Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537884/bmid_rbitov-zviratek-6637710aa95b2.jpg 4 5327 5327

Doktor Louis Creed našel konečně ten pravý domov pro svou rodinu. Se ženou a dvěma dětmi se přestěhoval z Chicaga do velkého domu uprostřed venkovské krajiny v Maine. Radost mu trochu kazí jen blízká rušná silnice. Ale okolní lesy v sobě skrývají něco daleko nebezpečnějšího. Něco, co číhá za neuměle stlučenou branou z omšelých prken, na níž je sotva čitelný nápis s pravopisnými chybami…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Pet Sematary , 1983

kotoulek
31.05.2023 3 z 5

Nevím, jestli můžu úplně objektivně knihu zhodnotit vzhledem k faktu, že jsem viděla prvně film, takže jsem dopředu věděla, co se stane. Nebylo tam tedy nic, co by mě překvapilo. Ale i přesto jsem byla knihou trochu zklamaná. Nápad jako takový se mi hrozně líbil a těšila jsem se. Ale kniha byla plná zbytečných a nudných pasáží, které mi čtení trochu znechucovaly a musela jsem se do čtení nutit. A hrozně jsem se těšila, až to konečně dočtu a knihu budu moct odložit.
Na to, že se jedná o horor, jsem moc hrůzy během čtení nezažila, a to jsem docela velký posera a mám velkou fantazii.
Od Kinga to byla moje druhá kniha (tu první si tedy už moc nepamatuju) a chtěla jsem si rozhodně přečíst i další. Po tomhle ale zvažuji, jestli se do toho pustit.

uzivatel83509
30.05.2023 4 z 5

Kinga zrovna nevyhledávám, ale tato kniha se mi líbila :-)

lištička123
20.05.2023 5 z 5

Moje první kniha od Kinga. Skvělá.

marci8
12.05.2023 5 z 5

Moc krásná kniha. Dokáže vtáhnout do děje. S hlavním hrdinou prožíváme jeho pocity. Téma je také velmi zajímavé a k zamyšlení. Sice jsem moc nesouhlasila s konáním hlavního hrdiny, ale nevíme, jak bychom se ve stejné situaci zachovali my.

vladka321
11.05.2023 4 z 5

Smutné a velmi niterné téma. Kdo by nechtěl zvrátit osud i za cenu až hororové odplaty...

Thalin
10.05.2023 3 z 5

Od Kinga už jsem pár knih přečetla a od téhle slavné a vychvalované jsem teda čekala víc. Vím, že rád některé věci ze široka okecává (u IT jsem místy docela trpěla, jindy se bavila), ale tady jsem si to vůbec neužívala. Spousta, dle mě zbytečných, popisků a hovorů a velice pomalý nástup nějaké té děsivější části děje. Už od události s kocourem jsem na to čekala a přišlo to až ke konci. Z údajně jeho nejděsivější knihy mě nějak lehce zamrazilo až na poslední straně. Za mě to byl tedy spíš průměr.

rick6410
09.05.2023 5 z 5

Výborná kniha, klasický King. Najprv pomalé uvádzanie do deja, a potom sa to rozbehne. Výborná atmosféra, sympatické postavy, pútavá zápletka, ktorá človeka vtiahne do deja a prinúti ho sa báť. Trochu mi vadil koniec, nemám rád takýto štýl, ale inak skvelá kniha.

Olous1
30.04.2023 5 z 5

Kinga moc nečtu, knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a nezklamala mě. Za mě skvělý horor, chvilkami jsem se i bála, hlavně nečíst v noci.95%.

Nermal
28.04.2023 3 z 5

Pokud chcete číst Kinga, tak musíte v první řadě přistoupit na autorovu iracionální hru. Pak si to můžete pořádně užít.
Pokud nemáte náladu, bude se vám to zdát v dnešní době už dětinské, i když nervy vám to možná pocuchá.
Za mě je King trochu přeceňovaný autor.

matfan
26.04.2023 4 z 5

Moje první knižní rande s Kingem. Kniha mě naprosto pohltila, byť to není zrovna jednoduché čtení (obzvlášť pro rodiče malých dětí). Téma smrti opravdu skvěle propracovano.

VeruMalfoy
23.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Další můj King a opět super. Je opravdu pánem hororu. U téhle knihy jsem se snad bála od začátku až do konce. A když byl večer tak o to víc. :D

Děj se odehrává prakticky stále na hřbitově nebo okolo něj. Po celou knížku vám je po boku smrt.

Knížka má přesah v tom, jak by to vypadalo, kdybychom smrt dokázali přelstít, ale tím špatným způsobem. Kdybychom prostě mrtví nenechali odpočívat a nebyli schopni je nechat jít. Pokud bychom dokázali vyhrát nad smrtí a vrátit mrtvé do života, vždy by taková mince měla dvě strany, jak bylo krásně ukázáno v knížce.

A už jenom prostě ten fakt, že dokážete vykopat hrob svého mrtvého příbuzného a vyndat vaší matku, ženu nebo dceru či kohokoliv jiného, je děsivý.

Už jsem pár knih od autora četla a tato patří mezi ty lepší. Možná je zatím nejlepší, jakou jsem od autora zatím četla. Moc doporučuji.

Hakl54
23.04.2023 5 z 5

Po několika letech konečně kniha ulovena v místní knihovně. Nezklamala. Napínavé, děsivé, tajemné a smutné.

Richie1
18.04.2023 4 z 5

Řbitov zviřátek patří k tomu lepšímu v Kingově tvorbě (což byla většina jeho rané prózy). Příběh je dostatečně děsivý, zvláště ke konci, kdy celá hrůznost činů hlavních hrdinů graduje. Na závadu je samozřejmě obvyklá Kingova rozvleklost a popisnost především v první půli, ale naštěstí to není tak přehnané jako v jiných dílech autora. Některé nelogičnosti v chování postav se daly přehlédnout (u Američanů to je koneckonců už norma). Každopádně téma smrti a zmrtvýchvstání je hororové samo o sobě.
18.9.2022 - i druhé čtení jsem si užíval ... 80%

iv.ča
13.04.2023 5 z 5

Co dodat od mistra hororu!!!! Skvělá kniha.

Denisa.KC
28.03.2023 5 z 5

První King a vůbec první horor v mé knihotéce. Četla jsem kdykoli jsem měla volnou chvíli a když jsem zrovna nečetla, tak jsem přemýšlela nad tím, nad čím přemýšlel i Louise. Věděla jsem, že King je mistrem psychologického hororu - a tato kniha to stoprocentně dokazuje. Řekněte mi, kdybyste měli tu možnost, nehlodala by ve vás ta myšlenka to zkusit?

netopýrek1985
22.03.2023 5 z 5

Tento autor opravdu nezklame. Parádní jízda.

dpxcz
12.03.2023 4 z 5

Parádní Kingovka. Žádný další komentář netřeba.

Wladimirski
09.03.2023 4 z 5

Moje první kniha od SK, ke které mne přivedla čtenářská výzva 2023. Ačkoli tento žánr nepatří mezi mé favority, kniha se mi dobře četla, příběh měl gradující vývoj, líbil se mi autorův vypravěčský jazyk. Líbily se mi i dialogy Louise s Judem. Stojí za přečtení.

kristie
08.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Po uvážení raději připínám upozornění na spoiler. Nechci někoho připravit o 100% zážitek z knihy mými nepřímými narážkami, ale pointu příběhu v komentáři neprozrazuji.

Opět a znova Král hororu ukázal, že největšími strašidly nejsou zombíci, Wendigo, upíři a jiná monstra, ale lidé a jejich myšlenky a činy samotné. Vzhledem k tomu, že jsem už od Kinga něco přečetla a zhruba jsem věděla o čem Řbitov je, jsem ho úmyslně odkládala "na někdy", až budu v tom správném módu. I tak mě to emočně úplně vyfluslo.

Letošní výzva na Kingovy knihy zláká i jeho nečtenáře a pokud si jako první jeho knihu vyberou Řbitov a čekají horor, kde jedna akční, nebo napínavá scéna střídá druhou a zpoza rohu vyskakují strašidla. Nejspíš budou mírně rozčarováni. Nicméně pro mě a myslím si, že i pro většinu těch, co hodnotí kladně (a že nás není málo), je Řbitov nejděsivější právě tak, jak je. Ta "akce" a napětí co tu některým v knize chybí tu v nějaké míře také je, jen to není to nejděsivější. Nejděsivější je sledovat myšlenky Louise. A pokud má být člověk sám k sobě upřímný, tak ještě děsivější je fakt, že já sama nevím, jestli bych se dokázala zachovat na jeho místě jinak.

Dočetla jsem to před dvěma dny. Pořád mi příběh leží v hlavě a nejspíš ještě nějakou dobu bude. A není mi z něj zrovna dvakrát veselo, ač mám pevný nervy a jen tak něco mě nerozhází.

jitka7326
06.03.2023 5 z 5

Přečteno v rámci ČV 2023 - Kniha od Jane Austen nebo Stephena Kinga,kdy by výběr jasný. Pozvolný začátek, konec strhující i když očekávatelný.