Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406211/bmid_rbitov-zviratek-wrA-406211.jpg 4 5324 5324

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Pet Sematary , 1983

daniska
12.03.2018 5 z 5

Byla to moje první kniha od Kinga. Musím uznat, že je opravdu mistr hororu. Kniha je dobře napsaná. Velice se mi líbila i film nebyl špatný, kniha je samozřejmě lepší.
Já jí určitě doporučuju.

Israha
12.03.2018 5 z 5

Moje první knižní setkání s Kingem a hned maximální spokojenost. Vynikající horrorové čtení, které má především naprosto parádní gradaci děje a atmosféry. Ze začátku jen takové tajemné, mrazivé náznaky; poté konfrontace se zlem a jeho neustále se stupňující vliv, ze kterého není úniku. Díky tomu se čtenář dobře sžije s hlavními postavami a jejich postupně se zhoršující situace pak dokáže navodit hodně nepříjemné pocity. Nejen hrůza ze zla a jeho moci, ale také jakýsi smutek a neklid z toho, jak jeho vlivu okolí nevyhnutelně podléhá...
Jinak jde o přímočarou žánrovku, která nejspíš ve srovnání s jinými Kingovými opusy tak velkou literární hodnotu nemá, ale jako horror funguje v podstatě bezchybně.

Nomia
11.03.2018 4 z 5

Ve Řbitovovu zviřátek předvedl King, že se mu ne nadarmo říká mistr hororu. Pro strašpytle důležité upozornění - za žádnou cenu nečtěte v noci, nebo pokud do práce chodíte běžně podél hřbitova. A možná ani pokud jste vlastníkem nějaké té kočičky.
Nejen, že je to strašidelné a napínavé, což od toho samozřejmě tak nějak už očekáváte, ale místy je to i celkem smutná záležitost. Jedná se o hodně působivou a strašidelnou knihu, která je vyprávěna neskutečně čtivě a napínavě.

Možná, že jsem posera, ale opravdu jsem se u toho místy bála, čtení pro dětičky to rozhodně není. Poctivý, mrazivý horor, přesně jak má být. Miluji to závěrečné „Miláčku“. Skvělé!

TessaJean
10.03.2018 5 z 5

Skvělé! Dlouho jsem nečetla nějaký horor s takhle temnou atmosférou, která se drží od počátku až na konec knihy. Líbilo se mi, jak autor dokonale dokáže udržet čtenáře v neklidu a v takovém tom zvláštním napětí až děsu. Knihu jsem málokdy dokázala odložit. Příběh mi ale zároveň přijde dost smutný... a Kinga obdivuji už jen tím, jakým způsobem dokáže popsat rodinnou tragédii.

Dyaebl
03.03.2018 4 z 5

Nejvíce mě uchvátil Řbitov Zviřátek jednou věcí. Ne tím motivem, ne oživlou kočkou a legendou okolo celého pohřebiště, ani ne malé dítě jež povstalo z mrtvých, ale to, jak ztráta někoho milovaného, zapůsobí na mozek takovým způsobem, že z toho mysl zešílí a ztratí část vlastní lidskosti.

Nejhrůznější motiv je tu smrt vašeho vlastního synka a jak vás to zničí a donutí udělat nemyslitelné věci... V tom spočívá ta krása této knihy.

dalibor123
01.03.2018 4 z 5

Klasika od mistra Kinga :) Jednoznačně stojí za přečtení :)

hvězdo.kupa
28.02.2018 5 z 5

Moje první Kingovka. Moc nadějí jsem do ní nevkládala. Ale to proto, že jsem tehdy byla Kingem nepolíbená. Taky jsem si myslela, že název je chyba tisku. Dnes už se tomu směju a s láskou vzpomínám na tohle první seznámení s "Kingzávislostí" :)

redsharon
26.01.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Dále koment obsahuje SPOILER!!!
Trochu jsem se bála, že budu po přečtení mít noční můry, což se nestalo. Ale totální podpásovka byla, když se Louis opil a usnul (což Vy jako čtenář nevíte) a začne to vypadat, že se celá Gageova smrt udála jen v jeho hlavě jako - ,,co kdybych ho nezachytil a on by vběhl pod náklaďák značky Ornico?" a následně Vy máte pocit naprostého štěstí, že smrt malého a roztomilého chlapce byla jen jako.. jen představou.. jen fantazií... (což bych od Kinga brala jako naprosto typické pro jeho knihu) a pak Vám další kapitola okamžitě sebere OPĚT veškerou naději, protože zjistíte, že to byl jen sen v opilosti (také naprosto typické pro Kinga - jaká ironie). No ne vážně, kdo by nebyl v šoku, když s ním příběh takhle cloumá ze strany na stranu? (smích)
Každopádně na tuhle knihu jsem se opravdu těšila, splnila mé očekávání a ještě dodala něco navíc. Zanechala ve mně jen malou otázečku (po větě - ,,ahoj miláčku,,) - co bude s Ellie?
Top kniha, znovu smekám, 5*.

aetos
20.01.2018 5 z 5

Ano ano ano! Děkuji Vám pane spisovateli.
Toto je horror, jaký si představíte, když vám někdo řekne, hele tady máš knihu od krále horrorů, čti. Podle mě jedna z nejděsivějších knih od Kinga. A je tak dobrá, že se dá číst i podruhé. Žádné hluché momenty, King jde rovnou na věc a ždíme napětí a předzvěst něčeho "ne tak úplně dobrého" jak jen může. A jde mu to sakra dobře v tomto případě. Bravo!

PŮDA MUŽSKÉHO SRDCE JE KAMENITĚJŠÍ...

Fallen
11.01.2018 5 z 5

Moje první Kingovská knížka, můj první skutečně hororový příběh, který se mi dostal pod kůži tak, že mi moje představivost připravila pár vskutku horkých chvilek. Od svých "nácti" jsem se neodvážila znovu přečíst..

Algren
09.01.2018 3 z 5

NEJDĚSIVĚJŠÍ KINGOVA KNIHA, JAKÁ KDY BYLA NAPSÁNA! - To je uvedené na zadnej strany obalu knihy. Áno, možno tak posledných 15 strán. Aj to už čítate z donútenia, kedže väčšinu deja sa nič nedeje a máte pocit, že čítate istý druh jemnej drámy. Sklamanie.

Šárčí
03.01.2018 4 z 5

Dneska jsem knihu dočetla a moc jsem se v minulých dnech těšila na nové filmové zpracováni,které má prijít v dubnu 2018 do kin....teď už vím,že na film nepůjdu..kniha mi dala docela zabrat.Děsivý příběh s děsivým koncem....knížku jsem pokládala obrázkem kočky dolů a nenechávala jsem ji nikdy v ložnici..tak nějak jsem si nemohla pomoct....děj se rozjíždí pomalu,ale od smrti Churche /první smrti :D/ už to jede......a poslední věta ..."ahoj miláčku -řeklo to" brrrr

draga
25.12.2017 5 z 5

za mě jedna z nejlepších knih S.Kinga

slunicko1958
22.12.2017 5 z 5

Děkuji své kadeřnici za originální doporučení knihy. Všimla jsem si jejího oparu a ona mi vysvětlila, že to je z leknutí. Ležela na pohovce, četla tuto knížku a z opěradla na ni skočil její kocour. Prý myslela, že umře... Probudilo to moji zvědavost a knihu jsem si přečetla také. I když horory nejsou můj šálek čaje, zde nelituji a doporučuji. Na opary netrpím, ale vyděšená jsem byla. A pořádně.

Adam99
18.12.2017 5 z 5

Má první kniha od Kinga a ihned jsem pochopil, proč se mu přezdívá "mistr".

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Fascinující tajemství mikmackého pohřebiště se všemi důsledky, ke kterým to vede... četl jsem to jedním dechem, a poslední věta je naprosto mrazivá. "Jen potáplice... ty zvuky se nesou. Je to zvláštní."

Dolina
12.12.2017 5 z 5

Jednou takhle večer foukal dost silný vítr, který něco udělal s elektrickým vedením, takže v celé dědině nešla elektrika. Řekl jsem si, že je ideální čas vzít si baterku a pustit se do této knížky... dost silný a děsivý zážitek. "Jsou hroší věci než smrt"

Sarka25
05.12.2017 5 z 5

u teto knihy jsem se opravdu bála a Stephen opet nezklamal..

jani.ruzicko
25.11.2017 5 z 5

Kdo někdy něco nečetl od Kinga, jako by nežil....

BelphegorSara
23.11.2017 5 z 5

Netřeba slov. Úžasné dílo.