Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3960 3960

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Katynka01
24.02.2021 5 z 5

Co dodat.. Robert Hanter a Carlos Garcia ❤️ prostě nemám co vytknout. Četlo se to samo.. Napínavé od začátku do konce a překvapivé rozuzlení případu. Prostě Roberta nejde nemilovat ❤️❤️

Griffith
22.02.2021 5 z 5

Carter, Hunter, Garcia. Trojice, která si mě ihned a pravděpodobně na dlouhou dobu získala. Neskutečně sympatický styl vyprávění od autora a kombinace dvou na první pohled odlišných hlavních "hrdinů", mi hned přirostly k srdci a já můžu s klidem říct, že mám nového oblíbeného spisovatele i protagonistu.

mifon
19.02.2021 2 z 5

Génius Hunter v patnácti maturoval s vyznamenáním, v devatenácti promoval z psychologie a ve třiadvaceti obdržel titul PhD. Jeho diplomová práce je povinnou četbou pro experty na násilné trestné činy FBI… Z ubohého tintítka se po roce tvrdého tréninku stal vazoun, kterého se holky „nemohly nabažit“. A tento detektiv - génius ve volných chvílích provozuje návštěvy barů, opíjení se, flirtování a následný sex s cizími ženami v cizích pokojích, a to bez ochrany. Autor správně předpokládá, že čtenář touží po extrémním sadismu a přidal do knihy trochu snuffu. Přečetl jsem po Dvojitém kříži ještě Zlobu, ve které autor sáhl i po kanibalismu. V obou knihách je pachatelem geniální, vysokoškolsky vzdělaný netvor. Když se podíváme na vysoké hodnocení těchto „děl“, musíme konstatovat že Carterovy knihy se geniálně trefují do potřeb čtenářů trillerů…

astra3
13.02.2021 5 z 5

Tak jsem si hned zajistila druhý díl. Vyšetřovatelé sympaťáci. Napínavé od začátku do konce.

MatoPalkes
13.02.2021 5 z 5

Tak objavenie tohto autora je ako dar z nebies. Parádna atmosféra, silno pripomínajúca film Sedem. Sem s ďalšími dielmi.

Terez_Proskova
08.02.2021 5 z 5

Propadla jsem thrillerům od chvíle, kdy jsem si poprvé přečetla knihy od Larse Keplera. Šílenství okolo Cartera jsem vypouštěla z hlavy - ale nakonec jsem si přečetla první knížku a můžu jen říct ,,o můj bože"!! Zamilovala jsem si jak autora, tak Roberta!

Marek82
08.02.2021 4 z 5

Od tejto knihy som mal vysoké očakávania vzhľadom na hodnotenia. Do veľkej miery boli naplnené. Kniha má spád, počúva sa dobre. Trocha mi vadila vyššia miera brutality a detailnosti popisu vrážd, ale to je asi v mene atraktivity a istého trademarku série. S napätím som čakal, ako to celé dopadne. Záver ma prekvapil, no bol v záujme atraktivity tiež trošku prepálený. Aj keď bola pointa obstojne vysvetlená, čitateľ musí trocha chcieť uveriť tomu, že sa to tak mohlo stať, lebo akonáhle začne premýšľať nad okolnosťami, motiváciou vraha a celkovou schopnosťou uskutočňovať také brutálne a premyslené vraždy, tak uveriteľnosť klesá. Pripomína mi to americký akčný film, na ktorý sa príjemne pozerá, je tam napätie, zápletka, ale nad realistickosťou sa radšej netreba pozastavovať. Mám rád detektívky, ale skôr civilnejšie, kde vyšetrovateľ nie je superman, ktorý napriek životospráve, ktorá by ho po mesiaci doviedla k infarktu, podáva dlhodobo nadľudské výkony a vrah je trpezlivý, diabolský sadista s neobmedzenými časovými a finančnými možnosťami páchať brutálne vraždy. Napriek tomu skúsim aj ďalší diel.

lucie5197
06.02.2021 3 z 5

Už nějakou dobu vnímám šílenství okolo Cartera, nakonec jsem tedy také podlehla a dle všech recenzí do toho šla s velkým očekáváním, což nedoporučuji.
Oba detektivové vcelku sympatičtí i když nic originálního, opět narážíme na klasický stereotyp. Je to čtivé a nutí vás to pokračovat nehledě na to kolik je hodin a jak moc vás bolí oči, ale zároven to není nic složitého a je to předvídatelné, pachatele jsem tušila zhruba od půlky i když jsem do poslední stránky doufala v nějaký velký šok. Dialogy jsou jednoduché, nepropracované.. překladatelské "jejda" mě nutilo protáčet oči. Zjištuji, že čtenářům ke spokojenosti vlastně stačí málo, o čemž svědčí hodnocení. To co Carter nepřidá na kvalitě se snaží dohnat brutalitou, smůla na mě to moc nezabírá. Už jsem četla daleko lepší, každopádně tomu ještě dám šanci a něco dalšího od něj přeci jen zkusím.

Opatov
03.02.2021 5 z 5

První díl, skvělá detektivka. Dvojice detektivů, kteří spolu teprve začínají pracovat čeká nelehký úkol. Pátrání po sériovém vrahovi je plně brutálních vražd. Konec překvapivý. Určitě doporučuji.

Sidonka3
01.02.2021

No, popravdě, váhala jsem, jestli do toho jít. Věděla jsem, že tady bude nějaké to mučení, oběti mají vyrytý dvojitý kříž na těle a před smrtí si prošli peklem. Když je to moc hard, není to můj šálek kávy. Jenže to pořád někdo kolem mě mluvil o tom, jestli se mi líbí Carter, jestli jsem ho už četla a proč ne, když je tak báječný. Tak abych byla v obraze, dala jsem na doporučenou morbidní četbu pro dospělé a statečně otevřela knížku.
No, zábavné to celkem bylo, brutální až až, postavy jsou zajímavé, i když některé skoro neuvěřitelné, sériovej vrah je zvrácená hračička a zahrává si s detektivem Hunterem tak trochu jako kočka s myší. Spisovatel machruje se znalostmi kriminalistické psychologie a já mu dávám další šanci. Debutový román Cartera vyvolal jistou zvědavost číst dál.
Ale řeknu vám, já mívám živé sny a jestli mi v nich bude někdo machrovat s nožem u postele a slibovat nějakej ten křížek na zádech, na dalšího oblíbeného Cartera už vám nesáhnu, i kdyby lámal čtenářské rekordy tak zručně, jako svého času kat Mydlář svoje oběti.

kachnat
31.01.2021 5 z 5

Čtivě napsané, příběh má spád. Sice jsem věděl kdo je vrah v momentě, kdy se tam objevil, ale i tam se mi Carter líbil. Miluju severské detektivky a tato serie je jim velmi podobná.

mirunda
31.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Pořád jsem knihy od Cartera odkládala na někdy a rozhodně jsem to neměla dělat. Tahle byla napínavá od první do poslední stránky. Plný počet hvězd je tady více než jasný. Klidně bych jich dala i o jednu až dvě víc.

Marelzwareli
27.01.2021 5 z 5

Jedním dechem! Odskočil jsem si od severských detektivek a hle, zřejmě jsem neudělal chybu, ba naopak!

Rihatama
26.01.2021 4 z 5

Po nějaké době jsem sáhla po detektivní sérii. A protože zpravidla začínám číst noviny od první strany, a ne od poslední, vzala jsem do ruky i první díl detektiva Huntera. A musím říct, že jsem nešlápla vedle. Sám autor Chris Carter, vystudovaný psycholog, který studoval chování mnohonásobných vrahů, se zdál být dobrým předpokladem pro to, abych nebyla zklamaná. Ve Dvojitém kříži zjevně zúročil své vědomosti i zkušenosti z praxe a vůbec mu to nejde špatně. Pravda, občas mě rmoutily některé nelogismy v chování superinteligentního detektiva Huntera i jeho parťáka Carlose, čtenáři se nicméně dostává slušně komplikovaný případ a docela solidní detektivku s dost nečekaným vyústěním, alespoň pro mne. Takže za mne skoro plný počet bodů.

ladyka
25.01.2021 5 z 5

Moje první carterovka a konstatuji, že jsem se "zamilovala". Naprosto chápu vysoká hodnocení ostatních a tímto děkuji mé oblíbenkyni miretti za doporučení. Vše mi přišlo tak dobře akorát - dávky napětí, popisy násilí a brutality naštěstí nepřekročily nutnou mez, došlo i na humor, prostě to mělo šmrnc a ráz. Jsem ráda, že jsem našla mužský protipól mé oblíbené Lacey Flint (S. Bolton) a už se těším na další případy tohoto charismatického detektiva.

Mája777
24.01.2021 5 z 5

Tak, a je to tady. Opět jsem propadla další sérii. Tohle nemělo chybu. Skvěle napsané, perfektní nápad, výborně uchopený, žádná hluchá místa. No a ten konec, to bylo něco. A Robert s Carlosem jsou prostě sympaťáci :). Pět hvězdiček mi zase nestačí.
(24. 1. 21 - 3 981 - 10)

Murasaki
23.01.2021 5 z 5

Lepší knihou jsem rok 2021 zahájit nemohla. Chris Carter nás nalákal na příběh hned od první strany. Nikde v celé knize jsem nenašla žádné hluché místo. Pořád se něco dělo. Huntera jsem si zamilovala a společně s Garciou jsou naprosto skvělá dvojka. V polovině knihy ve mně hlodalo tušení, že vím, kdo s tím má co dočinění. Samotné se mi tomu nechtělo věřit, ale trefila jsem se. :D Musím říct, že jsem se v knize nesetkala ještě s chytřejším vrahem. A ten konec... panebože. Každopádně moje milovaná Angela Marsons má u mě pořádnou konkurenci. :D

Pavlina50
21.01.2021 5 z 5

Nestává se mi často, že by mě příběh tak polapil hned od první strany, de facto hned od prvních pár vět. V tomto případě se to ale stalo.
Je to přesně ten typ velmi napínavé detektivky, kdy každá kapitola končí tak, že čtenáře nutí pokračovat dál a dál. Dva detektivové – sympaťáci, jejich občasné špičkování a popichování sebe navzájem mě dost bavilo a aspoň na krátké okamžiky zlehčovalo hutnou a temnou atmosféru celé knihy. Ačkoliv mě osoba pachatele tentokrát nějak intuitivně napadla, nedokázala jsem si jakkoliv rozumově zdůvodnit souvislosti a příčiny jednání tohoto vraha, a tak jsem až do konce nebyla ochuzena o to obrovské napětí. V závěru knihy jsem hodně zrychlovala čtení kvůli nedočkavosti na rozuzlení celého příběhu. Ani pointa mě nezklamala, všechno mělo nakonec logiku a krásně do sebe zapadlo.
Pro mě další potvrzení toho, že Chris Carter prostě umí.

skrytourka
19.01.2021 5 z 5

Carter musí být prostě magor a proto ho miluju.Nechutne ,napínavé, vzrušující....tohle kouzlo umí jen on.A ten konec????Jako čekala jsem všechno,ale tohle byl šok.Dalsi naprostá pecka .

Žirafka1987
19.01.2021 5 z 5

Skvělé, mrazivé, strašidelné, prostě boží.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965