Pôvod

Pôvod
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/bmid_p-vod-fna-362225.jpg 4 2667 2667

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Origin , 2017

SimonaP
04.11.2018 3 z 5

Knížka, ač se zdála tlustá, se četla rychle. Děj svižný, pořád se něco dělo, takže nenudila. Rozuzlení bylo zajímavé.

Evišťátko
02.11.2018 5 z 5

Nejlepší Brown co jsem zatím četla! Líbí se mi kniha, jejíž děj může být pravdě- podobný. Šifra se mi líbila do poloviny děje ,pak to pro mě byl jeden velký blábol. Autorův proticírkevní postoj mě začal časem nudit. Touto knihou mě mile překvapil.

stepanka000
29.10.2018 3 z 5

Nebudu psát, že je to hrozné. Není. Knížka má celkem spád, pěkné popisy španělských destinací, prostě všechno, co má správná oddychovka mít. Ale je to pořád tak nějak stejné............

Pavla79
27.10.2018 5 z 5

Právě dočteno a mě se líbilo.. Ano, asi o nic nového, převratného nešlo.., i konec byl slabší, ale to shrnutí "odkud jsme se vzali", "kam směřujeme" se mi dobře četlo a závratné symbolické objevy mi nechyběly.

Wyder
27.10.2018 3 z 5

Ta kniha má všechno co od Browna očekáváte, historii, hru symbolů, odkazy na reálné památky, které můžete sami navštívit. To je dobře, ale i špatně, záleží na tom, jak moc jste Brownem nasyceni. Upřímně mi ta opětovná "kritika" církve už připadá jako snaha navázat opět na Šifru, což se ale neděje. Brown jen vykrádá sám sebe. Kniha se mi četla dobře, jen v ničem nepřekvapila, což se mi u něj dříve stávalo. Vlastní odhalení těch dvou otázek mi přišlo vlastně úplně všední. Zajímá mě, kdo si myslí, že by kvůli tomuhle měla padnout církev??? Já myslím, že by z toho tak špatní nebyli... Váš názor?

Jinak fanoušci zklamaní nebudou. Kdo se s autorem setkává poprvé, ať si přečte třeba Ztracený symbol, ten mi přišel lepší...

Opatov
23.10.2018 4 z 5

Stary dobry Langdon, krasna zena v ohrozeni a hledani vraha a pravdy. Brown me stejne porad hodne bavi a vubec mi nevadi, ze to vse tady uz bylo.

Sasanka173
22.10.2018 4 z 5

Hezky a čtivě píše a jak vidno, stále hledá tu pravdu...

cie
22.10.2018 5 z 5

Já bych řekla, že tahle kniha je jiná než ty předchozí...hlavně tu Robert nepůsobí jako akční hrdina, který všechny přepere nebo jim uteče, za což si autor zaslouží pochvalu, protože to působí daleko reálněji. Sice jsem vraha odhadla velmi brzo, ale celé to do sebe zapadlo.

Pilatko
18.10.2018 1 z 5

Docela mě to zklamalo. Už to bohužel není ten starý Brown.

technik1965
17.10.2018 1 z 5

Jedna z najslabších jeho kníh!!!

Szigeti
15.10.2018 5 z 5

Veľmi dobré čítanie, zo začiatku som malm pocit ako keby Brown strácal iskru, ale zhruba od polovice to už bol on. Možno to bolo aj prekladom.

D_yabel
14.10.2018 3 z 5

Brown dělá to, co umí nejlépe. A právě to je ten problém. Všechno, co je v Počátku, už bylo v jeho předchozích knihách. Jediné, co je v Počátku opravdu nové, je zasazení.

miloslav0399
14.10.2018 2 z 5

Opravdu hodně slabé, nejhorší kniha, kterou jsem v poslední době četl. Pominu, že schéma je naprosto shodné s předchozími knihami DB. Hlavní slabina je jinde - autor se už vyčerpal. Ono chrlit šokující převratné myšlenky do nekonečna nejde. A tentokrát se to opravdu nepovedlo. Už vidím, jak se představitelé církví třesou hrůzou po oné klíčové prezentaci... Spíš při ní usnou, jako se to několikrát během četby stalo mně. 1.5 hvězdy, nedoporučuji.

rlupinek
14.10.2018 5 z 5

Pěkné a zajímavé čtení. Pokaždé, když čtu Brownovu knihu, nebo vidím film podle jeho knihy, jsem napjatý, jaký převratný objev bude odhalen. Fakt je, že ty objevy asi nejsou takového rázu, že by ohrozily katolickou víru na světě, ale zajímavé rozhodně jsou. Knížka mě příjemně utekla a bavila. Stejně tak mě bavilo porovnávat v knize popisovaná místa s fotografiemi na internetu (a v podstatě si pěkně v teple prošlapat Barcelonu a jiná místa). Rozhodně bych si dovedl představit tuto knihu jako film...

capino
11.10.2018 5 z 5

Mám rád Browna, ale nemusím zrovna ty pasáže jeho knih, kde hlavní hrdina před někým utíká. Viz Digitální pevnost nebo Inferno, tam toho bylo na mě už moc. V Počátku Robert utíkal, ale ne moc, takže jsem byl spokojen. Téma mě moc zaujalo. Zápletka zajímavá. Pro mě určitě jedna z nejlepších Brownových knih.

KristynaZak
11.10.2018 5 z 5

Jsem prakticky začátečník co se týče knih pana Browna. Ovšem tahle kniha předčila jakékoli očekávání. V prvních stranách mě pohltila jedinečným dějem (nemluvě o nádherném Španělském prostředí) a držela mě až do posledních stran.
Mé obrovské nadšení může ale proudit i z faktu, že je to má prvotina od Browna. Inu, uvidíme jaké budou další knihy.

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Na Dana Browna nedám dopustit. Pokaždé mě strhne aktuálnost témat a jejich skvělé podání. Ani tento výtvor není výjimkou. Navíc mě potěšilo, že se větší část děje odehrávala v Barceloně, na kterou velice ráda vzpomínám, takže jsem se mohla vrátit do svých dovolenkových chvil a užít si jednotlivá místa s hřejivým pocitem u srdce a úsměvem na rtech. Autorovi přeji i nadále inspirace, jenž mu umožňují psát tak skvělé romány. Nepřestanu být jeho fanynkou a každému jakékoli dílo mohu vřele doporučit. Směle do toho.

NeradovaKatka
08.10.2018 5 z 5

Já si nemohu pomoci, ale mě se kniha opravdu líbila. Byla čtivá, děj měl spád a pro mě byl konec opravdu překvapivý. Navíc to nádherné prostředí, kde se kniha odehrávala. Přišlo mi to z hlediska kvality jako návrat ke skvělé Šifře mistra Leonarda a Andělům a démonům.

ktulu
08.10.2018 2 z 5

Nerad kritizuji, NICMÉNĚ každá kniha Dana Browna je horší než ta předchozí. Přečtete jednu a nemusíte číst ostatní. Zápletka, vývoj, postavy a jejich motivace jsou vždy de facto totožné (nemluvě o rozhřešení). Nedám dopustit na "Andělé a démoni", ale myslím, že "Počátek" pro mě znamená počátek konce s Brownem.

Renyem88
06.10.2018 3 z 5

Mám ráda knihy s tématikou, kde jsme se tu vzali atd. a taky mám ráda Dana Browna. První třetina byla naprostá bomba. V polovině jsem knihu na pár dní odložila, protože začala být už dost předvídatelná. Přiznám se, trochu mě to nudilo :D Konec neurazil, ale ani nenadchl. Možná, že jsem se těšila, že se dozvím něco převratného... a ono nic. Na druhou stranu Brown umí psát dost poutavě, takže fajn oddechovka.. :)