Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3959 3959

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Tak už jsem konečně i já začala číst Chrise Cartera!
Velmi sympatický hlavní hrdina i jeho parťák, napínavý děj, krásně čtivé, místy surové, ale pořád do jisté míry snesitelné :)

Madi
14.05.2020 4 z 5

Jujky, jejda, Kriste Ježíši!
První Carterovka, čtená jako druhá po Hovorech se smrtí. Trošku zklamání, Hovory se mi líbili o hvězdičku víc. Detektiv Hunter je superpolda, všecko ví (protože hodně čte), postava Garcii je zbytečná. Vraha nejde odhalit dopředu, ale to mi nevadí.

PetrCepek
13.05.2020 4 z 5

Prima četba na deku k vodě, kvalitní béčko, které si na nic víc nehraje.
Pátou hvězdu nedávám kvůli příliš otrockému překladu (za což autor samozřejmě nemůže), kvůli nevěrohodně spisovné mluvě, kterou se v knize vyjadřují i ti největší lůzři či zabijáci (kde viníka určit neumím) a kvůli autorově téměř obcesivní touze detailně popisovat (výška, barva vlasů i očí, tvar obličeje, přízvuk) co možná největší počet bezvýznamných osob, které se dějem kratičce mihnou v jediném odstavečku - viz například recepční ve fit centru. U důležitějších postav to samozřejmě vítám, ale podrobně popisovat zdravotní sestřičku, která dá hrdinovi tetanovku a navždy zmizí z příběhu, je na pováženou.
Nicméně všechny tři výše uvedené výhrady jsou jen drobnosti. Jinak to je dobrý rodokaps.

vladus.r
13.05.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, když se o ní zmínila kolegyně. Perfektní kniha!! Přečtena za tři dny, krásně se čte a až do konce jsem byla napjatá jak to bude dál. Rozhodně sáhnu po další od Cartera :)

Arlienen
10.05.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Musím říct, že to byla parádní jízda, za kterou autora ohodnotím plným počtem hvězdiček.

glorie111
06.05.2020 5 z 5

drsné, ale jinak perfektně napsané

Patapuf
02.05.2020 5 z 5

První setkání s detektivem Hunterem i když u mě už druhé... samozřejmě opět parádní čtení....Autor dokáže zaujmout... a totožnost vraha sem do konce knížky nedokázal uhodnout, takže další plus...

Alex.Barunka
29.04.2020 3 z 5

Velký, příjemný překvapení. Body nahoru za to, že autor pracoval jako kriminální psycholog a v tomto ohledu prostě má zkušenost z praxe. Tohle je ten typ knihy, kdy na každém, malém detailu závisí a je potřeba dávat si hodně velkýho majzla, aby autor nevyzradil něco dřív než je potřeba, a to se mu více méně povedlo.
Skvěle rozehraná zápletka, která má podklady v minulosti, má opodstatnění a hodně dobrej motiv. To propletení minulých případů s případem vyšinutého vraha, který své oběti brutálně mučí, fungovalo jako promazaný strojek. Další body nahoru za dynamické tempo, postavy sympaťáky a sakra ten neuvěřitelně, neskutečně, nechutnej konec.

Čtyři hvězdy z toho důvodu, že dialogy docela zaostávaly za vší tou úžasností, co autor nabízí. Byly neskutečně strojené, předvídatelné a mnohdy nedotažené. A protože jsem hnidopich, tak si nemyslím, že každá zúčastněná osoba nutně musela mít do úst vkládanou hlášku Ježíííši Kriste :D

zandu
28.04.2020 5 z 5

Moje první "carterovka". Super. Sice nechápu, co nás - normální lidi - baví na takových šílenostech, ale očividně to má úspěch. Tak se těším na další :-)

Andynka
16.04.2020 4 z 5

Po dlouhé době kniha, kde mě opravdu zajímal konec.
Velmi jsem si oblíbila postavy, kterým jsem fandila.
A nejvíc mě rozčiloval ten pocit, kdy už tušíte, že přijde něco špatného a nejraději by jste přestali číst, ale nemůžete.
Jediné, co mi tedy na příběhu vadilo , jsou pocity. Podle mě jsou tedy málo popsané. Není to tak, že bych se dokázala vcítit do situace. Tedy jsem moc neprožívala ty nejdrastičtější okamžiky v knize. A to je za mě velká škoda. Jinak by kniha byla naprostá pecka.

sloninka
15.04.2020 4 z 5

Velmi čtivé a těším se na další díly, přestože jsem vraha odhalila již při jeho prvním objevení v ději. I přesto jsem hltala knihu až do konce.

IVANA0123
06.04.2020 4 z 5

Tak dočteno a spokojenost. Kniha je hodně čtivá a dvojice detektivů dostatečně sympatická, aby se zařadila mezi mé oblíbené. Příběh je trochu drsnější a začátek pomalejší, ale celkově je knížka natolik napínavá, že ji rozhodně neodložíte v půlce a vydržíte až do konce a tím koncem myslím až do poslední stránky. Za mě 4,5*.
(4/20)

inom
03.04.2020 5 z 5

Tuhle knihu mám v hledáčku už asi rok. Kvůli vysokým hodnocením a množství pozitivních recenzí mě příběh lákal stále více a více a absolutně nechápu, co mi trvalo tak dlouho, než jsem po knize sáhla - protože jsem absolutně nadšená. Přestože jsem si jméno vraha tipla již v první polovině knihy, tak mě vysvětlení okolností celého případu opravdu dostalo. Bylo překvapivé a propracované vážně do nejmenších detailů. Možná byl příběh trochu brutálnější, ale to mi vůbec nevadilo. Zbožňuji, když mě spisovatel dokáže překvapit, znechutit, vystrašit a tohle všechno se Carterovi podařilo.

Bolomsson
02.04.2020 5 z 5

Tak této knize nemám, co bych vytkl...napínavá a skvěle promyšená do posledního detailu! Nejsem dychtivým čtenářem detektivek a thrillerů, ale tohle mě opravdu mile překvapilo a doslova posadilo na zadek! Důkazem toho je, že jsem první díl zhltl za dva dny a druhou, paralelně rozečtenou knihu z mého oblíbeného žánru historické beletrie, jsem tím doslova odstavil na vedlejší kolej:-). Je to precizně napsaná kniha, plná napětí a podmanivé atmosféry. Vše parádně dokreslují kratší kapitoly a svižný děj. Do toho sympatická dvojice v podobě bažanta Garcii a zkušeného mazáka Roberta Huntera, které jsem si hned od začátku oblíbil. Teším se na další díly, které budou zcela učitě v rychlém sledu následovat;-).

boxas
30.03.2020 3 z 5

Na mě moc krve a nechutných detailů. Myslím, že úměra Čím víc takových detailů = tím lepší detektivka, neplatí, nebo by aspoň platit neměla.

Bezkyne9
28.03.2020 4 z 5

Knihu mi doporucovalo az podezrele mnozstvi lidi, kolegu a ctenaru, jejichz vkusu a doporuceni si vazim... Tak jsem do toho sla, ackoliv jsem vedela, ze to nebude nic pro me... O knize nedokazu napsat nic objektivniho, snad jen, ze je ctiva a remeslne dobre zpracovana... bohuzel mi usudek zastira jeji prilisna drnost a brutalita, holt jsem asi slaby cajicek :) ... v detektivnich knihach vyhledavam neco navic, zajimava fakta a prostredi, postavy... coz zde bylo, ale zustava po ni pachut, nad kterou se nedokazu povznest a videt vice prednosti...

Sumatrae
27.03.2020 5 z 5

Napinave cteni od zacatku do konce...propracovany dej, sympaticke postavy, vsechny moje otazky byly zodpovezeny...ja jsem spokojena a tesim se na autorovu dalsi knihu

Margherita_N
26.03.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, která přispěním překladu spadla pod průměr ("Jejda!"). Autor potřeboval obecně nastavenou laťku geniálních detektivů ještě trumfnout, a tak se vytasil s tím, že hlavní vyšetřovatel Robert Hunter je tak výjimečně inteligentní, že na základní škole přeskakoval třídy. Nic víc se o jeho životě nedozvíme a svou neuvěřitelnou genialitu taky zrovna nepředvede. První vražda je takovej totál brutál, že jsem chtěla knihu odhodit s pocitem "no fuj", tohle by snad mělo být zakázané vydávat. Opravdu už neexistujou vůbec žádné etické hranice? Působilo to na mě celkově jako CSI: Miami, celý vyfiltrovaný do slunečna, akorát na západním pobřeží. Kulisy Los Angeles, všechny postavy jsou krásné, bohaté, vysportované. Hunter měl být z obou vyšetřovatelů ten nabušenější, po celou dobu vyšetřování se ale žádné tělesné aktivitě nevěnoval. Jeho parťák Garcia byl dokonce exoticky krásnej, hodil i pár portugalských slov. Mezi klukama to jiskřilo, celou dobu jsem čekala, kdy jeden druhýho chytne za zadek. Z těchhle scén mi nejvíc utkvělo, jak spolu šli na oběd, Garcia si dal jen salát a prohodil, že si musí hlídat váhu... Ale tak zakončím to něčím pozitivním - ač jsem na prvních stranách bojovala se znechucením, byly to právě tyhle pasáže, který mě do čtení vtáhly. Že to potom celý skřípalo a závěrečné odhalení bylo neuvěřitelným zábleskem, který se objevil z úplný nuly, je druhá věc (když už má pachatel mít spojitost s dávno zapadlým případem z detektivovy minulosti, bylo by dobré s ním čtenáře nejdřív aspoň ve stručnosti seznámit). Roberte, Roberte, doufám, že se v příštích knížkách trochu vyloupneš... pokud ti dám ještě šanci. Upřímně je to za mě na dvě hvězdičky, ale asi tu nezvládnu tak vyčnívat :))

oblakaknih
17.03.2020 5 z 5

Tohle je nejlepší thriller, který jsem kdy četla.
Celý příběh je postavený na obrovsky promyšleném případu, který dodává knize originalitu a lákavý námět.
Hlavní postavou je vyšetřovatel Hunter, který je typický detektiv závislý na alkoholu. Vzhledem k případům, které obvykle vyšetřuje, to není nic překvapivého. Já jsem si ale mnohem více oblíbila jeho kolegu Garciu. Oblíbila jsem si, jak mezi sebou uměli vtipkovat, přestože měli na krku tak velký případ. V příběhu to vůbec nepůsobilo nepatřičně.
Kniha se skvěle četla, určitě se pustím i do dalšího dílu!
Sem tam byl děj malinko předvídatelný, ale jen v těch méně napínavějších částech, alespoň pro mě. Až do samotného konce jsem neměla tušení, kdo je vrah. Moc se mi líbilo, že i ty nejmenší detaily byly pro příběh důležité. Bylo vidět, že je vše dopodrobna promyšlené.
Moc doporučuji!

ivka67
16.03.2020 5 z 5

Napínavá,drsná od začátku až do konce.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965