým dějem, sympatickým hlavním hrdninou ve stylu detektiva Monka :)

lucull
05.08.2014 3 z 5

Příjemné, nenáročné čtení. Dokonce se i pobavíte. Ale na 5 hvězdiček jsem si zase tolik uchvácená nepřipadala.

Peti
04.08.2014

Jako bych viděla Sheldona z Teorie velkého třesku :) Ovšem s tím rozdílem, že Don se kvůli ženě dokáže dost změnit a opustit od spousty svých roky zažitých rituálů. Kniha byla dost ftipná, líbila se mi především první část, dokud Don byl alespoň z poloviny Don. Konec knihy mě už tolik nebavil, Don se začal příliš podobat klasickému muži :).

LaCata
27.07.2014 4 z 5

Ten náš svět plný společenských norem a konvencí je tak složitý a vazby tak jemné! Jeden si to ani neuvědomí. :-) Milá oddechovka, která vůbec neurazí.

Peace
23.07.2014 4 z 5

"Neschopnost vciťování není totéž jako neschopnost milovat. Láska je silný cit k jinému člověku, který se často vzpírá logice."

Milá a inteligentně vtipná knížka, za což má můj dík. Dona Tillmana si prostě musíte oblíbit! :o)

ivousekk
12.07.2014 5 z 5

Moc vtipna "romanticka komedie", kterou jsem precetla jednim dechem. Vtipna tak, ze jsem se i v saline smala nahlas :-)

Hella
08.07.2014 3 z 5

První třetina knihy výrazně vtipnější než zbytek, ale i tak to vcelku stálo za přečtení celé.

Ellis
07.07.2014 4 z 5

Skvělá, vtipná a nenáročná kniha. Velmi jsem se bavila, hlavní hrdina připomíná Sheldona Coopera z TBBT. Doporučuji jako odpočinkové čtení.

witko
28.06.2014 5 z 5

Vynikající četba. Kniha pobavila. Doporučuji všem, kdo mají špatnou náladu, po přečtení této knihy, ji rozhodně mít nebudou.

nier
02.06.2014 4 z 5

Nudíte se? Přečtěte si Projekt manželka.
Skvělá knížka na odreágování po nevydařeném dni v práci nebo jen tak k pobavení...
závěr mi přišel moc uspěchaný, ale knížka jako celek stojí za to...