Pôvod

Pôvod
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/bmid_p-vod-fna-362225.jpg 4 2667 2667

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Origin , 2017

el.peee
05.10.2018 4 z 5

I přes trochu negativní reakce a počáteční obavy jsem se do knížky začetla. A hned po první stránce mi bylo jasné, že se mi bude moc líbit.
Na Browna mi příběh přišel mnohem méně zamotaný, než je zvykem, nicméně mě to nevadilo.
Plusem a mínusem celé knížky byl pro mě fakt, že vás autor "nutí" číst hlavně proto, aby byl odhalen ten zázračný objev.
Na druhou stranu hvězda dolů jde kvůli závěru, který mi přišel trochu ošizený.
Ale jinak Brown nezklamal, jsem ráda, že jsem si knížku přečetla a určitě jsem nebyla zklamaná, jak jiní.
P.S. Jsi-li agnostik či ateista, pak je to knížka právě pro tebe. Možná právě proto se mi líbila. :)

Liilith
04.10.2018 4 z 5

Knihy Dana Browna jsou zkrátka srdcovou záležitostí – můžete je milovat nebo nenávidět. Pokud jste ještě do jeho světa nezavítali, může být Počátek dobrým portálem, jelikož na sebe knihy přímo nenavazují a i díky filmovým zpracováním předchozích dílů je postava Roberta Langdona s tváří Toma Hankse téměř veřejně známou osobností. Znalce nenadchne, ale ani neurazí, a tím se stává ideálním společníkem na dovolenou.

tynka8t
03.10.2018 4 z 5

Můj milovaný Brown už mě snad nemůže ničím překvapit..jak mylná představa to byla. Je pravdou, že Šifru Mistra Leonarda u mě prozatím nic nepřekonalo. Postavu futuristy Edmona Kische jsem hltala se vším všudy. Jeho zájem o moderní techniku i umění mě fascinoval. Kniha na mě po přečtění ještě dlouho působila a nedaly mi spát úvahy o tom, že moderní technologie nás jednoho dne skutečně převálcují..Ovšem na otázku, kde jsme se vzali? se držím stále při zemi a jsem zastáncem Darwina :)

Hustoles380
01.10.2018 3 z 5

Počátek splnil mé očekávání. Čtivá, napětí nechybí námět dobrý, konec k zamyšlení.

verunb
30.09.2018 4 z 5

První kniha od Browna, kterou jsem četla a musím přiznat, že mě překvapilo, jak snadno se čte. Napínavé čtení, jen jsem čekala větší "terno" při odhalení toho, o čem vlastně celá kniha je. Tisíc bodů za to, že se část odehrává v mojí milované Barceloně.

Krisařka
28.09.2018 4 z 5

Brown je pro mne naprosto jedinečný.. Nechápu kde se to v něm bere, má všechno tak promyšlené. Kniha se navíc čte sama. Moc pěkné, doporučuji.

Dixinka
28.09.2018 4 z 5

Moc hezké čtení. Všechny prvky se opakují v jiných knihách, ale nevadí. Napínavé, dějově pěkné.

Dejvid
27.09.2018 5 z 5

Za mě dobré (ač předvídatelné), přečetl jsem v podstatě za den. A že se Brown opakuje? Zápletky starších knih jsem už pro jistotu zapomněl, takže mi to ani tolik nevadilo :))

xxtom
27.09.2018 3 z 5

Knihy Dana Browna mám rád, ale tato se mi líbila méně než ostatní. Ze začátku je čtivá a napínavá, později však napětí slábne a konec už je slabý úplně.

jitkstep
26.09.2018 3 z 5

Musím přiznat, že se kniha četla celkem dobře, taková oddychovka. Bohužel pro mě jsem čekala mnohem víc.

biskin
26.09.2018 4 z 5

Jedna z lepších Brownovek.

alenkacermi
26.09.2018 5 z 5

Přečetla jsem knihu během jediného dne a užila si ji. Četla jsem hodně komentářů a překvapilo mě, že spoustě čtenářů se Počátek až tak nelíbil.
Co jsem ale hledala, bylo to, že nikdo nezmínil, a asi jim to ani nevadilo, z koho nakonec vylezl padouch. I když to bylo, aspoň pro mě, minimálně po půlce knihy předvídatelné. Mě to vadilo po etické stránce. A nechci se smířit s tím, že tihle by měli rozhodovat o našem životě a smrti. Rozhodovat o tom, kdy je vhodné umřít, protože teď se to zrovna hodí. Vadí mi, jak je hlavní hrdina, profesor Langdon, nadšený z budoucnosti a tohle úplně přehlídnul.

Layyen
25.09.2018 4 z 5

Vůči ostatním dílům stejnojmeného autora celkem zklamání, první půlka byla napínavá a očekával jsem něco velkýho ale nakonec bohužel nic moc :(

jjzk
25.09.2018

Pro mě byla tato kniha velké zklamání. Dočíst ji mě stálo velké úsilí. Je dobře, že další knihy s profesorem Langdonem autor zatím neplánuje. Opakuje se stále stejný model zápletky.

DarylDixon
24.09.2018 4 z 5

Možná to bylo takové uvolněnějšé než příběhy předešlé a možná to i bylo dobře. Jenže laťka už byla dána vysoko a je třeba trochu zůstat při zemi. Tohle se mi četlo lehce, neztrácel jsem se v pojmech (asi už jsem si zvykl) a bavilo mě to. Není to však nejlepší příběh mistra Browna.

endroo25
24.09.2018 5 z 5

Mně nižší míra šifer a luštění nevadila. Jsem celkem fanda techniky, takže kniha si mě získala daným tématem a nemám k ní mnoho výhrad. Snad jen, je mi trochu líto, že pokud by se nastíněná budoucnost opravdu naplnila, tak že se jí už pravděpodobně nedožiju. :) Pro mně jedna z nejlepších knih tohoto autora.

princesse
24.09.2018 5 z 5

Tak nevím jestli jsem nečetla jiný Počátek než většina ostatních, ale mě se kniha četla velmi dobře. I když toto téma není moje oblíbené, tak jsem spokojená. Je to téma více než aktuální a vzhledem k tomu, že jsem se začetla velmi rychle, tak pro mě podařená kniha.

Tedyla
23.09.2018 2 z 5

Od autora jsem čekala daleko víc. Do knížky jsem se nemohla začíst, nakonec jsem ji doslova přelouskala. Konec byl předvídatelný.

Zuziiik
23.09.2018 3 z 5

Téma knihy je velmi aktuální, umělecká díla velmi zajímavá, ale pan Brown je předvídatelný ..... bylo to jako Šifra s Digitální pevnosti dohromady.....pachatele odhadnete už v polovině knihy.....

DasaN
23.09.2018 4 z 5

Kniha má originální námět, ale přesto jsem čekala od knihy víc. Autor se v mnoha věcech opakuje, což působí trochu ohraně.