Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3960 3960

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

Bax9
16.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem (i díky komentářům zde) tohoto autora objevila. Kniha byla neskutečně napínavá, svižná, hlavní postava Roberta Huntera sympatická. Poslouchala jsem jako audioknihu a mohu vřele doporučit, Jakub Saic byl vynikající. Jdu hned na Popravčího.

Majuš333
12.04.2021 5 z 5

Tak toto bola BOMBA! Nemám ani dosť slov... Až do konca som bola napnutá ako guma v trenkách :) Netrúfla som si ani hádať, kto môže byť tým brutálnym a sadistickým sériovým vrahom...
Klobúk dole pred Chrisom Carterom a jeho Robertom Hunterom ;)

heavy66
06.04.2021 5 z 5

Píšu komentář i když mi do cíle zbývá 50 stránek. Jsem napnutý jak struna od kytary a opakuji si stále - "nesmíš se podívat na konec, nebo tě Krucifix sejme!"
Hned v prvních kapitolách autor váženým čtenářům ukáže, kde hledal inspiraci - Saw a Sedm! Ale tam vždycky všechno dopadlo špatně, tak přežije to Carlos? Spoléhám na autorovu solidnost, snad si hned v prvním díle série nezlikviduje jednu z hlavních postav! I když podle modus operandi jednotlivých vražd soudím, že šílenej je na to dost!

Ejv
30.03.2021 5 z 5

Bomba!
Od samého začátku až do konce! Doporučila mi to ségra a já to můžu doporučit dál..
Detektivka jak má být! :)

Booky84
28.03.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, od které se nešlo odtrhnout - čtivá a napínavá.

medved95
27.03.2021 5 z 5

Knížka mě chytla a odmítla pustit. Byla napínavá, čtivě psaná, plná překvapení a bez logických chyb. O těchto detektivech si určitě ještě přečtu.

Knihajeradost
21.03.2021 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Nebyl žádný dlouhý rozjezd, autor šel rovnou na věc.
Detektivové mi přišli sympatičtí a i když se jednalo o vyšetřování vražd, některým jejich dialogům jsem se smála. Spolupracují spolu poprvé a jde vidět, že si sedli. Skvěle se totiž doplňovali.

Aleen
20.03.2021 5 z 5

Tohle je čistá DETEKTIVKA! Naprosto perfektně řemeslně zvládnutá. Na nic si nehraje, je přímá, jasná. Užila jsem si to jak blázen. Zpětně se mi spojuje s případy slavné americké drsné školy třicátých let dvacátého století. Děj plyne hladce a nechybí překvapivé rozuzlení, ani uvěřitelné a reálné postavy, včetně hlavního klaďase. Toho jsem si moc oblíbila, takže doufám, že ve svém nabitém čtenářském pořádku najdu brzy nějaké volné místečko, abych si přečetla další knihu tohoto autora.
PS: Tahle kniha je můj Vánoční zázrak... Již od školy nedostávám knížky, protože je to prý jako nosit dříví do lesa. A našel se někdo, kdo mi knížku dal! Tuhle! Děkuju, Ježíšku!

e.s.e.t.
18.03.2021 5 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se k Robertu Hunterovi dostala. Jsem ale moc ráda, že se mi to nakonec poštěstilo. Někomu by u Cartera mohlo vadit, že se s tím rozhodně "nemaže" - je tam dost krve a podobných nechutností, ale to se o něm asi dočtete úplně všude...
Kniha se strašně dobře čte, děj není natahovaný, ale celou dobu skvěle odsýpá. Co se týče závěru - napadlo mě to už v průběhu čtení, ale pak jsem tu myšlenku zahnala a byla tak překvapená, z toho jak to dopadlo.

Laf
17.03.2021 5 z 5

Od knihy jsem nevěděla, co čekat. Sáhla jsem po ní díky kladným referencím a po přečtení knihy jim musím dát za pravdu. Opravdu skvělá a napínavá kniha. Děj plynule běží. Nikde žádné zbytečné a nudné prodlužování. Také dobře zvolené hlavní postavy.
Kniha předčila má očekávání. Můžu jen doporučit.

Myrna
17.03.2021 3 z 5

3*** a 3/4, bohužel mě kniha nenadchla tak, jak jsem očekávala. Přišla mi překombinovaná a závěr rychlý, useknutý. S další knihou zatím počkám.

Peace
12.03.2021 5 z 5

"Zvládám den po dni, jednu noční můru po druhé. Bojuju ze dne na den."

Až se stydím, že jsem se ke Carterovi dostala až teď :o)) Ale o to více jsem si naše setkání užila! Bylo to super a rozhodně nešlo o jedinou knihu, kterou si od autora přečtu.

kofola33
12.03.2021 5 z 5

Tak moje seznameni s Robertem a Carlosem probehlo uspesne, mela jsem velka ocekavani po vsech tech doporucenich na Chrise Cartera a nebyla jsem zklamana ani trosku! Hunter je neskutecny sympatak a bazant Garcia jakbysmet, ma to spad, napeti nuti cist porad dal a dal a na konci nas ceka prekvapeni, me teda spadla brada a ze uz jsem se neco "navysetrovala vrazd" :-)) Nastesti me ceka 10 dalsich dilu, tak jdu na to.

Janniska
10.03.2021 5 z 5

Dobrá detektivka , ten závěr byl grandiózní :-) Vyšetovatelé sympaťáci , celkem se těším na dalších 11 dílů.

mirinda973
07.03.2021 5 z 5

Příjemná změna od ostatních detektivních sérií, že hlavní hrdina nemá žádné trauma z minulosti a je to normální člověk, který může mít i někoho rád:o) a vycházet s lidmi.
Super zápletka a konečný výsledek....prostě waaaaau. Nedokázala jsem přestat číst, konec byl opravdu dramatický.
Super čtení a určitě se vrhnu i na další díly, na které se moc těším

petulik330
04.03.2021

Kniha mě zaujala hned od první strany. Příběh byl velice dobře čitelný a velice napínavý.

m_martina
04.03.2021 5 z 5

Všichni v mém okolí mi tuto knihu doporučovali, tak jsem nakonec dala na jejich radu a přečetla si ji. A nemohla jsem se od ní odtrhnout i přes všechnu popisovanou brutalitu. Dávám pět hvězd a okamžitě jdu na pokračování.

katst
01.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo dost drsné, napínavé a naprosto přehledně a smysluplně popsané, že se nedalo odtrhnout.

Alzbetta
27.02.2021 5 z 5

Moc dobře napsaná. Zaujala hned od začátku a až do konce !!! A konec úplné překvapení.

Veveruška320
25.02.2021 5 z 5

Tedy musím přiznat,že knížka mě zaujala hned od první stránky...to,že byl hlavní detektiv zázračné dítě už od ranného dětství,bych neřešila.Kniha splnila,to co měla-napětí i akci.Za mě tedy 5 hvězdiček...:o)))Do posledních stránek,jsem vůbec nepřišla na to,kdo byl vrahem.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965