Rod nebies a povetria

Rod nebies a povetria
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491731/bmid_rod-nebies-a-povetria-zY5-491731.jpg 4 759 759

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou. Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo. Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Slovart (SK)

House of Sky and Breath, 2022

TVer
19.10.2022 5 z 5

Tato kniha se mi líbila mnohem víc než první část. Postavy jsou napsaná naprosto skvěle. Zároveň se tam toho děje víc než v té první části. Naprosto zbožňuju postavu Ruhna.
Je vidět, že autorka to má vše přemyšlené tak 5 knih dopředu protože se ten příběh skvěle doplňoval. Přečetla jsem si opravdu jedním dechem.

Sarah J. Maas rozhodně ví jak u čitatele vyvolat spoustu emocí na pár stranách. Konec knihy mě naprosto dostal. Nemůžu se už teď dočkat 3. knihy.

lena.o.knihach
18.10.2022 5 z 5

Sarah J. Maasová mě snad nikdy nezklame. Pokaždé si říkám, že další její kniha už nemůže být lepší a samozřejmě mě vždycky vyvede z omylu, protože mě každé pokračování úplně rozseká. A Rod nebes a dechu mě totálně zničil.

Bryce, Hunt, Ruhn a další do party byli skvělí. Většinu z nich jsem si oblíbila už v úvodu Půlměsíčního města a nyní si mě získali i ti ostatní, kteří dostali více prostoru. Samozřejmě se objevily nové postavy a čtenáře dokáží dostat na svojí stranu, i když to nemusí být vždy ta správná.

Vyjadřovat se ke konci nemůžu, i když bych ho nejraději vykřičela do světa. Závěrečné části (a nejen ty) autorka umí prostě na jedničku. Dokázala to ve Skleněném trůnu a dokazuje to neustále. Klobouk dolů, jak to má v tomto případě vše promyšlené. Tenhle konec byl brilantní a Rod nebes a dechu tím posunul úplně na jinou úroveň.

terari95
18.10.2022 5 z 5

Za mě totální bomba, druhý díl se mi líbil ještě vice jak první. Děj hezky ubíhal a dělo se toho strašně moc a střídání různých pohledů bylo taky super. Sama jsem si trochu vyspoilerovala některé věci pri hledání postav na netu, ale zase jsem diky tomu chápala proč se chovali tak jak se chovali. Posledních cca 50stran mě rozsekalo jako zatím žádná jiná kniha a jsem zvědavá jak na tohle Maas v další knize naváže, za mě to byl ještě horší konec, než když ve skleněném trůnu Maeve unesla Aelin.
Jediné co mi na knize docela vadilo, stejně jako v posledních dvorech je nadbytek sexuálních scén. Ano kniha je určena pro dospělé, ale fakt nepotřebuji ve fantasy knize přibližně 10x číst detailní popis toho jak si to převážně Hunt a Bryce ale i ostatní rozdavaji po celém městě i jinde (Hunt a Bryce ještě převážně na veřejnosti) jako 1-2x ještě dobře, ale pokud se v tomhle chce Maas nějak vic angažovat tak ať si napíše Harlequinku nebo erotický román a je to‍️
I přes tento nedostatek a přes to, že Hunt a Bryce jsou u mě na pomyslném žebříčku mých sympatií k hlavním párům až na posledním 3.místě, dávám plný počet bodů, protože, Maas to prostě umí a nikdy nevíte co od ní čekat a mam pocit, že každá její další kniha je lepší a lepší.
A teď už mi nezbývá nic jiného než nedočkavě vyhlížet pokračování.

katerina0148
17.10.2022 4 z 5

Tentokrát jsem měla u této autorky problém se na začátku knihy začíst, nějak mě to nepohltilo. Postupně se to rozjelo a zlepšilo. Co mi začíná u autorky vadit jsou až prehnane pasáže plné sexu, které se bohužel objevují v čím dál větší míře. Dalším problémem jsou časté překlepy v knize, kdy člověk přemýšlí k jaké postavě to vůbec patří. Závěr byl dost neočekávaný a jsem zvědavá jak na to autorka naváže dalším dílem.

Darktherka
17.10.2022 5 z 5

Za mě skvělá kniha, sice nebylo slzavý údolí jako u předchozího dílu, ale i tak to stalo za to. Plno akce a úplně šílený konec. Takže teď zas netrpělivě čekat na pokračování.