Pôvod

Pôvod
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/bmid_p-vod-fna-362225.jpg 4 2700 2700

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Origin, 2017

Lusik88
12.01.2019 5 z 5

Opet uzasne a inteligetni ctivo - Brown nikdy nezklame!

bookgover
11.01.2019 1 z 5

Dan Brown během svého turné s knihou Inferno navštívil Španělsko, konkrétněji Barcelonu. Stejně jako celý svět ho upoutala tajemná a monumentální Sagrada Familia. Jeho osobní asistentka měla volno a tak šel na prohlídku sám. Fascinován a zároveň smutný, že si o tom neměl s kým promluvit se pustil do debaty se Siri. No a z toho vznikl celý román Počátek. Řemeslně napínavý román s tajemstvím, které vám je schopna vysvětlit i samotná Siri. Román, kde na zápletku a finální rozuzlení přijdete před půlkou knihy. Větší zklamání nežli Ztracený symbol. A co na to Siri?

zdenaR
11.01.2019 4 z 5

Autor opět nezklamal. Všechny jeho romány jsou napínavé, dobře tématicky propracované, osloví širokou veřejnost.
Myslím, že u knih tohoto Autora s velkým A nikdo neudělá chybu :-)))
Za mě opět 5*

Šerďa2012
10.01.2019 4 z 5

Čtivé, zajímavý a nečekaný konec.

Peťulka3
10.01.2019 5 z 5

Zase nezklamal. Posledních 200 stránek jsem hltala až jsem skoro přeskakovala řádky :-D

Val
09.01.2019 5 z 5

Miluju Dana Browna , miluju Roberta Langdona a miluju konspirační teorie ... a ještě k tomu všemu mě fascinuje Španělsko, Barcelona , Gaudí a Sagrada Familia ... řekněte sami, mohu já něco objektivně hodnotit ? :-) Za mě prostě jedna z nej Brownovek. Směle se může zařadit po boku Šifry a Andělů do přední linie . Doporučuji :-)

Kataz
07.01.2019 4 z 5

Čtyři hvězdy za neuvěřitelnou čtivost a pro tetokrát adekvátní konec knihy ( narozdíl od minulého dílu). Kloubouk dolů, že má pořád dobré nápady na zápletku. Opět k zamyšlení:-)

Guenevra
03.01.2019 2 z 5

Chápu, že je těžké vymýšlet neustále wow závěry, zvlášť když se spisovatel pohybuje v celkem úzkém tématu, ale tady mi ten závěr nepřišel ani adekvátní všem těm intrikám a honičkám. Chválím za těch pár fakt, které mě v něčem poučila, ale jinak zřejmě nejsem cílovým čtenářem tohoto autora.

jana5661
02.01.2019 5 z 5

Knihy Dana Browna zbožňuji. Tato byla opět úžasným zážitkem.

romain
02.01.2019 5 z 5

Chytlavá a velmi čtivá kniha.

iveta3444
31.12.2018 odpad!

Nedočetla jsem. Nemohla jsem se začíst.

ještěrka38
30.12.2018 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného, že mě opět autor nezklamal. Zase perfektně napsáno a opět jsem se dozvěděla věci, po kterých bych nikdy asi nepátrala. Za mě určitě 5 hvězdiček.

feex8
29.12.2018 3 z 5

Normálne by som dala asi 2 hviezdičky, ale za to, že vo mne kniha vzbudila záujem o moderné umenie, za to si o jednu hviezdu naviac zaslúži.

LieselM
28.12.2018 5 z 5

Dan Brown je pro mě doslova spisovatel s velkým S! Všechny jeho knihy mě do sebe vtáhly natolik, že jsem až ztrácela pojem o čase. Počátek je opravdu propracovaný a napínavý román, který umí zaujmout širokou škálu lidí.

denniys
27.12.2018 5 z 5

Já mám prostě pana Browna strašně ráda, tudíž mě Počátek nemohl zklamat..že píše podle jedné šablony? no a? hlavně, že to funguje..čtenář si už jistě musel zvyknout, že Robert Langdon vždy řeší situaci, jež ohrožuje "lidstvo" či větší část společnosti, že se u jeho peripetií vyskytuje silná hrdinka se kterou putuje krásnými historickými městy v obklopení mnoha památek..Inferno mě možná bavilo o chlup víc, ale stejně bylo čtení nadmíru příjemné.. Winston je top a téma umělé inteligence velmi zajímavé, obzvlášť když ho pojme pan Brown..

Briv
27.12.2018 5 z 5

Od Browna se mi vždy líbily všechny jeho knihy a sérii s Robertem Langdomem jsem si vyloženě oblíbila. Je sice pravda, že někomu, kdo by četl všechny knihy hned po sobě by se mohly zdát podle podobného scénáře, ale jsou pro mě tak čtivé, že toto Brownovi odpouštím.
Počátek bravurně popisuje Barcelonu i celé téma, kterému se věnuje. Naprosto mě uchvátila myšlenka církev versus věda, konkrétně umělá inteligence. Nad tím, jak to vlastně bude už delší domu občas dumám. Doporučuji.

rutto45
27.12.2018 3 z 5

Myslím, že pri tomto diele s Danom skončím. Kniha je fajn pre niekoho, kto predchádzajúce diela náhodou nečital ale mne to už príde všetko na silu. Dookola stále to isté. Dan má predlohu harvardského profesora, ktorý príjme pozvanie na nejakú udalosť, pri ktorej niekto pravdepodobne zomrie a v tom sa vydáva spolu s náhodnou, šarmantnou dámou na zbesilý útek pred políciou a nájomnými vrahmi tajnej organizácie, s cieľom odhaliť kontroverzné tajomstvo, popri tom podávajúc historické informácie čitateľovi, spomínanej šarmantnej dáme a aj svojím prenasledovateľom. A do tohto "skeletu" Dan vymyslí nie vždy dvakrát zaujímavý námet. Mal by sa už na Roberta vykašľať a nechať ho v najbližšom diele hrdinsky zomrieť, nech sa z toho nestane nekonečný boj jedného učiteľa proti celému svetu.

DuchDoby
25.12.2018 2 z 5

Ona to zase taková bomba není.
Řekl bych, že lidi na tom táhne to tajemno církví, ten zdánlivě čistý svět, který autor popisuje ve své největší špíně.
Dan Brown vsadil na tajemno a neznalost. Seznámil se s trochou historie, provázanosti církví a jejich přehmaty a celé to zabalil do populárního jazyka.
Knihy Dana Browna stojí na polopravdách a na mystice. Ani tato není vyjímka, byť je hlavní postavou zavražděný technologický mág.

FMMMM
23.12.2018 4 z 5

Škoda, že kniha nebyla delší.

Etilik585585
22.12.2018 3 z 5

Klasický Brouwn, čtiví, mohu doporučit.
Kniha je dle mého názoru na druhém místě, hned za šifrou mistra Leonarda.Děj má spád a dobře se čte ,
přečetl sem ji téměř jedním dechem!!