Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3960 3960

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

ninano
09.08.2021 5 z 5

Další z řady výborných thrillerů od tohoto autora. Napínavé, čtivé, víc není co dodat.

Monyel
03.08.2021 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Jedná se o moderní detektivku z prostředí prosluněného LA. Jelikož je to první díl série, teprve se seznamujeme s detektivem Robertem Hunterem a jeho kolegou Garciou. Nejprve mě trošku rušilo, že postava detektiva Huntera je typicky "hollywoodský" vyšetřovatel - tedy, vysoká blonďatá chodící encyklopedie s doktorátem, svaly a perfektním chrupem, který má mimo jiné každá druhá postava v knize. Ale je to Los Angeles, tak to k tomu asi patří. Naštěstí je Hunter i jeho parťák velmi sympatický, takže mi rychle přirostli k srdci. Kniha pěkně odsýpá a je velmi čtivá. Zápletka je promyšlená a popisy vražd sériového vraha jsou velmi brutální. Jako úvod do série, který má navnadit na čtení dalších dílů, na mě kniha zafungovala skvěle, pokračování si určitě přečtu.

orangerose
02.08.2021 5 z 5

pěkně akční od začátku do konce , 1 knížka od Chrise Cartera co jsem přečetla, našla jsem ji v levných knihách , nelituji toho že ji mám knihovně . :)

monishek
24.07.2021 5 z 5

Na autora Cartera jsem prisla nahodou a diky skvělým recenzim jsem si koupila sérii 10knizek. Tak mam přečteny prvni dil a musim se pridat ke kladnému hodnoceni. Hned po prvni stránce jsem si rikala, jee, to je neco jako Saw (zahrajeme si takovou hru) a nemohla jsem prestat cist. Postava detektiva mi je velmi sympatická a cely pribeh mel šťávu. Napětí, emoce, detailní popis a i vtipne poznamky me vtahly do deje. Četlo se to samo. Jsem zvědavá a tesim se na další ‘’svinské vraždy’’

NikolOt
20.07.2021 4 z 5

Knihu jsem přečetla za pouhé dva večery. Po přečtení Jo Nesbova Haryho Holea jsem hledala nějakou další krimi sérii, která by mě nadchla. Robert Hunter mi je velmi sympatickou knižní postavou. Myslím že jsem natrefila na správnou zlatou žílu. Těším se až se začtu do dalších dílů.

Estarossa
15.07.2021 5 z 5

Pouze přidávám další pochvalné polínko do krbu. Výborný první díl série a moc se těším na další.

Pavla79
14.07.2021 5 z 5

První kniha, první díl...a jsem chycena do Carterovských sítí :) Myslela jsem si, že po Jo Nesbo (HH) mě jen tak něco neočaruje, ale tento styl mi sedl. Má to spád, četlo se mi to velmi pěkně, žádné zdlouhavé protahování, zbytečné krkolomné komplikace, hlavní hrdinové nejsou úplní supermani..., a navíc mě děsně bavilo, představovat si to jako devadesátkovou filmovou detektivku, klasiku.. Pořídila jsem deset dílů, tak jdu okamžitě na druhý :)

Elara
12.07.2021 4 z 5

Nedá sa povedať, že by som z tohto prvého dielu Carterovky padla na zadok, ale solídna
jazda to bola, takže dám tomu šancu a určite siahnem aj po pokračovaní :)

stanislav.janac
12.07.2021 3 z 5

vcelku takový průměr, nějak mi trvalo nezvykle dlouho než jsem knihu přečetl. Na můj vkus málo napětí.

Sitth
09.07.2021 2 z 5

Moje již několikátá série různých vyšetřovatelů a ač nerad, tak kdybych to neposlouchal jako mluvené slovo, tak musím říct, že bych asi měl problém to dočíst. Žádná nová myšlenka, děj předvídatelný. Není to napsáno špatně, ale na Harry Hola, oddělení Q a jiné to prostě nemá. Vrah pro vnímavější čtenáře znán dopředu a to je jen jedna z mála chyb. Dávám 3/6
P.S.: Ale druhému dílu asi ještě šanci dám...

darbujan8924
26.06.2021 5 z 5

Je to první knížka od Cartera, co jsem přečetl a řeknu vám... jízda pokračuje dál...skvělé psané, člověk se nenudí, pěkně se to čte, kapitoly nejsou extra moc dlouhé,
za mě ne 5,ale 10 hvězdiček...
jdu na dvojku ouuuu jééé..

CountNosferatu
25.06.2021 5 z 5

Od Cartera jsem ze série o Robertu Hunterovi jako první "ochutnal" díl Hovor se smrtí, který jsem zhltnul hodně rychle a naprosto mě nadchnul. Dvojitý kříž byl mojí snahou pokračovat od začátku celé série a znovu jsem nadšenej. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát (v průměru zhruba 10-15 minut čtení na kapitolu), autor vás s Robertem Hunterem a jeho dosavadním životem seznámí hned na počátku knihy, je to celé opět svižné, čtivé a Hunter s parťákem Garciou si vás získají. Už teď vím bezpečně, že tuhle sérii si dám určitě úplně celou, protože Chris Carter umí.

postrach
22.06.2021 5 z 5

1 dil serie Super od zacatku do konce!Ten zaver-sokujici.

Tyna03
10.06.2021 5 z 5

Přečetla jsem celou řadu od Cartera a za mě asi nejlepší knížka z celé řady! Super příběh, kniha je krásně čtivá!

Juvka
07.06.2021 5 z 5

Opět luxusní knížka. Carter je prostě Carter. Všechny jeho knihy můžu doporučit.

Kate72
31.05.2021 5 z 5

První série, no když to čtu od zadu, tak není divu, že nevím jak se vlastně Hunter s Garciou seznámili. Teď vím, že jako bažant se Garcia osvědčil hned od prvního případu. Jako vždy super čtení!

maro47
31.05.2021 4 z 5

Bizarná nechutnosť, ktorá príjemne poteší, najmä ak ste predtým čítali viac kníh s ľahšou témou. Myslel som, že som dostatočne zvrátený, aby ma nič neprekvapilo, ale toto bolo fakt nechutné :D

Dej bol zaujímavý a napínavý, vzhľadom na dnes už bežnú tematiku o masových vrahoch aj celkom inovatívny, no odporúčam nerobiť si v čítaní dlhšie prestávky, aby ste sa v postavách nestratili.

DÔLEŽITÉ: Autor hneď na začiatku veľmi nešikovne vyspoiloval jedno z vyvrcholení príbehu. Knihu odporúčam začať čítať až od kapitoly č. 3, a ku kapitole 1 a 2 sa vrátiť až po kapitole 56. Príbeh plynulo nadviaže a nebudete mať počas čítania nepríjemný pocit, že viete dopredu niečo, čo ste vôbec nechceli tak skoro vedieť.
Zrejme to bol nejaký trik, ako čitateľa hneď od začiatku pripútať ku knihe, ale autor ním narobil viac škody, než úžitku.

uzivatel4287
31.05.2021 3 z 5

Kniha byla dobrá, ale kdo je vrah jsem zjistil hned v prvni ctvrtine...

jromovic
30.05.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem narazila na knihu, kterou jsem nemohla odložit.

cipperka
27.05.2021 5 z 5

Na tohoto spisovatele jsem narazila náhodou a hned si ho oblíbila. Jeho první kniha mě zaujala od začátku do konce; pořád se něco děje, takže se čtenář vůbec nenudí. Je psána velmi čtivě, má napínavý děj a navíc krátké kapitoly, prostě paráda!

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965