Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4393 4393

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

keselylenka
30.07.2014 4 z 5

Kniha nebyla špatná ale bohužel schématem dost podobná těm předchozím. Téma bylo dobře zvolené a asi se s ním dalo více pohrát.

MissiPippi
27.07.2014 5 z 5

Opět další povedená kniha tohoto autora. Jsem naprosto nadšená tématem přelidnění, protože mě samotnou to v mých myšlenkách fascinuje.
V knize se nenajdou žádná nudná místa, jede to svižným a napínavým tempem od začátku. Nejspíše tím, že se nic nemusí rozjíždět, čtenář je vhozen rovnou do víru událostí a spolu s Langdonem se musí dopátrat, co se to vlastně dělo a děje.
Nevím, zda si autor úmyslně či neúmyslně pohrával s lidským povědomím, aby se pak čtenář cítil vševědoucně, že vlastně tušil,na čem bude založen ten vir. Každopádně u mě to přidává další +, co se týče důmyslnosti knihy.
Kniha samozřejmě zmiňuje spoustu uměleckých děl, u kterých lituji, že k tomu rovnou nevydávají nějakou příručku, aby si je člověk mohl hned představit a taky o nich něco vědět, Rozhodně mám co studovat teď :D

Sečteno, podtrženo: Nedokázala jsem se odtrhnout od knihy :)

Targa Dall
25.07.2014 5 z 5

Pominu-li vědecké názory v této knize, které jsou skutečně velmi zajímavé, tak musím říct, že je to opět špičkově napsané a záhadolog Langdon mě zaujal natolik, že jsem 420 stran přečetl za týden (docela nabitý sportem a prací :) ).

Super čtivé, velmi doporučuji!!!

Aneneta
25.07.2014 5 z 5

Brown píše poutavě, dramaticky a dokáže překvapit. Ihned čtenáře vtáhl do děje a prvních sto stran mě nadchlo. Opravdu brilantní začátek, dále mě četba ale trochu zklamala. Jeho knihy jsou obdobné, ale přesto celkem originální.
Nevím, kolik dostal za to, že do knihy vepsal reklamu na Iphone, ale rozhodně se tam moc nehodila :))

Lensiiee
23.07.2014 3 z 5

Miluji Dana Browna, ale Inferno je pro mě zklamáním. Nuda a neoriginalita. Líbí se mi ten nápad, ale zpracování už méně. Chtělo by to vymyslet něco nového.

Dymond
23.07.2014 5 z 5

Brown opět vynikající... co víc dodat...

Pivísek
21.07.2014 3 z 5

Rozhodně jeden ze slabších výtvorů autora. Co se týče problematiky a jejího řešení, určitě to stojí za zamyšlení, ale více se mi líbily starší knihy.

Pe3ček
19.07.2014 4 z 5

Inferno je první kniha, kterou jsem od Browna četl, takže onu "tvorbu podle šablony", o které všichni mluví, nemohu posoudit. Kniha mě každopádně chytla a nepustila. Brown umí navodit napětí a celý děj držet ve stejném tempu. Přestože nejsem příznivcem historie, Brownovo jedinečné podání a napasování faktů do příběhu se mi líbilo.
Co mě ale HODNĚ zklamalo, byl samotný závěr, kdy se vlastně všichni smířili s tím, jak věci dopadly, tedy celé putování všech hrdinů od začátku do konce bylo vlastně zbytečné. :/ Langdon se mohl od první do poslední stránky škrábat v nose a výsledek by byl stejný. Postavy v knize 104 kapitol pobíhaly jako šílené a až se jim na konci nepodařilo dosáhnout jejich cíle, tak řekly: "Ok, vždyť vlastně nemělo smysl o to usilovat." To je prostě ten nejdivnější konec ze všech.
V každém případě se pustím do čtení další knihy tohoto autora.

elcapitano
19.07.2014 4 z 5

Je to opravdu dobré, čtivé, napínavé, plné zajímavých faktů. Námět a poselství k zamyšlení. Nicméně, je to úplně stejné, jako předchozí knihy - jako např. Ztracený symbol, jen v jiných reáliích. Tak nevím, jsem z toho vykrádání sebe samého trochu na rozpacích.
Kdyby to byla moje první kniha s Langdonem, určitě bych byl bezvýradně nadšený, ale takto?

kacaaba
16.07.2014 5 z 5

Moc hezká kniha. Asi mě bavila nejvíc. Pořád se něco dělo. Nebylo tam zbytečně moc omáčky...nebo mě to tak zaujalo, že mi to nepřišlo. :D

Anny90
15.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha :)

mirka8861
15.07.2014

Zajímavá kniha s historickými reáliemi a uměleckými osobnostmi Itálie, a nádherného města Florencie. Přečetla jsem si ji se zájmem, i když klasický thriller není zrovna mým šálkem kávy. Doporučuji.

SMITH
14.07.2014 3 z 5

Čo dodať ? Brown píše svoje knihy podľa jednotnej šablóny a už to začína byť nudné .

Wilik
14.07.2014

Čtivé, napínavé a plné zvratů. Od začátku do konce zajímavé

Aliska
14.07.2014 5 z 5

Inferno jsem četla jako první z Brownových knih a absolutně jsem se nechala pohltit jeho úžasnou atmosférou. Prostě nádhera.

Klarinet
14.07.2014 2 z 5

Tak jsem se vrátila z Toskánska a úžasné Florencie a spousta zážitků a dojmů umocńuje Brownovo Inferno. Při procházkách nádherným městem se vám vybaví Langdonovo pátrání, dozvíte se něco navíc o historii, Alighierim, Brunelescim aj...a o tom je také čtení knih, toužit poznat místa, kde se děj knihy odehrává a Brown umí výtečně nalákat lidi na výlety...už aby napsal něco o Praze :)

olejnice
14.07.2014 4 z 5

Kniha je napínavá a plná Itálie... ale já jsem v tom hodně viděla tu hrozbu přelidnění, která tady bohužel opravdu je (dokonce jsem se o tom učila i na státnice) a teď už i vím jak se jmenuje odborný termín proč s tím nic neděláme - popření... Takže lidi, čtěte i mezi řádky!

Lucy2211
11.07.2014 5 z 5

Knížka byla první, co jsem od tohoto autora četla a jsem naprosto nadšená. Strhující příběh, dokonalé zápletky a skvělé prostředí. Přečteno za několik dní. Knížka se čte jedním dechem a nelze se od ní odtrhnout. Ihned se vrhám na Andělé a démoni, dále na Šifru mistra Leonarda a nakonec na Ztracený symbol. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další knížky od tohoto skvělého autora. Pan Brown je prostě "Pan spisovatel" :)

Catherinee
07.07.2014 5 z 5

Dan Brown a Langdon jsou ti nejlepší z nejlepších...! :)

Master127
03.07.2014 5 z 5

Robert Langdon opět v Itálii, tentokrát však trpí ztrátou paměti a neví, co zde dělá a co má řešit, přesto nechybí napínavý příběh, který nás zavede nejen na místa v Itálii, ale i do Turecka. S postavou Robertem Langdonem už vyšly 4 knihy a řekl bych, že všechny byly napsané fantasticky, nelze od nich odtrhnout oči, téměř se zadrženým dechem. Pouze bych viděl jedno mínus: chtělo by to stálou partnerku pro Langdona!