Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4392 4392

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

TheMajkee
01.07.2014 4 z 5

Perfektní! Andělé a Démoni mě moc nebavili a po necelých sto stranách jsem je zaklapnul (protože jsem už i viděl film). Zato Inferno je naprosto brilantní. Vrhne čtenáře okamžitě do situace a postupně rozplétá všechny záhady a čtenář se nestačí divit, jak se to naopak ještě víc zamotává. Jediné, co mi přijde lehce přitažené za vlasy je to, že se celá knížka odehraje v horizontu jednoho dne - podle mě to snad ani není možné. Ale jinak čtyři a půl hvězdičky, protože k dokonalosti málo nechybí.

čuřil
30.06.2014 3 z 5

Bohužel je za 3 * * *.
Nechtěl bych se pana Browna dotknout, ale četl jsem od něj daleko lepší knihy. Nebyl jsem schopen se knihou prokousat, zejména pak první půlkou. Ve druhé části se to přeci jen více méně rozjede, ale některé pasáže mi přijdou zdlouhavé, zbytečné. Takže jak jsem již uvedl, pouze za * * * .

papayka
29.06.2014 2 z 5

Pasáže o památkách jsou moc pěkné i dost poučné. Celkově ale příběh dost plytký, podbízivý. Samozřejmě že přelidnění populace je problém (doufejme, že řešením se nestane ebola) - ale v této knize rozuzlení (a řešení problému) mi přišlo dost nedomyšlené. Jen takové idealistické kecičky. Jak to jako funguje? Takže jednu generaci se společnost stejně zhroutí když jen třetina narozených dětí bude muset živit celou tu zestárlou populaci? A jako z každé nové generace zas jen třetina bude plodná? Nesměřuje to k dramatu typu "Pan Adam" - že bude boj o každou plodnou ženu/muže a bude se kupčit s dětmi a vůbec s plodností? Třeba je to námět dalšího dílu :-)

Melanka
26.06.2014 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, ale jsou s odřenejma ušima. Asi do půlky bezva, ale čím blíž k závěru, tím víc mě nadšení opouštělo. Nejvíc jsem si užila italskou architekturu a umělecká díla. Nebylo špatné si je ke čtení promítnout.

Taja2013
26.06.2014 3 z 5

Celkem nuda. Až pana Browna přestane bavit psaní, určitě by se neztratil jako průvodce ve Florencii a dalších městech.

stefi61
25.06.2014

Kniha mě naprosto zklamala. Čekala jsem další trhák a od začátku jsem se musela nutit číst. A nakonec jsem knihu ani nedočetla. Jedním slovem "nudné" ani bych neřekla že to psal ten samý Brown od kterého jsem četla předešlé tituly.

Jindřich osmý
21.06.2014 4 z 5

Napínavé.Poučné.

jacquelineFF
21.06.2014 5 z 5

Další skvělá knížka od Dana Browna. Hrozně se mi líbila myšlenka o přelidněné populaci, jak to tam bylo popisováno a vyřešeno. Andělé a Démoni jsou podle mě nejlepší, potom je toto Inferno a na třetím místě jsou Šifra i Ztracený symbol. :-)

1bastinka
16.06.2014 4 z 5

Dlouho očekávaná kniha.A stálo to za to, přečetla jsem ji na jeden zátah a pak ještě jednou.Na poprvé jsem byla trošičku zklamaná zdála se mi trochu jako odvar z jiných knih autora.Pak jsem si na podruhé vychutnala víc detailů a bylo to hned něco jiného.Takže neváhejte a dejte se do čtení.

Mišulenka
15.06.2014 4 z 5

A tak teda ty čtyři hvězdičky dám. Tři jsou málo, čtyři moc. Takže tři a půl.

Nemohla jsem se vůbec z Inferna vyhrabat. Začala jsem ho číst v únoru a ne a ne se dostat přes popisné části k druhé půlce knihy, kde se už konečně začalo něco dít a kdy mě to už konečně nutilo číst ještě jednu kapitolu a ještě jednu a ještě kousek. Už pro mě Langdonovy příběhy nejsou to, co bývaly dřív. Buď stárnu, nebo jsou pořád na jedno brdo. Obě možnosti mají stejnou relevanci.
Jak již bylo řečeno několikrát, nápad s očistou lidstva je velmi... nemůžu říct zajímavý, aby to nevyznělo blbě. Tak... originální?! V literatuře podobného směru neotřelý? Jen mě osobně už trošku unavoval Langdon, který byl všude, všechno viděl, všechno dokázal vysvětlit.
Možná by to pro příští román chtělo jinou postavu a Roberta nechat spokojeně žít jeho kantorským životem skrytého génia.

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Klasická Brownova kniha - splnila přesně to co jsem od ní očekávala a já si její čtení moc užila :o)

Adelajda_4
07.06.2014 5 z 5

Dle mého názoru zatím nejlepší Brownova kniha. Nadchly mě jeho popisy historie a především umění. Obdivuji autora za jeho úžasný styl psaní, protože všechno se mění každou vteřinu a nikdy nevíte na čem vlastně jste. Knihu jsem přečetla jedním dechem a všem, kteří s jejím přečtením váhají, ji vřele doporučuji.

LadySegedin
06.06.2014 5 z 5

Pro me jeden z nejvetsich kniznich zazitku tohoto roku. Naprosta bomba. Clovek tuhle knihu proste musi hltat se zatajenym dechem. Pribeh napinavy hned od uvodnich kapitol a jeden zvrat za druhym. V jednom okamziku je to takhle a ve druhem vsechno jinak. Miluju Brownuv popis umeni a historie. To jak dokaze vygradovat pribeh a drzet ctenare neustale v napeti. Jeho hra s postavami, kde se nevyskytuji typicti zaporaci a kladni hrdinove a nic neni tak jak se na prvni pohled zda...Doposud jeho nejlepsi kniha...

Lenka.Vílka
06.06.2014 4 z 5

1. Humbuk kolem vydani me rozcaroval (nejdriv v aj pro nedockavce) a nebyla jsem si jista, jestli to je jenom dobre PR nebo je kniha vazne tak bravurni (treba to info o tom, jak se kniha prekladala...to me dojalo)
2. Vybrane tema me dostalo zatim nejvic z langnovske serie
3. Postavy jako podle sablony z predeslych knih (samotnou me prekvapilo, ze mi to vlastne nevadi)
4. Rob je opet borec, ktery vsechno vi a chape, ale kdyz se ma podivat ven ze sveho sveta a podivat se na to z zvetsiho meritka, porad tape (to se mi svym zpusobem mozna libi)
5. Jsem rada, ze udrzel strukturu historickych popisu (vzdy na zacatku kapitoly, aby ti co nestoji o popisne plky, mohli preskocit a zaroven o nic neprisli), ale vazne...kdyby se rozkecal jeste trochu vic, me by to nevadilo...
6. Brown stale pise jako brown. Lehle, nenasilne, popisne, ale krasne, nenudne. Nuti ctenare, aby chtel cist dal. Ale...
7. Ale...poprve jsem mela pocit, ze nechapu, proc vlastne ctu, ale cist jsem chtela. Nedokazala jsem se zbavit dojmu, ze kdyby na obáce bylo jmeno jineho spisovatele, mozna bych si toho ani nevsimnula...
8. Proto jsem z knihy trochu rozpolcena...a mrzi me, ze prestoze tema bylo pro me z cele serie nejsilnejsi, ve vysledku knihu musim hodnotit jako z cele serie nejslabsi...

senora
06.06.2014 2 z 5

Knihu jsem dostala, dočetla, ale nenadchla mě. Jenom ta základní myšlenka o přelidnění je zajímavá. Mám pocit, že jako počítačová hra by to bylo lepší, pak by možná člověka i zajímaly ty památky a vodítka v textech Božské komedie.

technolog
31.05.2014 5 z 5

Opět výborná kniha od výborného autora...jen těch mrtvých je poněkud méně než v dřívějších knihách...to mě asi na knize překvapilo nejvíce.

Vieru
29.05.2014 4 z 5

Přečteno až na druhý pokus. Ze začátku nic moc a tak jsem knihu odložila. Po čase jsem ji dala ještě jednu šanci a zadařilo se. Překvapila mě myšlenka o které je celá kniha, každý by se měl nad tím zamyslet. Trošku depresivní, ale pravdivé ;-) Těším se na další pokračování...

katallinka
28.05.2014 4 z 5

Moc dobrá kniha. Řekla bych, že jedna z nejlepších od Browna, protože se děj neustále posouval a byl plný očekávání, jak to vlastně dopadne.

Petra28
26.05.2014 5 z 5

Čtenářsky naprosto spokojená .... příběh, zápletka nebyl příliš přitažený za vlasy :-)
Jinak popisově je kniha výborná.

hanapek
23.05.2014 3 z 5

Děj této knihy byl, na můj vkus, příliš překombinován. Ale jak již zde někdo napsal, hned bych se vydala do Florencie a Benátek.