Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3960 3960

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

kubyrd
25.05.2021 5 z 5

Skvělý, mrazivý, temný thriller. Stále udržuje v napětí. Splnil očekávání.

Katania
22.05.2021 4 z 5

Chvílemi tuctové, ale čtivé. Určitě si přečtu i další díly.

Centurion.d
20.05.2021 5 z 5

Perfektně vymyšlený a napsaný kriminální příběh s překvapivým rozuzlením. Těším se na další díl a jsem rád, že jsem tuto sérii objevil.

AndreaCekanova
17.05.2021 4 z 5

Čekala jsem, že knihu zhltnu, když vezmu v potaz oblíbenost autora, ale nakonec jsem ji četla celkem dlouho. Ale byla to moje první e-kniha, tak možná proto. Vadilo mi opakování: "Jejda," od různých narátorů. Některým postavám bych se chtěla dostat pod kůži trochu víc a klidně bych oželela, že se nedozvím, co si Martin Young maže na chleba po kalbě na straně 270. Ale skvěle bylo popsané prostředí, a líbilo se mi vysvětlování psychologie i motivace postav. Nakolik jsem byl přesvědčená, že konec mi už nepřinese nic nového, tak jsem se pletla. Nakonec i mě děj pohltil a všechno do sebe zapadlo víc, než jsem očekávala. Pár výhrad bych měla, ale celkem se mi líbí, jak byl příběh vystavěný. Určitě zkusím ještě nějakýho Cartera přečíst a uvidím.

Jaklová.katka
15.05.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Robert mě úplně okouzlil a nemohla jsem se od toho vůbec odlepit.

girdi
15.05.2021 5 z 5

Sdílím nadšení. Příběh mě strhl a nepustil. Přečteno za jeden den s občas zatajeným dechem. Je tam všeho tak akorát, perfektní.

grimik
10.05.2021 4 z 5

Přistupoval jsem k této sérii už opravdu skepticky, protože naprostá většina thrillerů a detektivek co jsem četl, jsou průměrné a slátané blbůstky, plné nepodchycených nelogičností, přehánění ad absurdum, špatného psaní a nesmyslně natažené délky. No tak jsem se mýlil a po několika přešlapech do vod "amatérů", kteří nevím proč, jsou navzdory svému neumu v červených číslech na Databázi knih, jsem narazil na sérii, která stojí za to. Minimálně její první díl. Moc pěkně vystavěná zápletka, na thriller akorát délka. Musím se přiznat, že tady jsem do vyslovení jména záporáka úplně tápal a byl překvapen, ačkoliv právě často trpím nad knihami tohoto typu opakem, tedy že musím pročítat stovky nudných stran, i když jsem si dávno jist závěrem. Navíc Carter prokládá děj postupným odhalováním života a charakteru hlavních postav, a to v míře tak akorát, aby kniha nepřestala bavit a rychle se zas vrátí k ději. Nejde tedy o úplně povrchní záležitost, pokud jde o postavy, s nimiž se ostatně bude čtenář setkávat ve více než desítce dalších dílů. Teď se na chvíli vrátím k pro mě zajímavějším/vážnějším knihám, a pak zkusím pro odlehčení další díl a uvidíme. Zatím, v rámci žánrových jednohubek, hodně dobré.

Alena129
07.05.2021

Drsná. Napínavá. Těším se na další díly. Rozhodně doporučuji.

Enti
04.05.2021 5 z 5

Kriminální objev. Americká drsná detektivní škola ve své plné kráse. Robert Hunter je prototypem amerického poldy, ztroskotance, který se nebojí rány rozdávat i dostávat, navíc nadprůměrně inteligentní. Dvojitý kříž je symbolem, který nachází detektivové vytetovaný na těle obětí sériového vraha. Závěr je možná maličko teatrální, a vzhledem k pachateli pro mě těžko uvěřitelný. Ale čte se dobře a o to u oddychové literatury jde.

Bedřich63
03.05.2021 4 z 5

Asi jsem čekal trochu víc. Je to dobře napsaná kniha nepostrádající napětí. Pro mě tam ale chybí nějaká přidaná hodnota, kde bych se dozvěděl něco nového. Vždy v podobných knihách hledám nějaký ten vědecký podtext, historické souvislosti, provázání na nějaké zajímavé koníčky apod.

Janca007
02.05.2021 5 z 5

Chtěla jsem začít číst postupně od začátku série, doporučila mi je kamarádka, že se od Cartera nemohla odtrhnout. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky pustila, ale zhltla jsem ji teda jedním soustem. Od začátku napínavá knížka s nečekaným vyústěním. Nic, jdu číst další díl :)

Gabetka
29.04.2021 3 z 5

Musím přiznat, že fakt nechápu to vysoké hodnocení a velebení autora do nebes. Ano, je to čtivé. Ano, hlavní duo detektivů je sympatickým lákadlem. Ale kromě toho, že autor tlačí na pilu v popisu nejrůznějších brutálních způsobů mučení, nemá kniha oproti ostatním v tomto žánru nic navíc. Aspoň já to nevnímám. Vrah byl jasný od počátku a kličky na zmatení čtenáře mi přišly jako zbytečný balast. Zkusím i druhý díl a uvidím, jestli mě autor přece jen nenaláká na celou sérii. A jen tak na okraj, myslíte si, že by to Hunterovi tolik pálilo (i když na mě vlastně možná až tak chytře nepůsobil na to, že byl popsán jako génius), kdyby skoro nespal?

Shaxx
26.04.2021 4 z 5

Vrchní vyšetřovatel i parťák jsou super, jsem ráda, že se polovinu knihy neřeší nějaké těžké břemeno z minulosti nebo nějaký nezvyklý zlozvyk, který by vyšetřovatel měl, protože mě tohle v tomhle žánru upřímně už nudí. Morbidní je to obstojně, psané je to dobře, čtivé je to až nebezpečně :) Jednu hvězdu si tady nechávám do rezervy. Vraha se mi podařilo odhadnout, vodítek tam bylo víc než dost. Uhádla jsem kdo to je, ale motiv ne, takže i tak to bylo příjemné rozuzlení zápletky. Ještě, že jsem toho Cartera koupila jako komplet sérii a můžu se pustit do dalšího dílu :D

zimolka
24.04.2021 5 z 5

Tak opravdu si kniha tak vysoké hodnocení zaslouží.Hltala jsem stránku za stránkou.A jsem ráda, že mám hned další díly ,už doma.

Kolyxxx
24.04.2021 5 z 5

Po první knize se těším na další, zaujalo, sice drsné, ale četlo se to jedním dechem

petr3740
23.04.2021 5 z 5

Zase napínavé od začátku do konce. Nedoporučuji nikomu, komu se dělá z brutality nevolno.

whiolet
22.04.2021 4 z 5

Já se zamilovala! Akorát nevím jestli víc do Carlose nebo Huntera.
Knihu jsem fyzicky nečetla, ale poslouchala a musim přiznat, že i to byl super zážitek, jelikož vypravěč zkrátka uměl navodit tu správnou atmosféru!
Napínavé to bylo už od začátku, musím se, ale přiznat, že mě už vycvičil Jo Nesbo a já vraha uhadla, ale to spojeni PROČ, by mě teda nenapadlo.
Skvěle napsána detektivka s velkými sympaťáky v roli detektivů, těším se na další díl.

Marta_P
19.04.2021 5 z 5

Roberta řadím mezi své oblíbené vyšetřovatele a nechápu, že jsem se knize tak dlouho vyhýbala. Někdy trošku brutálnější, ale proč ne, nevadilo mi to. Za mě zaslouženě plný počet hvězd.

BMAJTZ
17.04.2021 4 z 5

Hrozně napínavé a poutavé a to tak moc, že se člověk ke konci už nedokáže odtrhnout. Jednu hvězdu tomu ale přece srazím. Na dnešní poměry tam bylo pár drobných klišé, bez kterých by se ta kniha fakt obešla. Nic to ovšem nemění ta tom, že bych to doporučil každému.

Kanylka
16.04.2021 4 z 5

Napínavé to teda je, od začátku až do konce.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965