Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3959 3959

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Havrdak
17.01.2021 4 z 5

Velice zajímavá detektivka, některé pasáže a motivy by ale mohly být víc rozpracované. Určitě to není poslední knížka od autora, kterou si přečtu.

Aaloha
15.01.2021 4 z 5

Když tedy o Carterovi všichni mluví, tak si ho taky přečtu. A bylo to tedy super počteníčko. Těším se na další. Robert i Carlos jsou sympaťáci. Skoro až do poslední chvíle není jasné, kdo je pachatel. V jednu chvilku mě ta postava napadla, ale chyběl mi důvod proč by to ta osoba dělala. Dobře napsané.

janqa410
15.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Přesto, že kompletního Cartera mám v knihovně již pár týdnů, teprve nyní jsem se do něj dala a naprosto zaujatě mohu říci, že to všudepřítomné vychvalování autora, je naprosto opodstatněné a pravdivé. Carter je jednička. Zprvu mě zaskočila brutalita činů vraha, jejich popis byl natolik uvěřitelný, že jsem to všechno měla úplně před očima. Chvíli jsem dokonce přemýšlela, jestli sám Chris není "nějak narušený", když to takhle dokázal napsat, klobouk dolů. Překvapilo mě, že scény a vlastně i další brutální činy, které se děly ve starém skladišti, byly vlastně navíc a až do poslední chvíle čtenář netuší, že to spolu vlastně souvisí i nesouvisí. A závěr knihy - no páni... :-O Carter má ve mě další fanynku.

Martha725
12.01.2021 5 z 5

Napínavé, překvapivé, brutální. Jedna z jeho nejlepších za mě.

Mi--LADA
09.01.2021 3 z 5

Váhala jsem, jestli se do téhle detektivky pustit, nakonec mě někdo přesvědčil a jsem tomu ráda, že jsem si udělala představu o jedné populární krimi sérii. Bez doporučení bych do téhle detektivky nešla. Časem si možná přečtu další, až mi otrne.

Michaeles
06.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka!

Kira283
04.01.2021 4 z 5

Kamarádka mi Chrise Cartera doporučila poté, co z knihy byla naprosto nadšená. A jelikož máme podobný vkus, dalo se čekat, že i mně se příběh bude náležitě líbit.

Přiznám se, že jsem z toho zase tak unešená jako kamarádka nebyla, ale postava Roberta i zápletka mě zaujaly. Carter popisuje scény barvitě, realisticky, že se u toho člověk i zašklíbne. Skoro jako by koukal na seriál Myšlenky zločince :)

Plný počet hvězdiček si rezervuji případně pro další díly, který si 100% nenechám ujít. Jestli máte rádi napínavé thrillery se zajímavými zápletkami a reálnými postavami, směle do toho! :)

Johny_H.
04.01.2021 5 z 5

Narazil jsem na jeho sérii díky databázi knih. Vzhledem k tomu, že je to poměrně dost rozsáhlá série nechtělo se mi do toho pouštět. Když jsem, ale před vánoci byl v levné knize udeřila mě znova do očí a měli je komplet a tak jsem neodolal a zakoupil. Musím říci, že po přečtení prvního dílu vůbec nelituji. Jeto napínavé a autor vás nenechá oddechnout. Jenom mě trošičku děsí vzhledem k tomu jak zajímavá byla postava vraha a jeho způsob vraždění, že další kniha nemůže být zase tak nápaditá a zajímavá. Doufám, že se pletu.

alzbeta2843
31.12.2020 5 z 5

Teraz si hlavu plieskam o stenu! Ako je možné, že tento autor ma toľko rokov obchádzal?! Od prvej kapitoly som nevedela odtrhnúť oči. Hlavný hrdina je sympatický a hneď som si ho obľúbila. Dej príbehu bol podľa môjho gusta. Ja viem, že by som nemala, ale mne Carter príde dosť podobný Keplerovi. Ja som prvého čítala Keplera a preto to tak vnímam. Každopádne obaja sú pre mňa v zozname obľúbených autorov. Teraz sa len teším, že autorovi vyšlo už toľko kníh a mám, čo doháňať.

Risa605
31.12.2020 5 z 5

Tak to byla jízda, skvěle napsané. Do poslední chvíle napínavé. Doplňuji - Když jsem napsal komentář a umístil, překvapivě další čtenář napsal téměř to samé. Asi to bude tím, že je to opravdu super detektivka.

Warty
31.12.2020 5 z 5

Tohle byla neuvěřitelná jízda. Skvěle napsané tak, aby se člověk nemohl odtrhnout, dokud nezjistí, kdo je vrahem a co jej motivuje. Úžasný začátek série, nemůžu jinak, než rozečíst další díl.

IvetKl
29.12.2020 3 z 5

Knihu jsem začala číst na základě doslova mánie tímto autorem. Morbidita se nedá upřít, trochu mně to připomínalo film Sedm. I tak mě kniha dvakrát neoslovila, ale je to i tím, že detektivky moc nemusím.

Olous1
27.12.2020 5 z 5

Tak jsem vzala tuto sérii pěkně od prvního dílu. A je to opravdová bomba. Detektiv Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia jsou mi moc sympatický. Děj perfektní, styl psaní taky.Za mě 100% a doporučuji, ale pozor některé pasáže jsou dosti morbidní.

monika0092
27.12.2020 5 z 5

Moc dobra kniha. Poutavá, nutí člověka aby ji přečetl co nejdřív :) doporučuju

Vixiene
23.12.2020 5 z 5

4,5/5
Pecka! Konečně jsem se dostala k prvnímu dílu Chrise Cartera a rozhodně nelituji. Syrový a drsný thriller naprosto naplnil všechna očekávání, knihu jsem zhltla prakticky během 24 hodin :-D Roberta Huntera jakožto hlavního detektiva jsem si oblíbila hned na prvních pár stranách, stejně jako mě bavilo vzájemné popichování s jeho novým partnerem Carlosem Garciou. Závěr byl sice docela předvídatelný a pár věcí mi tam nesedělo, proto půl hvězdičky dolů, ale i tak doporučuji všem k přečtení :-) A teda někdy ten překlad... :D zní mi strašně divně, když vyšetřovatelé, pracující na brutálních vraždách říkají "jejda" :D, kterým tam bylo relativně běžným citoslovcem a mně to hrozně trhalo oči :-D těším se na další díly!

apq
22.12.2020 4 z 5

Přestože pro mě zatím nejslabší díl série, přesto to je velmi vydařená a napínavá kniha.

aamy
21.12.2020 5 z 5

Napínavé od A po Z. Ostatně jako všechny autorovy knihy

VerczaV
21.12.2020 5 z 5

Tak si představuji knihu, žádná omáčka okolo. Každou kapitolu se něco děje. Vraha jsem nerozluštila do té doby, než byl odhalen. Za mě super čtení.

Arsi007
03.12.2020 5 z 5

Ze začátku mi dávala zabrat přímá řeč. Dialogy mi přišly hodně toporné a na sílu. Takhle prostě v reálu nikdo nemluví. Zápletka a atmosféra ale byla tak dokonale dech beroucí, že jsem to v půlce přestala vnímat.

Některé scény jsou ale opravdu hodně brutální a pro čtenáře, kterým nedělá dobře číst o různých mučících praktikách to může být i těžko zpracovatelné.

Místnost s hvězdičkama mě natolik odrovnala, že jsem na chvíli přestala číst a udělalo se mi až fyzicky špatně. Na tuhle scénu (přitom zde nebyl žádný popis, ale čtenář si lehce domyslel co se tam dělo) už bohužel asi v životě nezapomenu a jen doufám, že se něco podobného nebude v sérii opakovat. Na mě už to bylo moc.

IG: @hanybooks

Thrawn89
22.11.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem si dal detektivku a zvolil jsem dobře. Kniha má výborné tempo, hlavní postavy jsou dobře popsané a celý příběh má povedenou konstrukci. Pár chybek v tom však vidím, jednak ne úplně ideální překlad, druhak, i když je to celé dobře napsané, tak ve výsledku nijak nevybočující ze standardu podobných příběhů o sériových vrazích (najdou se lepší knihy) a konečně, závěr mi přišel příliš náhlý, málo budovaný vzhledem k předchozímu průběhu knihy. Knize tak nedám plné hodnocení, ale i tak vřele doporučuji. P.S.: Vraha jsem si tipnul dobře, což se mi ne vždy podaří :)

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965