Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5414 5414

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Rooz
20.11.2017 1 z 5

Celkem mě mrzí, že kniha vyznívá jako popis událostí. Není zde prostor pro postavy, vše je dopředu dané. Tedy žádný boj vědomí, vůle, přesvědčení, či jak to chcete nazvat. Napsal bych víc, ale víc by už bylo moc. Rozhodně mám raději knihy, kde se konfrontují dvě cílevědomé strany... Věhlasu knihy také jako někteří vůbec nerozumím. Spíš jde asi o jméno, co ji zvedlo z šedi...

gordon13
07.11.2017 5 z 5

Opravdu děsivé, dlouhé dny nahlížím pod postel a do všech tmavých koutů...pro jistotu! Poctivý horor :-)

january
07.11.2017 3 z 5

Jednu z nejstarších Kingovek jsem paradoxně přečetla až v roce 2017 po mnoha a mnoha novějších Kingových knihách a povídkách. Pro mě byla zklamáním, čekala jsem něco opravdu extra vzhledem ke zdejšímu hodnocení a zajímalo by mě, co všechny tak nadchlo. Hororové části knihy jsou výborné, stejně tak výprava na hřbitov za Gagem, a na sousedčina kocoura jsem se několik měsíců nemohla ani podívat. Nicméně postavy mi přišly vcelku nudné, a to včetně samotného Louise. Nedostala jsem žádný prostor poznat Rachel kromě úplného závěru, kdy už mi byla v podstatě cizí. Nechápu proč musela mít Creedovic dcera ony telepatické schopnosti, přišlo mi to tam zbytečně navíc. A závěr považuji za výsměch čtenářům ve stylu "nestojíte mi za to, abych se pro Vás vymýšlel s koncem". Začínat touto knihou s Kingem, těžko bych se k němu vracela.

Dominik106
02.11.2017 4 z 5

Je to průměrná kniha od Stephena Kinga. Celý příběh mě celkem bavil ale konec se mi zdál odflaknuty. Myslím si že King konec mohl udělat mnohem lepší.

JenG
30.10.2017 4 z 5

Možná je to tím, že je to první Kingova kniha, co se mi dostala do rukou, ale byl jsem jí naprosto pohlcen a několikrát jsem se k ní musel vrátit.

susu
28.10.2017 5 z 5

Tak takhle si představuji horor. Vynikající, mrazivé, syrové, nezapomenutelné.

kika_
23.10.2017 3 z 5

Tato kniha je pro mne takovým průměrem. Musím ocenit sílu příběhu, který od začátku do konce gradoval, tudíž bylo těžké knihu odložit. Konec naprosto skvělý. Na to všem mě mrzí, že mi kniha nedala to, co jsem předpokládala, čímž byl pocit hrůůůzostrašného strachu. Bohužel u mne převládal spíše poct znechucení nad popisovanými věcmi, obzvlášť u některých detailů. Jsem ráda, že se Řbitov zviřátek stal součástí mé knihovny, ale znovu jej do rukou zřejmě nevezmu.

elfinkaa97
20.10.2017 3 z 5

první část byla nudná a zdlouhavá, od druhé části se to zajímavě rozjelo a konec byl naprosto suprový. Stephena Kinga mám moc ráda a přestože dle mého názoru tohle nebyla jeho nejlepší práce, opět mě překvapil svou úžasnou schopností vyprávět příběhy s neobyčejnou lehkostí.

Bybyla
06.10.2017 2 z 5

Hm, tak to jsem se netrefila. "Všichni" teď čtou Kinga a já chtěla být in. Jenže jsem netušila (ano, na vině je moje neznalost), že se nejedná tak úplně o detektivky. Takže knížku jsem přečetla jen proto, že dočítám, neodkládám. A moc mě to tedy nebavilo :-( A to jsem si já plašan v záchvatu koupila i To. No uvidíme. Tenhle žánr mě tedy moc neoslovil.

Baileyska
05.10.2017 5 z 5

Četla jsem po několikáté a vždy me tahle knížka naprosto vcucne do její atmosféry. Hej hou, tak jdou... Za mě 5*

Maus
04.10.2017 4 z 5

Krásná knížka, ale čekala jsem od ní trochu víc.

Veronika33
03.10.2017 5 z 5

Kniha bol vynikajúca. Musím povedať, že kniha aj film patria medzi moje srdcovky. Videla a čítala som ju už niekoľko krát a vždy si ju užijem naplno. Odporúčam pre začínajúcich čitateľov tohto autora.

Meaki
02.10.2017 3 z 5

První část knihy měla velmi pomalý rozjezd. Neříkám, že mne nebavila, ale bylo to spíš takové "příjemné vypravování" (protkané smrtí). Bylo to příjmně mrazivé, ale ne děsivé. Od druhé části se to začalo rozjíždět, a ve třetí části jsme nasedli na horskou dráhu s Ozem Veuikým a Stuašuivým a rozjeli se do plné rychlosti až jsme se přiřítili do závěru knihy. Opět krásně Kingovsky napsané, moc se mi tahle kniha líbila a užila jsem si ji.

stephenkingfan
29.09.2017 5 z 5

Výborná kniha! Přečteno jedním dechem.

kilometr
24.09.2017 3 z 5

Kniha patří rozhodně k tomu lepšímu,co Mistr napsal,i když mezi mé nejoblíbenější nepatří.65%.

Pitbullka
22.09.2017 5 z 5

Pomalejsi zacatek a o to drastictejsi konec... z knihy na vas dychne neuveritelna atmosfera. Skvele cteni!

DickBach
13.09.2017 5 z 5

Ten chlap snad není člověk, nebo já už nevím..... V klídku si napíše mini větičku "chyběly mu 2 měsíce života" a v tu ránu vás to praští do palice jak rozjetej vlak. Ano, zvířátka umíraj, děti je pohřbívaj, rodiče se je snaží utěšit..... Ale tohle je síla. Velmi tvrdý zážitek. Děkuji.

Francoa
12.09.2017

Prozatím se nemohu nějak začíst, vždy přečtu pár stránek a odložím.Začnu číst jinou knihu a většinou s chutí přelouskám.Knihu jsem koupil použitou za babku, tak snad jí někdy přečtu.Pak se uvidí, co s ní dál.

Loginus
11.09.2017 odpad!

Totální a naprostá kravina. Ale pokud to někdo přepíše na povídku, která bude mít tak cca 30 stran, tak to bude fajn. Pokud se mnou nesouhlasíte, je to váš boj.
Doporučuji

qydko
07.09.2017 5 z 5

Dočetla jsem před pár vteřinami. Ještě pořád mám husí kůži a vím jediné, nikdy, opravdu nikdy nepůjdu na žádné indiánské pohřebiště.