Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537884/bmid_rbitov-zviratek-6637710aa95b2.jpg 4 5335 5335

Doktor Louis Creed našel konečně ten pravý domov pro svou rodinu. Se ženou a dvěma dětmi se přestěhoval z Chicaga do velkého domu uprostřed venkovské krajiny v Maine. Radost mu trochu kazí jen blízká rušná silnice. Ale okolní lesy v sobě skrývají něco daleko nebezpečnějšího. Něco, co číhá za neuměle stlučenou branou z omšelých prken, na níž je sotva čitelný nápis s pravopisnými chybami…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Pet Sematary , 1983

Allla9
19.06.2021 5 z 5

Z knihy si lze vzít ponaučení, že není radno chtít ovládat zákony přírody. Vše máme brát tak, jak je dáno.

greenie05
07.06.2021 3 z 5

Moje první kniha od Kinga, musím říct, že to bylo celkem zajímavé. I tak jsem ale dlouho přemýšlela, jak knihu ohodnotit.

Ono tam bylo dost částí, kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout, zároveň tam také bylo spoustu vleklých částí, do kterých jsem se vysloveně nutila. Líbila se mi ale reálnost a uvěřitelnost postav, i to, jak je příběh postavený na tom, jak vás může ztráta blízké osoby přivést k naprostému šílenství. Ale možná jsem z knihy očekávala trochu víc "mrazivých" momentů. I když ta poslední věta byla fakt povedená. :D

Nakonec tomu ale nemůžu dát víc jak 3,5 hvězdy. Nebylo to špatné, zároveň mě to nijak nenadchlo.

cryingPickle
30.05.2021 5 z 5

Nočná mora každého rodiča. Po tomto sa budete na cestu pozerať trošku obozretnejšie ako ste mali vo zvyku.

ParallyShawy
28.05.2021 4 z 5

Příběh je poutavý, i když místy vleklý a na konci si už už přejete vědět jak to dopadne. Od určité chvíle jsem tušil kam hlavní postava bude směřovat, ale tak fandil jsem jí v koutku duše. Vlastně jsem si chvíli říkal, že bych se aspoň něčeho dobrého na konci knihy mohl dočíst, ale to by nebyl King. Díky epilogu si však můžete domýšlet cokoliv... Třeba ne úplně tak "stuašuivé" pokračování.

magica6099
19.05.2021 5 z 5

Diky tehle knize, jsem objevila lásku ke čtení.. ️Do dnes si vzpomínám, jak mi vstavaly chlupy hrůzou. :))

klempy2
18.05.2021 4 z 5

Dávám 4 hvězdy jen kvůli začátku knihy a posledním cca 100 stránkám, které jsem přečetl jedním dechem.

Jak už tady někdo pode mnou říkal: Prostředek je taková ulice. Ne že by byl špatný ale je prostě rozvleklejší jak je to u kinga zvykem a pro mě by to bylo na 3 hvězdy.

Po osvícení je tohle druhý Kingův horor, kde King hraje na city prostřednictvím vztahu otce se svými dětmi/rodinou - Jako Táta dvou malých dětí musím říct, že tato kniha mě rozbila a měl jsem chuť je oba pořádně obejmout...tohle King prostě umí, umí vás vtáhnout do děje, pohltit atmosférou a vyždímat z vás emoce.

Na jednu stranu hodně silný čtenářský zážitek (ten konec jsem fakt ale fakt nečekal a šokoval mě) na druhou stranu jsem na konci knihy Kinga proklínal proč mi tohle dělá?! :D

Téma knihy je ztráta a vyrovnání se se ztrátou blízkého...ať už se jedná o ztrátu domácího mazlíčka nebo.....

Postavy jsou uvěřitelné a skutečné (což je Kingova silná stránka) a psané je to mistrovsky - Jak je u Kinga také zvykem. Je kniha strašidelná? Bylo tam pár scén, u kterých mi běhal mráz po zádech a ikdyž prostředek knihy strašidelný není, konec vám to vynahradí.

Je to klasika, takže si to přečtěte - Kniha je super!

Pavlina50
16.05.2021 3 z 5

Kniha o tom, jak je nebezpečné hrát si na Boha.
Kingova klasika, ve které je základním motivem důsledek absolutní neschopnosti vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. Zároveň je to kniha, kterou bych rozhodně nedoporučila číst těm, kdo mají malé děti.
Nápad je bezesporu vynikající, ale nesedl mi moc styl vyprávění, který byl pro mě takový docela rozporuplný - u některých pasáží knihy jsem díky atmosféře a napětí ani nemohla dýchat, ale velká část knihy se mi zdála zbytečně rozvleklá.
Ale ke konci kniha nabírá opravdu velice rychlé obrátky a z posledních několika vět – zejména té úplně poslední - mě skutečně šíleně zamrazilo.
Teď už si budu vždycky pamatovat, že mrtvé je opravdu lepší nechat odpočívat v pokoji.
Nicméně, bez ohledu na originální nápad...z čtenářského pohledu je to u mě jen takový průměr.

Pavčule
12.05.2021 5 z 5

Klasika , která nesmí chybět v knihovničce žádného fanouška SK. Plný počet hvězdiček .

Petrasim
08.05.2021 5 z 5

První kniha od Kinga a moc se mi líbila. Už se těším až si pustím i film.

Gumiczud
01.05.2021 3 z 5

Podstatný je začátek a konec knížky. Prostředek byl o ničem, taková Ulice. Ve výsledku je to pěkná knížka s krásným koncem.

baji42
01.05.2021 5 z 5

Krásně strašidelná kniha od jednoho z předních autorů hororového žánru.

Katrinreading
19.04.2021 5 z 5

Vtipné a strašidelné zároveň, jeho knihy čtu hlavě kvůli skvělému jazyku a vybroušenému stylu a tahle je jedna z autorových nejlepších.

HockeyGirl
10.04.2021 4 z 5

Druhá knížka, kterou jsem od Kinga přečetla. Film jsem neviděla, protože horory nemám ráda ve filmovém podání. Stejně mám skoro furt zavřené oči, takže bych z toho nic neměla. :D Ale jako knížka v pohodě, takže jsem si chtěla přečíst i Řbitov zviřátek. Knížka se mi líbila, bylo to opravdu strašidelné, ale i psychicky strašidelné, takže taková kombinace. Konec byl trochu přitažený za vlasy, a některé pasáže byly zbytečně dlouhé, občas mi přišlo, že se tam něco opakovalo (některé fráze, pasáže), ale nebylo to tak moc. Dávám 4*.

JajaD13
08.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla v nemocnici na JIPce, což tomu dodalo ještě hororovější rozměr... A vyprávěla ji na pokračování sestřičkám.
King umí vybudovat atmosféru a pracovat s tím, co není vidět...
Stejnojmenný film je skvělý, byť jsem byla nejdřív úplně v šoku, kdo že to tam vraždí... (Nechci spoilerovat.)

zdenda75
07.04.2021 5 z 5

Klasická Kingovská temnota. Klasika všech klasik. Tentokrát pochválím i obálku, která je mnohem lepší než ta původní trapnost.

KnihoSny
05.04.2021 5 z 5

Řbitov zvířatek Je skvěle čtení místa mi mě i mrazilo doporučuji♥️A i film je skvělej

Beky
24.03.2021 3 z 5

Neuvěřitelně, zbytečně a strašně zdlooooouhavé!
Tak polovinu z příběhu bych asi klidně vynechala, protože to všechno, co se dělo v knize bylo tak rozvleklé a popisné, že jsem místy myslela, že to nedočtu.
Jasně, bylo to napínavé a prostě musela jsem vědět, co bude dál a jak to skončí.
Nebylo to nakonec pro mě ani nijak děsivé, místy mrazivé, to ano, ale to je tak vše.
Z knihy jsem vcelku zklamaná ...

jjanca
18.03.2021 3 z 5

Moja prvá kniha od Kinga a bohužiaľ (asi) aj posledná. To bolo tak neskutočne rozťahané. Niektoré odstavce som preskakovala, aby som sa dostala k tomu podstatnému. A vôbec som sa nebála. Najviac strašidelný mi prišiel maximálne ten kocúr. A všetko bolo tak veľmi predvídateľné. Čakala som viac.

Denisa.M99
17.03.2021 4 z 5

Od knihy jsem očekávala více hororový nádech, jak jsem četla v recenzích, nicméně jsem se u ní ani jednou nebála, což mě mírně zklamalo, kniha toto zklamání však skvěle vyvážila poutavostí a celkovou ponurostí. Časté dialogy o smrti a umírání nutí člověka o smrti přemýšlet a může to vyvolat až mírně depresivní náladu. :) Knihu jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout, konec má rychlý spád, ale zůstává otevřený, takže záleží jen na čtenářově fantazii.

evask
13.03.2021 5 z 5

Tohle se mně ještě nestalo. Knížka plná napětí, nedá se od ní ní odtrhnout, přesto ji asi nedočtu, protože před spaním mně vyvstává v mysli cesta za polomem a až příliš přemýšlím, jak asi smrděl ten kocour.