Gazely

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1339 1339

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

Lachtaan
31.01.2024 4 z 5

Zcela nejlepší Hartlovo dílo dostalo svůj spin-off a já mohl zkonzumovat více jak 400 stran poutavého čtení, které sice místy hraničí s moderní červenou knihovnou, místy si připadáte, jak kdyby se k vám dostali Horákovi v knižní formě nebo jako chlap vůbec nemáte u takového titulu co dělat, stejně vás ale vyprávění všech třil Gazel tak pohltí, že to přelouskáte během jediného týdne. Byla to další fajn jízda, jíž by se měli inspirovat všichni scénáristé novodobých českých romcomů a telenovel.

hanzmb
30.01.2024 5 z 5

S povděkem kvituji, že je zpátky starý dobrý Hartl. Naštěstí se oprostil od stylu 15 roků a vrací se zpět k tomu co perfektně umí. Je to dle mého taková kompilace. Postavami si pomohl z Prvoka a stylem a zaměřením se blíží spíše Víkendu. V každém případě zajímavé čtení. Jen mi osobně vadí, že nejsem schopen posoudit, nakolik se autor dokázal vcítit do pocitů dnešních pětačtyřicítek.

saez
30.01.2024

Také jste se zamysleli nad tím, jak jste si představovali svůj budoucí život na střední škole a kde jste reálně teď? A jaký z toho máte pocit? :-)
Dobře se to četlo, děj mě bavil a narážky na Prvoka, Šampóna, Karla a Tečku byly osvěžující.

Adusa68
29.01.2024 3 z 5

Knížka se sice parádně četla, ale dějově na rozdíl třeba od P, Š, T a K slabší. Pořád jsem čekala, co se stane, co bude wow efekt (třeba na třídním srazu), ale nestalo se nic. Na druhou stranu je to asi fakt ze života a je pravda, že během jednoho týdne (kdy se děj odehrává) se žádné životní veletoče asi čekat nedají. I když každá se tak nějak rozhodla jít dál a neřešit co bylo a bude...

LenkaMacak
28.01.2024 4 z 5

Gazely jsou nyní mou nejoblíbenější knihou od pana Hartla. Četlo se to velmi dobře, postavy byly sympatické a příběhy se mi moc líbily. Dávám 4/5*

martisek21
28.01.2024 5 z 5

Do teď byla moje nejoblíbenější Hartlova knížka Prvok, Šampon, Tečka a Karel, ale Gazely to změnily. A nemyslím si, že to bylo proto, že tentokrát se jednalo o příběhy žen, ale prostě proto, že i přes všechno čím tři kamarádky prošly na mě knížka působila neskutečně pozitivně. A moc mě potěšil odkaz na hrdiny předchozí knížky a okrajové zmínky, jak vlastně po 5 letech žijí. Takže tentokrát dávám 5 hvězdiček.

Val
27.01.2024 5 z 5

Za mě výborná oddychovka a možná nejlepší Hartl. Život tří nejlepších kamarádek se v průběhu jednoho týdne ocitá v takových turbulencích, že ukočírovat to, dá docela velkou práci. Kniha ze života, která vás neskutečně nakopne .

Alča I.
27.01.2024 5 z 5

Byla to bomba. Přečteno během vánoc

Kory98
27.01.2024 4 z 5

Moje druhá kniha od Patrika Hartla. Prvoka, Šampóna, Karla a Tečku jsem sice nečetla ani neviděla film, ale Gazely jsou samostatným příběhem, tak trochu volným pokračováním. Přiznávám na těchto stránkách už poněkolikáté, že nemám ráda realistické knihy, ale pan Hartl má tak trochu dar, že snad píše ještě realističtěji a věřím mu i já a baví mě to. Docela obdivuji, že dokáže takto psát i z ženského úhlu pohledu. Když jsem tak přemýšlela, tak mám asi s každou z kamarádek něco společného a to mě s nimi sbližuje. Povahově jsem si asi nejvíc oblíbila Šárku, ale dohromady byly Gazely dokonalé, už jen proto, jak dokázaly držet při sobě. Jejich životní příběhy byly uvěřitelné. Jediný, kdo mě v celém příběhu tak trochu iritoval byla malá Beáta, ta nebyla můj šálek kávy, ale kdo ví, možná by byla pro dnešní svět vybavena dobře.

VěraČamková
27.01.2024 3 z 5

Nechyběl humor, nadsázka, to, co Patrika Hartla zdobí, ale určitě to není TOP, proto jen čtyři hězdy.

terpin
26.01.2024 5 z 5

Super knížka, skvělá oddechovka.

kob
26.01.2024 4 z 5

Docela mě to bavilo - kniha přesně splnila svůj účel, když jsem zatoužila sáhnout po něčem oddechovém.

HH77
26.01.2024 3 z 5

Oddechové čtení jak už to u knih P. Hartla bývá. Kniha se četla dobře a rychle, ale jiné autorovy knihy se mi líbily více. Je sice zajimave, ze chlap dokáže psát o ženách, ale v porovnání s ženskými autorkami mi tam něco chybí a něco je naopak navíc. Hvězdičku také musím strhnout za to, že jiné knihy mnou nedávno čtené byly více propracované. Jako oddechové čtení po náročném dní je však kniha dostačující.

daPhytCZ
26.01.2024 4 z 5

Po slabších 15 roků lásky se autor vrací k osvědčenému propletenci postav a osudů, tentokrát nepřímo navazující na předchozí dílo Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Postavy a situace jsou fajn, opět nechybí střídání humorných a smutnějších pasáží, ale po Prvokovi a spol. už to je to "jen" pokračování téhož. Rozhodně se to ale dobře čte, kdo hledá oddychové čtení po náročném dni, určitě nebude zklamán.

klarkys
26.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Mám Hartlovy knihy ráda, baví mě jeho humor, píše oddechově, čtivě a srozumitelně.
Ale už v předchozí knize 15 roků lásky mi strašně vadilo, jak každý zná kdejakou celebritu, vždycky se všechno vyřeší a podaří díky těm správným kontaktům a proto ty příběhy pro mě ztrácí takovou tu "obyčejnost" a uvěřitelnost.
V Gazelách to bylo ještě o level horší, bohužel...a nevím, jestli to mělo být vtipné nebo co, ale opravdu se nikdo nepozastavil nad chováním Beáty? S tou měli rodiče naklusat někam na dětskou psychiatrii.

Januli
25.01.2024 4 z 5

Líbilo se mi, že je kniha rozdělena na čtyři části a máme tak možnost poznat každou z Gazel zvlášť a pořádně a není to namíchané a nepreskakuje to je. Jinak mě čtení bavilo, oddychovka ze života.

romika
25.01.2024 4 z 5

Parádní kniha, jednu hvězdu ubírám za to, že mohla být klidně ještě delší....

kuttnerovka
24.01.2024 4 z 5

Opět povedené a příjemné čtení. Ne tak vtipné jako jindy, ale Hartl nezklamal

Zemlja
22.01.2024 3 z 5

Vánoční dárek, sama bych si ji nekoupila. Už jsem četla autorovy jiné dvě, jako ukázka mi stačily. Ale Gazely přišly v pravý čas po náročné četbě. Je to v dobrém slova smyslu odpočinková kniha. Dobře odpozorované a odposlouchané situace, životné, uvěřitelné, lehce optimistické. I takové knihy jsou potřeba. Děj pěkně plynul, vyjadřování obratné. Autor má asi k ženám lepší vztah než např. Viewegh. Hartlovy ženské postavy nejsou schématické figury hodné politování. Oceňuji. A jako by člověk sledoval film. Ten asi vznikne, ne?

Hakl54
22.01.2024 5 z 5

Výstižný pohled na život dnešních žen. Část "víkend" již trochu nuda a ukončeno v pravý čas, pak už by to bylo asi o ničem.

ženy humor kamarádky

Patrik Hartl