Gazely

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1339 1339

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Eva88
21.01.2024 3 z 5

Kdyby to byl "obyčejný" román, chválím. Ale na Hartla slabší kousek. Nevadí, i tak se četl dobře, jednoduchá oddechovka.

Havrnka
20.01.2024 5 z 5

Čtivé, zábavné, pohodové.

Ira13
20.01.2024 5 z 5

Tak tahle se mi četla úplně sama a líbila se mi vic, jak dvě predešlé.
Pan Hartl snad při psaní konzultoval děj se svou ženou, protože většinou docela dobře vystihl chování hlavních aktérek. Kája byla nejlepší, Šárce jsem v mnohém rozuměla, snad proto, že pracovala ve zdravotnictví a Helena byla taková zvláštní.

hanap
19.01.2024 5 z 5

Velmi povedené, při čteni jsem se dobře bavila.

Vivetkav
18.01.2024 4 z 5

Úžasná kniha..jsem nadšená..četlo se to samo ..krásný plynulý příběh, jednoho týdne.. Gazely válely..spolužacky se fakt povedly.. jen tak dál pane Hartle..těším se na další knihu

Kuci12
18.01.2024 4 z 5

Četlo se to samo, příběh tří žen, které se musí smířit s tím, že možná život vypadá, jinak než plánovaly, ale že v zásadě nebude, tak špatný. Nechápu, jak muž dokáže napsat příběh o třech ženách, tak uvěřitelně.
"Jenže teď ten život probíhá... A my ho ani trochu neřídíme. Jenom na něj reagujeme."

Ivuska.09
18.01.2024 5 z 5

A mně se další Hartlův příběh líbil. Situace jako ze života! Kdo se v některé z postav v něčem nenajde, tak lže... Ano, stylisticky jednoduché, žádná intelektuální literatura, ale po náročném dni sednou k odborné knize ani nechci! Já jsem spokojená.

Lenkahaha
18.01.2024 odpad!

Nedočetla jsem to...

Mudry
18.01.2024 4 z 5

Začínám podezírat pana Hartla, že si jedné bouřlivé noci ve stavu společenské unavenosti přál stát se na pár dnů ženou a povedlo se mu to.

GaleW
18.01.2024 5 z 5

Díky kamarádce, která si knížky Patrika Hartla pravidelně kupuje, tak jsem četla všechny jeho počiny a musím uznat, že Gazely patří k tomu lepšímu, co jsem od něj četla. Hlavní hrdinky byly vesměs sympatické, člověk jim přál, aby došly k tomu jejich vytouženému cíli. A jak zde již bylo několikrát napsáno, konec byl super.

artepeli
17.01.2024 3 z 5

Taková civilní kniha ze života, jak u Hartla bývá zvykem. Všechno mi přišlo hrozně uvěřitelné (teda kromě králíčka!) A dost jsem se tom poznávala, nebo mé kamarádky. Takže to vlastně nebylo ani nijak extra zábavné, přesto čtivé. Jen jsem si říkala, jak to může autor ukončit - a za to tedy palec nahoru, to jsem se pobavila.

vekkr
17.01.2024 5 z 5

1/24Líbilo se mi to.Sedlo mi to do nálady,bavila se u toho.Někdy jsem se v tom poznávala,někdy nechápala,ale fajn čtení.

skalek
17.01.2024 5 z 5

Úplně mě děsí jak pan Hartl přemýšlí jako ženské....:-) :-) Je neskutečný...Fakt bych mu někdy chtěla vidět do hlavy....
Ale superní kniha, pobavila ...děkuji p.Hartl a těším se na další

Aneleh
15.01.2024 5 z 5

Přečetla jsem od pana Hartla všechny jeho knihy a vždycky jsem se báječně pobavila. Ne jinak je to i u této jeho poslední. Mám prostě ráda jeho styl vyprávění, jeho humor a to, že se zabývá všedními záležitostmi obyčejných lidí. Na nic si nehraje a píše, jak to chodí. I když nemám v knihách ráda vulgárnosti, v jeho podání mi to nevadí. Miluju ty absurdní a povedené situace, které dovede vymyslet, ať už jsou veselé nebo smutné. Sotva jsem dočetla a už se těším a přeju si, aby brzy zase vymyslel něco tak osvěžujícího a v mnoha případech i pravdivého.
"Je nutný se taky umět smířit s tím, že už jsme si jednou zvolili určitou budoucnost a odžily z ní tak velkej kus, že už prostě úplně jinej život mít nemůžeme."

orson
15.01.2024 5 z 5

Dávám sice plný počet, ale na Prvoka, Šampóna a spol to nemá. Ale líbilo se mi tam hodně věcí - to, že to je příběh spolužaček Prvoka, takže se autor vrací do stejného světa, ale kouká do něj z jiného úhlu (tohle mě vždy baví). Taky se mi líbilo, že celá kniha popisuje jen jeden týden. ale tedy hodně nabitý. A v neposlední řadě i ty jednotlivé příběhové linky. Nečekejte ovšem žádné velké finále, jsem rád, že závěr vyšel tak nějak do ztracena. Mně se to líbí.

danae1515
14.01.2024 4 z 5

...co jsem očekávala, toho se mi vrchovatě dostalo...
pohodové čtení, oddechovka, část Helena top, část Víkend- trošku docházel dech, za mě celkově povedené, vtipné, smutné, těším se na další

Marcela52
14.01.2024 4 z 5

Ženská verze přátelství se, dle mého názoru, Patriku Hartlovi moc nepovedla. Kniha se četla dobře, bylo tam i dost zajímavých postřehů ze současnosti, ale humor byl spíše podbízivý a vztahové kotrmelce místy zaváněly červenou knihovnou. Kladně hodnotím pozitivní přístup k současné, často složité době, takže po dočtení se necítíte zdeptáni, ale i tak jsem čekala jsem více. Proto dávám o hvězdičku méně...

Nomia
14.01.2024 3 z 5

Hartl a jeho vcítění se do ženského myšlení mě nakonec bohužel příliš neoslovilo. Nechapejte to špatně, pořád je to pohodová oddechovka, u které se občas zasmějete, ale očekávala jsem víc.

Můj zásadní problém tkví v hlavních postavách, ani jedna z Gazel mě nijak neupoutala a v podstatě mi ani nejsou sympatické. Její charaktery byly trochu stereotypní. Chyběla tomu sťáva.

čef
14.01.2024 4 z 5

V této knize zabrousil autor, tento básník všedního dne, do myslí různých žen, většinou ze střední třídy u nás. Něco hodně podobného knize Prvok, Šampón, jejíž hrdinové zde také okrajově vystupují. Jinak je vše systémově stejné - řeči, rodinné problémy, vztahy, nedorozumění, sms, sex, tuctové zápletky a nakonec je vše ztraceno v šumu. Kladem je možná vtip a docela barevný popis životů lidiček dnešní společnosti, naneštěstí pro mne však nikterak zvlášť pozoruhodných. Asi se to však jistě bude moderním ženám líbit.

ZuzanaZ83
13.01.2024 4 z 5

Tohle bylo moc dobré. Příběh tří spolužaček, které měly sny o své budoucnosti. Dnes, v 45 letech, čelí realitě. Autor popisuje jeden týden jejich životů.
Postupné vyprávění týdne z pohledu jednotlivých hlavních hrdinek se mi moc líbilo. Kniha je plná drsné reality, ale i smíření a naděje.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl