Pôvod

Pôvod
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/bmid_p-vod-fna-362225.jpg 4 2667 2667

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Origin , 2017

LilyJane
22.09.2018 3 z 5

Typický Brown. Co víc k tomu dodat. Vražda, napětí, šifry, krásná žena a celý svět proti nim, aby se nakonec došlo k překvapivému rozuzlení.
Když mi na konci knihy došlo, že skoro celé vyprávění se shrnuje do jediného večera byla jsem v šoku, že jsem knížku přečetla takhle lehce. Obyčejně totiž z podobných sáhodlouhých popisů umírám téměř hned, ale tady mě to bavilo až do konce. Není to nic extra, ale i tak to stojí za přečtení.

WolfyWilchek
20.09.2018 odpad!

Tu multikulti propagandu na konci si mohl autor odpustit.

pidalka777
17.09.2018 3 z 5

Bohužel každý autor má knížku, která není tak skvělá jako ostatní.

lucy.n
13.09.2018 4 z 5

Pokud mě někdo donutí mrknout se na skutečná historická fakta a souvislosti více do hloubky, nebo pocítím potřebu vidět osobně místa / památky, zmíněné v knize, tak mu celkem ochotně odpustím, že schéma je podobné a závěr očekávatelný. A jako katolíka mne vůbec neuráží.

Melanka
09.09.2018 3 z 5

Čtivě napsané, zcela zapomenutelné.

Sonik1974
09.09.2018 1 z 5

Několik set stran o ničem. Autor opakuje sám sebe.

Rikinko
05.09.2018 4 z 5

Po posledných dvoch knihách ma konečne Dan Brown
bavil.

NatyDee
04.09.2018 3 z 5

Dana Browna a jeho knížky mám moc ráda, ale bohužel Počátek mě neoslovil, jako knížky předešlé. Přečetla jsem ho sice s velkou zvědavostí, ale možná mi tam chybělo víc propletenců a záhad, nedokážu přesně říct.
Na druhou stranu popis historie a míst v Barceloně jsou opět velmi zajímavé a propracované, jak u Browna známe - hned by se tam člověk rád vydal. I zvolené téma nebylo špatné: Kde jsme se tu vzali? Kam směřujeme? Dvě otázky, které občas řešil každý. Pro mě nejzajímavější byl Winston - Kdo to je a jakou roli má v knize nechám asi na každém, kdo si ji přečte :-) jediné, co můžu říct, že to je dobrý průvodce...

Macicekh
02.09.2018 3 z 5

Řekla bych, že asi nejslabší kniha od Browna a to jsem od něj přečetla všechny.

lukskyvm
02.09.2018 3 z 5

Téměř celou knihu sem tušil jak dopadne finále....a ejhle stalo se...asi nejhorší v sérii 2.5/5

ElfkaEleanor
31.08.2018 2 z 5

Langdonovo dobrodruzstvi se cte porad dobre, ale zkratka to pusobi uz jako ohrana deska. Jakoby si autor vzal osnovu Sifry a na jeji misto dosadil jine jmena postav, zemi a moderni umeni. Namet je zajimavy, ale utopil se v premire popisu modernich del a neoriginalitou zapletek.

Enessis
29.08.2018 3 z 5

Příběhy Roberta Langdona mám opravdu ráda, ale tento nový mezi ně bohužel nepatří :( téma bylo zajímavé, ale pro mě příliš zdlouhavě popisované. Jsem zvyklá jeho příběhy hltat, ale tady mi chyběla pořádná dávka napětí.

Janinnka
27.08.2018 5 z 5

Nový příběh Roberta Langdona je lehce předvídatelný, nicméně baví stejně dobře jako ty předchozí. Navíc plus za téma, které je mi bližší a další bodík za Barcelonu, do které bych se opět chtěla podívat. Znalosti, které musel Dan Brown pro sepsání této knihy načerpat, mě nepřestávají překvapovat. Za mě jednoznačně hit tohoto léta a ideální četba na dovolenou.

sabca1520
25.08.2018 5 z 5

Jako vždy úžasné :)

HannyC
23.08.2018 4 z 5

Velká kniha, o velkém tématu. Dan Brown má skvělé marketéry. Počátek či konec světa se vždy dobře zpeněží, že? Bohužel jeho vidění konce světa podávané vysoce akademicky nesouzní s odkazem předků ani s teologickou Biblí ... kniha se dobře čte, čtenář opět získá celou řadu zajímavých historických informací ... ovšem "zlý" padouch je opět a znovu předvídatelný (tedy pokud znáte Brownovu literární šablonu) ... suma sumárum 4* ... ale s odřenýma ušima.

Fafyna
23.08.2018 3 z 5

Slabota. Po zhltnutí Inferna (a odporném zážitku ze zhlédnutí jeho deformované a překroucené filmové verze) jsem se nemohla nové Brownovky dočkat. Vše tu již bylo řečeno, dovolte mi tedy krátké shrnutí: málo napětí, málo langdonovského luštění, málo exkurzí do historie a naprostá absence wow-efektu při "velkém odhalení" výzkumu Edmonda Kirsche. Četlo se to dobře, to nemohu říci (:-)), ale už teď si to vlastně nepamatuju... Trochu lituju, že jsem si knihu jen nepůjčila z knihovny.

Michal156
20.08.2018 4 z 5

Děj má zpočátku velký spád, ale po odhalení objevu Edmonda Kirsche již kniha zdaleka nebyla tak zajímavá. Popis lokalit jako vždy velmi zdařilý a zajímavý.

Lexand
18.08.2018 4 z 5

Zastal bych se autora. Vytvořil si žánr, který musíme brát hodně s nadhledem a pak je to zábava i poučení. Literárně je dílo přece jen kapánek zdařilejší než Da Vinciho kód, o kravině jménem Andělé a démoni se nezmiňuji... Líbilo se mi, mám rád moderní umění i futuristické vize...

mia.a.ja
17.08.2018 3 z 5

Od autora jsem četla vše co napsal proto jsem asi tady čekala víc .. Brzy se dalo poznat kdo je hlavní zaporak a tudíž i vybldedukovat jak to asi dopadne. Čekala jsem od knihy více

Samsonight
17.08.2018

Slabé. Autor už moc vykrádá sám sebe. Motiv nijak oslňující a snad jediné, co mě potěšilo, byl popis míst, která jsem v minulosti navštívil a kam jsem se v duchu vrátil.