Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3960 3960

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Vlak7
29.12.2021 5 z 5

Spoiler - nebyla mi jasná mužská postava vraha nebo to bylo tak dobře maskování? Oblek, sportovní oblečení při zanechani balíčku v klubu?

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá!

Dvojitý kříž je naprosto parádní detektivka! Sympatický vyšetřovatel Robert Hunter, sadistický vrah, série brutálních vražd a jejich nejasný motiv, za mě velká spokojenost. Kdo by mohl být vrah, mi v jednu chvíli blesklo hlavou, ale na konci mě to stejně překvapilo. Už teď se těším na další Carterovky!

andream
27.12.2021 5 z 5

Tak to byla jizda, konec absolutne nepredvidatelny, nuti vas cist dalsi a dalsi stranku… super jsou kratoucke kapitoly, diky tomu to odsypa jeste vice… hednoznacne doporucuji a jdu na dalsi dil serie

Tupoun
25.12.2021 3 z 5

Něco od Cartera jsem v minulosti již četl, ale teprve díky pomoci Databáze knih, tomuto skvělému serveru, nemusím složitě pátrat po sériích. Tak jsem se rozhodl začít od počátku. Tahle kniha Dvojitý kříž je něco velmi podobného horské dráze. Chvilku to šlape, krev, maso, utrpení v docela reálném popisu (kritici drsnosti už vědí, že to není pro ně, ale jestliže chcete pochopit opravdový hnus vraždy, musí vám to někdo detailně popsat), napěťový spád, pak se to plouží v bahně nudnosti a pomaličku se děj škrábe zase nahoru. K omrzení je neustálé připomínání, že Hunter nemůže spát, nu, a navzdory jeho příjmení nebyl v tomto příběhu lovcem, ale loveným. Docela souzním s komentářem Maevie, z části i worka nebo Antaki_Thorin. Chvíli detektivka, chvíli thriller, číst se to určitě dá, ale víc času než u jídla a před spaním jsem tomu nedal. To však neznamená, že druzí nebudou nadšení, protože jsem nadšený nebyl já. Odcházím číst Popravčího.

Antaki_Thorin
24.12.2021 4 z 5

První knížka od Cartera. Závidím všem čtenářům, co jsou z toho úplně paf.
Já oceňuji čtivost, také napětí, ale z Huntera se na zadek neposadím. Zanechává ve mě zvláštní protichůdné pocity. Nechci ho úplně ignorovat, ale nemám chuť hltat jeden příběh za druhým.

janina66
20.12.2021 5 z 5

Velmi napínavá, i když dost drsná detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Výborná zápletka. Ovšem nedokážu si představit, kde vzal pachatel tolik sil k přemisťování jeho obětí.
Už teď se těším na pokračování.

Iki1
14.12.2021 4 z 5

Dost drsné čtení s poutavým dějem, který mě do půlky hodně vtáhl. V druhé polovině už to bylo horší, trochu rozplizlé, s opakujícími se motivy. O konci soudím, že se jedná spíš o nastavovanou kaši se zřejmým pachatelem.

haWranka
13.12.2021 3 z 5

Nápad skvělý, postavy taky. Ale hrozně mi vadila ta snaha za každou cenu šokovat. Vraha jsem tipla, takže to protahování na konci bylo trochu moc. A těch nechutností bylo příliš, musela jsem i přeskakovat. Prostě móda současných detektivek, kterou ale já nemusím.

Mayaotzin
12.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo fakt wow, člověka to vtáhne a nepustí. Není to tak brutální, jak jsem se původně obávala, ale slabším povahám to spaní narušit může :) Těším se na další díl s Robertem.

Jessybelle
09.12.2021 5 z 5

První kniha od autora, vybrána, protože autor byl v žebříčku 100 nej knih, a vlastně několikrát.
Je to čtivý, děj odsýpá, zas tak drsný mi to nepřišlo, možná, že k tomu mi pomohla kniha Bílé kosti...
Hlavní hrdina mi byl sympatický, snad to nebude žádnej alkáč...
Sice jsem tak nějak přišla na to kdo, ale proč ne. Závěrečný plk v nemocnici mě fakt pobavil.
Tak nějak to vypadá, že pan Carter má dalšího fandu. A já zas co číst. Jupí.

lucakuca
09.12.2021 5 z 5

To není žádná jemná kašička pro malé a něžné! To je pěkně krvavý steak pro drsný a velký!
Celou dobu pecka, ale stálo se mi vážení, že při posledních 40 stránkách, jsem šla spát s tím, že Hunter je držák, a že to do rána vyřeší a vydrží. A jo! Zvládl to.
Konec dobrý a ruce hvízdavý :-)

monushka
30.11.2021 5 z 5

Má první přečtená kniha od Cartera. Dlouho jsem odolávala všem pochvalným komentářům na autorovu adresu na různých knižních fórech. Až došlo i na mě. I přesto, že jsem vraha odhalila, mě zaujal spád příběhu, otáčela jsem stránku za stránkou a nesmírně si celý příběh užila. Těším se na další setkání s autorem a Robertem Hunterem.

Sixao
30.11.2021 3 z 5

Do dvou třetin super, mělo to spád, napětí i vtip. Pak přišlo to zajetí Carlose a zbytek knihy se zvrhl v neuvěřitelnou grotesku. Nezachránil to ani Jakub Saic svým skvělým předčítáním.

Smiley96
29.11.2021 5 z 5

Tak to byla jízda... svižný, vtipný, napínavý. A ještě k tomu, když je hlavní hrdina takovej sympaťák tak to nemá chybu. Vzhůru do dalšího dílu.

Bakana
24.11.2021 4 z 5

Dobrá detektivka, rozhodně patří k těm povedenějším. Napínavá, i když ke konci bylo rozuzlení dost málo uvěřitelné. Ale tentokrát mi to nevadilo.

JerryDexter
16.11.2021 5 z 5

Tahle serie rozhodně není pro slabší povahy. Ale když se v kuchyni říznete, taky z vás nepoteče duha. Robert Hunter je sympaťák, tomuhle chlapíkovi prostě fandíte a prožíváte s ním každou bolístku.

Maevie
10.11.2021 3 z 5

První setkání s Chrisem Carterem a jeho detektivem Robertem Hunterem ve mně nevyvolalo žádný „wau“ efekt ani zděšení nad vyšetřovanými činy. Pomyslně jsem tak Dvojitý kříž zařadila do kolonky průměrně vydařených thrillerů, které se dobře a rychle čtou a nabízejí detektiva, který je, i přes své problémy, sympatický. Škoda jen že pachatel byl poměrně zřejmý.

work
08.11.2021 3 z 5

Tentokrát budu stručný: dobře vystavěný thriller, který má spád, sympatickou postavu hlavního detektiva a dostatečně dávkovanou drsnost. Rozhodně však nepatří v žánru k nejlepšímu, co jsem četl, a nepatří ani k nejlepšímu, co Carter napsal. A ten závěr? Značně přepísknutý a veskrze nereálný. A úplný závěr? Ten to zase zvednul. Asi tak.

ArwenAragorn
05.11.2021 5 z 5

Po letech jsem přečetla znovu a pokud bych měla vyjmenovat skutečně dobré thrillery, tenhle k nim patří. Neuvěřitelně čtivý, s napětím a pořádným překvapením nakonec. Ano, je to hodně brutální, ale to už jsou thrillery ze série s detektivem Hunterem všechny. Upozornění: Není pro slabé povahy. Ti ostatní, kterým se kniha ještě do ruky nedostala se mají na co těšit.

faba
21.10.2021 4 z 5

Audiokniha: Skvěle čteno Jakubem Saicem. Každý den jsem se těšil, až půjdu ven a budu poslouchat tuto knihu (tak knihy poslouchám). Opravdu napínavý děj. A to že jsme pachatele odhalili už předem (viz Peta1607, simca 183, Sitth i já :-) ) nevadí (odhalili, ale nevěděli proč, že?).
A jestli to bylo drsné, brutální, nechutné je na věci každého z nás. Časem se pohled na toto téma mění k horšímu. Co nám před rokem vadilo, dnes bereme jako normální a za rok to bude Večerníček pro děti. Zhrubli jsme. Taková je doba.
Já to mám taky tak a někdy mně to vadí. Hodně.
A sakra to jsem si zamoralizoval. Neměl jsem hodnotit knihu? :-)

Edit:
p.s.: Opět k překladu. Bylo ve druhé kapitole použito, „Do prčic!“ A je jedno, že je to s malým písmenem. Už jsem to někde ventiloval. Vždyť to neví pomalu nikdo, kde to je u nás, natožpak v Los Angeles. Překladatelé používejte místo toho třeba, „Do prdele!" (v originále knihy je „Fuck it!")

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965