Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3960 3960

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery

15.10.2021 5 z 5

Výborná kniha, doporučuji

simca183
04.10.2021 4 z 5

Poutavá detektivka, která čtenáře vtáhne. Za mě rozhodně nebyla nijak drsná. Každopádně mé mrzí, že jsem věděla, kdo je vrah, hned od chvíle, kdy poprvé vstoupil na scénu... Za to prostě musím ubrat hvězdu, protože na konci každý dobrý detektivky by měl být wau efekt :-)

katka134
29.09.2021 4 z 5

Audiokniha
Drsná, ale dobrá detektivka. Robert Hunter je sympaťák.
Poslouchat Jakuba S. byl skvělý zážitek.

popeluška
29.09.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora a jsem moc spokojená. Kniha je velmi čtivá a ten konec bych nikdy neuhodla....

Kortez
18.09.2021 5 z 5

Audiokniha.
Skvělé načtení od Jakuba Saice posouvá už tak drsný a děsný příběh do ještě kontrastnějších kontur. Při poslechu mě mrazilo v zádech i když venku právě vrcholí letošní léto. Rozhodně doporučuji a já sáhnu po dalším díle co nejdřív.

vladka321
14.09.2021 5 z 5

Velmi pěkná, napínavá detektivka se zajímavou zápletkou i řešením. Jenom ten konec mi přišel najednou takový rychlý.

BaNaMa
13.09.2021 4 z 5

Povedená kniha, která mě nenechala v klidu.

ViolettaCh.
12.09.2021 5 z 5

Opět bohatý, rozvětvený děj, nechybí ani pořádná nálož brutality, jak jsme u tohoto autora zvyklí, ale kniha má spád, vývoj děje jde dopředu, žádná hluchá místa, čtenář resp. v mém případě posluchač audioknihy, je pořád v napětí.

katallinka
05.09.2021 5 z 5

Skvělé čtení. Občas mi připadá, že tento žánr není pro mne a pak objevím něco tak skvělého a musím se pustit do celé série. Čtivé a plné překvapení! Přidávám se k nadšeným čtenářům Chrise Cartera.

Domulenka
04.09.2021 5 z 5

Kniha rozhodně byla velice čtivá a napínavá do konce....Někdy si u těchto knih říkám zda ten spisovatel ,to co píše zkouší nebo má opravdu bujnou fantazii.. (doufám v to druhé)

Peťulka3
04.09.2021 5 z 5

Myslím, že začátek další dobré série.

Jurajovamaka
03.09.2021 5 z 5

Výborná detektívka spod pera talentovaného Chrisa Cartera. Drží v napätí od začiatku po koniec...a keď si už myslite, že ste na stope vrahovi, všetko sa otočí o 360 stupňov...
Stojí za prečítanie, môžem jedine ODPORÚČAŤ pri milovníkov krimi a thilerov ako stvorené :-)

Lovana
31.08.2021 4 z 5

O sérii detektivek od Chrise Cartera jsem hodně slyšela a nevím, kdy bych se k ní dostala nebýt společného čtení.
Měla jsem trochu strach, protože jsem slyšela, že je Carter hodně brutální, ale za mě to nebyla taková hrůza. Ano, místy to bylo trochu nechutné, ale nebylo toho zase tolik a za sebe musím říct, že jsem se u této knihy nebála. To za mě teda byl rozhodně větší masakr Stalker od Larse Keplera... Tam jsem měla vážně strach... Uvidím, jak na tom budou další díly od Cartera...
Oba dva vyšetřovatelé, jak Roberta Huntera, tak Carlose Garciu, jsem si oblíbila a už se těším na další pokračování série - Popravčí.
Za mě byla kniha velmi čtivá, stránky utíkaly pod rukama a velmi mi vyhovovaly krátké kapitoly, které dodávaly čtení napětí.
Určitě s touto sérií budu pokračovat a jsem velmi zvědavá na další díly, konkrétně druhý díl - Popravčí by měl být ještě lepší než tento první díl.

Hodnocení 4*/5*

Steve1511
27.08.2021 2 z 5

Bohužel jsem nenašel dost sympatií k hlavnímu detektivovi, což ovlivnilo i vztah k celému příběhu. Pro mě tak zklamání způsobené zejména určitou schematičností postav. Formálně se asi příběhu nic vytknout nedá, ale já se vracím k milovanému Kurtu Wallanderovi ...

Knihontýnka
25.08.2021 3 z 5

Není to špatná detektivka, byť až přehnaně a zbytečně krutá a násilná. Ale ze dvou důvodů mě překvapuje to skvělé hodnocení. Je naprosto skvěle napsaná, ale postavy jsou vlastně trochu ploché, obsahuje nelogičnosti. Rozuzlení je vlastně úplné UFO. V podstatě od začátku bylo zřejmé, že ta osoba má něco společného s vrahem nebo se na vraždách podílí (byť jsem tedy nevěděla, že jde o vraha samotného), ale to vysvětlení mě tedy dostatečně neuchlácholilo. Jak tu občas píšu u jiných knih: děr tam bylo jako v cedníku. Ale čte se to snadno a rychle. Ne, že ne.

Kanimůra2
23.08.2021 5 z 5

Dlouho jsem odolávala, nemám ráda moc kruté detektivky. Nakonec jsem to vyřešila následovně - jakmile se našla mrtvola, přeskočila jsem několik odstavců. Ano, je to trochu dětinské, jako si zakrýt oči a pak se dívat mezi prsty... Ale ten drastický popis se mi do mozku nezapsat. A vyplatilo se. Knihu jsem doslova zhltla a běžím pro další díl. Oba detektivové mi sedí, jsem ráda, že jsem začala od prvního dílu. Krásný konec.Doporučuju.

Princezna22
17.08.2021 5 z 5

Pecka. Nevěřila jsem co všichni na tomto máte až jsem jednoho dne neodolala a knihu si přečetla a již chápu. Tohle je naprosto Topka a dokonalost. Příběh, postavy a ten dej krásně napsaná kniha.. Zápletka krásná, na konci knihy jsem cumela s otevřenou pusou :D. Doporučuju!!!

cryingPickle
17.08.2021 5 z 5

Tak toto bola pecička. Kniha ma schmatla a nepustila až do konca. Krátke kapitoly a pútavosť deju vás vtiahnu a vám sa nebude chcieť odložiť toto majstrovské dielo plné nechutností a zvráteností. Doporučujem všetkými desiatimi. Už sa teším na ďalšie prípady s Robertom a Carlosom.

Viviana-Mori
12.08.2021 5 z 5

Mám ráda tyhle typy knih. Sympatičtí vyšetřovatelé, šílené vraždy, napětí...
Ačkoli se přiznám, že když popisovali první zavražděnou oběť, udělalo se mi zcela nefalšovaně špatně od žaludku. Bylo to vykreslené tak detailně, že mě jímal děs a hrůza.
Seznamování s detektivem Hunterem hodnotím na výbornou, už čtu druhý díl a taky pecka. S touto sérií určitě strávím mnoho času.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965