Dvojitý kříž

Dvojitý kříž
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178895/bmid_robert-hunter-dvojity-kriz-5Lh-178895.jpg 5 3982 3982

Robert Hunter série

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer, 2009

danica6371
13.08.2020 3 z 5

Hm, nadšená z toho 2x nejsem. Takové nemastné, neslané, bez napětí... snad se to s dalšími díly zlepší. :-)

terez_knihomol
13.08.2020 5 z 5

Kniha pro všechny milovníky dobré krimi se sympatickými detektivy. Jdu hned na další díl.

Becca_books
13.08.2020 5 z 5

Tohoto autora jsem měla na seznamu k přečtení dlouho, ale stále jsem měla rozečtené jiné série a nedostala jsem se k němu. Až teď jsem si jej vzala na dovolenou a musím říct, že mě hned první kniha chytla. Bylo to čtivé, napínavé. Oba detektivové mi jsou sympatičtí. Děj mi přišel zajímavý, pěkně rozložený a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je pachatel.

Mateo67
11.08.2020 3 z 5

Člověk nemá mít předem vysoká očekávání. Sérii jsem si našla v žebříčku 100 nejlépe hodnocených knih (v první stovce jsou myslím 4 díly) a dlouho se ke čtení 1. dílu nemohla dostat. A když to konečně nastalo, až takové nadšení se nekonalo. Detektivka je to čtivá, napínavá, promyšlená, klasický motiv, ale již ne tak klasický vrah, ... ale ty dialogy (především ústřední dvojice, mimochodem docela sympatické vzhledem k současným detektivkám), to byla příšernost sama. Nedokážu posoudit, zda se tak stalo až překladem, či ne. Každopádně na sérii nezanevřu a budu doufat ve zlepšení. Vraha jsem si tipla docela brzy, jen jsem netušila, jak se ty nitky vzájemně pospojují. Dílů na mě čeká ještě fůra, takže se budu držet přI zdi a vidím to na 3,5 hvězdičky.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Skvěle napsaný, čtivý, oba detektivové dobře vykreslení. Vraha jsem sice odhadla brzy, ale motiv a jeho vysvětlení mě překvapilo.

Allys
07.08.2020 5 z 5

Knihu som mala dlhšie v "chci si prečíst", ale dlho som ju obchádzala, myslela som, že to bude ďalšia obyčajná detektívka, tak že raz, až nič iné nebude.. Zostala som však prekvapená, je to super napísaná kniha. Príbeh má náboj aj spád, čítala som ju takmer jedným dychom (s prestávkami v rámci povinností :-D ) Na vraha som tak v druhej polovici mala správne podozrenie, avšak prišlo mi to fyzicky nemožné bez komplica a vlastne stále mi to tak príde. Ale zápletka a motív super. Množstvo zvratov, krvi tak akurát, krátke kapitoly a super napísané dialógy - akoby som ich počula naživo, úplne prirodzené, autor dokázal vsystupňovať potrebné emócie v rámci pár slov - tu patrí veľká vďaka aj prekladateľovi. Hlavné postavy boli sympatické, trochu som sa obávala, že to bude s detektívmi ako cez kopirák, ale taktiež som milo prekvapená. Záver parádny, akurát som zvedavá, kto bol za tým všetkým v druhej dejovej linke, ktorú riešil D-king. Určite si prečítam zo série aj pokračovania, teším sa na ne :-)

boeink
04.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem chodila okolo, pořád jsem Cartera odkládala na "možná někdy" a jsem nadšená! To je pecka! Strašně dobře se to četlo, bylo to napínavé, hlavní hrdina i jeho parťák jsou velcí sympaťáci. Vraha jsem teda vůbec netušila až do samého konce. Těším se na další knihu.

-markéta-
01.08.2020 5 z 5

Trochu jsem se bála tuto knihu číst, protože většinou, když je kniha hodně chválená, tak se mi ve finále nelíbí, každopádně tohle byla pecka a je dobře, že je chválená a že se o ní hodně mluví.
Od začátku to bylo mega napínavé a já musela číst dál a dál, abych se dozvěděla, kdo to všechno vlastně dělá! Upřímně, v jednu chvilku jsem si myslela, že vrah bude ten, kdo byl, ale nechtělo se mi tomu věřit. A bum - byl to ten vrah.
Moc se těším na další díl, ale musím ho proložit něčím jiným, abych se neznudila stejným stylem psaní!
Za mě super detektivka, kde miluju hlavní postavu.

Lucijáš276
28.07.2020 5 z 5

Fíhá, to byla ale jízda! Super kniha, která vám nedá pokoj, dokud ji nedočtete! :) Jednoznačně *****
(Místy mi opravdu nebylo dobře, když jsem tu knihu četla před spaním, měla jsem pocit, že ten vrah jde po mě!:D)
Zároveň mě tato kniha utvrdila v tom, že jsem opravdu ráda, že můj chlap není DETEKTIV!!!!!!:D

Misule89
28.07.2020 5 z 5

Výborný autor i kniha. Děj byl zajímavý od začátku až do konce, ikdyž nějaké věci jsem trošku tušila předem.. Ale to mi nevadilo. Určitě pořídím další knihy od tohoto autora.

jes09
26.07.2020 5 z 5

Jedna z knih, která mě bavila a napínala od začátku až do konce! Stojí za přečtení!

Ronnieve
24.07.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a ihned mě nadchla. Nejspíš jsem našla svého dalšího oblíbeného spisovatele. To, jakým stylem je ta kniha napsána je úžasné. Vřele doporučuji všem milovníkům kriminálek. Postava Roberta Huntera je velice zajímavá a perfektně promyšlená.

Paja11.11
22.07.2020 5 z 5

Myslím, že jsem objevila jednoho z nejlepších spisovatelů. Příběh chytne a nepustí. Vystřídali se mi u něj snad všechny emoce, člověk se zasměje, v jednu chvíli jsem měla i v očích slzy. Je to neskutečně dobře a napínavě napsané. A Hunter a Garcia? Ty detektivy jsem si naprosto zamilovala. Určitě sáhnu po dalším díle.

ElikaS
21.07.2020 5 z 5

Tak to byla jízda! Knížka mě chytla opravdu od první stránky. Děj měl spád, byl rozhodně zajímavý, dával smysl a byl překvapivý. Hunter a Garcia se parádně doplňovali. Nemám co vytknout a brzy se pustím do dalšího dílu.

Veronika33
20.07.2020 3 z 5

Tak ja teda neviem, vždy keď je nejaká kniha/autor dobre hodnotená/ý mne sa až tak nepáči, tak ako aj v tomto prípade. Príbeh sa mi zdal málo pútavý, dej miestami viazol, nebol to úplny prepadák, ale dosť priemerná kniha, veľmi ma nezaujala. Som dosť na vážkách či bolo múdre pokúpiť si celú sériu dopredu.. Uvidíme bol to prvý diel možno sa to zlepší a ja sa nebudem môcť odtrhnúť od čítania ďalších dielov série..

Luciasek31
19.07.2020 4 z 5

Poutavý příběh, bravurně napsaný.

Ája005
16.07.2020 5 z 5

Knihu všem doporučuji.

kalimaskry
13.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora. A jsem šťastná, že mám všechny díly ze série, pač budu hltat stránku za stránkou.

MiraiYume
11.07.2020 4 z 5

První kniha od Cartra, která se mi dostala do ruky, byla mnohem mladšího data, a je to tedy znát. Autor se postupně v psaní vyvíjí a zlepšuje, takže pokud se někomu tento díl nebude extrémně zamlouvat, dialogy mu občas přijdou divné, až vyloženě vynucené, pak nezoufejte, ono se to časem zlepší. Ovšem stále obdivuji skvělou představivost autora, zvlášť co se nechutných a drastických scén týče. Jediné, co mi trochu vadilo, že už asi v polovině knihy bylo celkem jasné, kdo bude vrah a jaký přibližný motiv by mohl mít. Ovšem stále se jedná o celkem parádní, napínavou jízdu.

Kalina
09.07.2020 5 z 5

Není co nového dodat. Pouze bych se opakovala. Příběh chytí a nepustí.

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965