Rod zeme a krvi

Rod zeme a krvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461023/bmid_rod-zeme-a-krvi-Tvl-461023.jpeg 5 1629 1629

Epická urban fantasy novinka od autorky bestsellerových sérií Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží! Bryce Quinlanová mala dokonalý život, až kým jej démon nezavraždil najbližších priateľov. Po takmer dvoch rokoch je obvinený za mrežami, ale vraždy sa začínajú nanovo a Bryce sa ocitne uprostred vyšetrovania, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby pomstila smrť priateľov. Hunt Athalar je neslávne známy padlý anjel, zotročený archanjelmi, ktorých sa kedysi pokúsil zvrhnúť. Jeho šéf využíva Huntove neľútostné schopnosti a neuveriteľnú silu na jediný účel - aby bez zbytočných otázok zabíjal jeho nepriateľov. Keď začne v meste démon rozsievať paniku, predostrie mu neodolateľnú ponuku: ak pomôže Bryce nájsť vraha, slobodu bude mať na dosah. Pátranie hlboko v podsvetí mesta Polmesiac ich však zavedie na najtemnejšie miesta a Bryce spolu s Huntom odrazu čelia sile, čo ohrozuje všetko a všetkých, ktorí sú im drahí... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

House of Earth and Blood, 2020

Nikidree
07.06.2021 5 z 5

Já tu autorku žeru. Vážně. Neuvěřitelně mi sedl její styl psaní, vyprávění i popisování. Ano, některé věci nebyly příliš zajímavé, ale stejně jsem je poctivě přečetla a hltala odstavec za odstavcem, stránku za stránkou, jen abych věděla, co dalšího se stane. A tak jsem knížku spráskla za dva dny, až toho skoro lituji. Kdo ví, kdy bude další díl.

Jediné co mi zpočátku nesedlo, bylo prostředí. Oproti ST a Dvorům, je tady strašlivě moc ras + městské čtvrti, které měli pod palcem různí "vládci". Trvalo mi, než jsem si v hlavě vytvořila nějakou představu o městě, o tom jak to tam chodí a kdo má víc navrch.
S hl. postavami jsem spokojená a minimálně prozatím na nich nevnímám nic, co by mi vadilo. Snad jen maličko mě mrzí proměna Hunta z totálního drsňáka na menšího drsňáka. Avšak u Jeřába (ST) i Rhyse (Dvory) to bylo stejné a tak jsem to čekala i tady. Vzhledem k jeho krutému životu, který se poté změní, se to dá pochopit, jen prostě.. vždy se nad tím trochu pozastavím.

Ještě bych podotkla, že je to prostě jiné, než předchozí série. Hlavně prostředím, které je sice zasazené do fantasy světa, avšak s reálnými prvky. Osobně mi to vůbec nevadí a abych pravdu řekla, tak to k tomu příběhu vlastně dost sedí.
Jak jsem psala již na začátku, autorka mi velmi sedí a tak knihu s radostí doporučuji.

Šajler
06.06.2021 1 z 5

Příběh mě docela zklamal, zdlouhavé, bylo tam toho hodně a víceméně nic. Celkový styl ani prostředí mi nesedlo. Aspoň že závěr nabral spád. Ale bohužel další knihy od autorky mě nelákáji

Lokina
29.05.2021 4 z 5

Tak i já už měla tu čest přečíst si další knihu od Maas. Strašně jsem se na ni těšila, protože předchozí dvě série mám velmi ráda. Opět mě mile potěšila krásná mapa a i díky ní jsem se lépe orientovala v knize přeplněné místy, které hrají zásadní roli v ději.
U Sarah J. Maas je standard, že Rod země a krve je neskutečně čtivá, záživná kniha a autorka nás nezapomněla ošidit o pár skvělých zvratů. Podmanivé a zajímavé bylo i prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Syrinx byl úžasný a chtěla bych ho taky :)
Co se týče chemie mezi dvěma hlavními postavami Bryce a Hunta, rozhodně to mezi nimi jiskřilo už od první chvíle. Ať už chcete nebo ne stejně víte, jak to s těmi dvěma skončí. Někdy mi trochu vadilo až dětinské chování hlavních aktérů, na to že mají být už dospělí, chovali se někdy jako pobláznění teenageři, nemluvně o hloupých a prostých dialozích, které vedli mezi sebou. Knihu ne že by to znehodnocovalo, ale ubírala jí tím na vážnosti daných situací.

Iris02
26.05.2021 4 z 5

Kniha začala originálním způsobem a rychle se rozjela akce. Ovšem poté následovala spousta nezáživných a zdlouhavých částí, kterými jsem se stěží prokousávala. Ke konci ale SJM opět nezklamala a (naštěstí) dodala příběhu šťávu. Nevžila jsem se ovšem do postav jako v předchozích knižních sériích. Volba urbanizace příběhu mě u SMJ dvakrát nepotěšila, i přestože mám urban fantasy velice ráda.

Grohlinka
24.05.2021 3 z 5

Popravdě jsem nevěděla, co mám od téhle knihy očekávat. Dlouhou dobu jsem ji odkládala a odkládala. Po zklamání ze Dvora mrazu a hvězd jsem dokonce váhala, zda si ji vůbec přečtu a pokud vůbec, tak až vyjde celá série. Nakonec mě kniha zavolala a já se dala do čtení. A vůbec jsem nečekala, že mě bude takhle bavit...Líbil se mi novy svět, Půlměsíční město, Hunt, vedlejší postavy, které prostě Maas umí a já si je vždycky oblíbím. Jistě, Bryce byla ze začátku na pěst a po všech jejích eskapádách na záchodcích jsem si říkala, fuj, tohle číst prostě nebudu, ale nakonec jsem jí dala šanci a tohle všechno jí odpustila a užila si spolu s ní celou knihu. Kniha, která Vás dokáže rozplakat, rozesmát, kniha, díky které bude sami chtít žít ve světě Sarah J. Maas. Vyborna kniha, uvidíme, jak se bude příběh a jednotlivé postavy vyvíjet dál, zatím má u mě našlápnuto překonat Dvory...

"Je to pro mě snadnější, když si o mně lidi myslí to nejhorší. Díky tomu poznám, co jsou doopravdy zač."

lenka7679
18.05.2021 5 z 5

Upřímně, myslela jsem, že knížku nedočtu, do čtvrtiny mě vůbec nebavila a přišlo mi, jako by ji psal někdo jiný. Pak se to naštěstí zlomilo a už jsem si to jen užila. Jsem ráda, že jsem to nevzdala.
Je to zase něco jiného a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, protože z konce je jasné, že to byl teprve předkrm.

Petkona
14.05.2021 5 z 5

Musím říct, že tohle bylo fakt skvělé. Od S.J. Maas jsem ještě nic nečetla, takže jsem v podstatě vůbec nevěděla co od toho očekávat. Ale bylo to fakt úžasné. Trošku jsem se ze začátku divila, proč je v anotaci takový spoiler, ale potom co se tam dělo to bylo úplně nic, ale stejně bych vám chtěla říct jestli se chystáte knihu číst, tak si anotaci nečtěte, mnohem víc vás to překvapí. Přišlo mi skvělé spojit fantasy a detektivku, ještě k tomu ta detektivní linka byla fakt skvěle vymyšlená. Sice tam ze začátku bylo až moc informací, ale postupně to pak začalo dávat smysl a všechno v té detektivní lince do sebe zapadalo, ale v podstatě vůbec nemáte šanci něco dopředu předpovídat, což beru jako plus. Opravdu skvělé byly taky hlavní postavy Bryce a Hunt. Bryce byla za mě celou dobu bezkonkurenčně nejlepší postava, hrozně se mi líbilo její chování a charakter. A o Huntovi snad ani nemusím mluvit, ten byl taky skvělý. Tím jak bylo všechno hrozně hezky a reálně popisované, tak jsem všechno skoro zažívala se samotnými postavami a kniha mě hrozně pohltila. Taky byl hrozně super ten svět. Mohli jste tam potkat víly, anděly, čarodejnice, upíry, skřítky a v podstatě všechno možné na co si vzpomenete. Taky té složitosti odpovídalo množství informací o světě, magickém systému i postavách,  kterých vám autorka celou  dobu podsouvá neskutečné množství, ale za mě to spíš svědčí o té propracovanosti. Takže od S. J. Maas se určitě chystám číst ještě něco dalšího a doufám že její ostatní knihy jsou taky tak skvělé, protože Rod země a krve mě na ně hodně nalákal.

pink_ivy
12.05.2021 5 z 5

"Through love, all is possible."

Pro mě je Maasová asi nejlepší spisovatelkou ve svém oboru. Jak Trůn, tak Dvůr, patří mezi moje velké guilty pleasure, takže když jsem tuhle knížku objevila, neváhala jsem ani minutu a těšila jsem se na ní jako malá.

Světy Trůnu i Dvoru (ačkoliv jsou každý v jiném universu) pro mě působí tak nějak podobně a hrozně se mi líbilo, že v téhle knížce se Maasová vydala úplně jiným směrem, než jsem byla zvyklá. Asi jediná výtka je taková, že bych si přála, aby možná na začátek letmo dala nějaký popis toho, jak ten svět funguje atd.. (a ne jen, ty Rody), ačkoliv spoustu věcí pochopíte za chodu, pro mě to byl, hlavně ze začátku, dost rušivý element, kdy jsem fakt tápala co a jak. Buď je to moje chyba, že jsem pořádně nevnímala, nebo mi to, co bylo řečeno v knize, úplně nestačí, ale ani po dočtení nemám úplně pocit, že bych celé fungování toho světa (která Země spadá pod kterou, atd..) pochopila. Chvíli jsem si myslela, že mi bude vadit to "moderní" zařazení s mobily a auty a tak, ale brzo jsem si zvykla a chápu, že jinak by se to prostě udělat nedalo a ani bych nechtěla.

Ze začátku se mi to zdálo trochu pomalé, ale pak nastal velký plot twist, který jsem upřímně nečekala, a začala pořádná jízda, kterou jsem si vážně užívala kapitolu od kapitoly. Maasová holt umí napsat poutavé hlavní postavy a umí mezi nimi vytvořit skvělou chemii (až jsem se divila, že žádnou intimní scénu nedotáhla až do vrcholu). Půlměsíční město působí úplně jinak než Trůn a Dvůr a já jsem za to ráda, bylo to nové a svěží a já to fakt zhltla jako malinu, která ve mě zanechala pocit skvělé knížky.

(A musím vyzdvihnout i zajímavě vymyšlená jména postav. Nevím proč, ale černokněžnice Jesiba Roga, je pro mě prostě TOP). 5*

Nujeglo
12.05.2021 5 z 5

No, nevím kde začít :-D
Tak asi na začátku. Nejdřív mě to moc nebralo, proto taky tak trvalo, než jsem to dočetla. Musela jsem si k tomu asi v hlavě nějak dojít, nevím jak přesně to vyjádřit. Ale nakonec mě kniha naprosto pohltila, stejně jako série Dvorů. Nakonec se stalo to co na knížkách miluju..tak mě pohltila, že jsem viděla hrdiny a i situace před sebou, jako bych u toho opravdu byla, cítila vůně, pachy, zažíval bolest, strach, vzrušení... Je to podle mě vše mistrně popsané, prostě boží!

A teď se chystám na RErading dvorů, protože díky nim jsem poznala Sarah..strašně se těším!

zuzca.h
04.05.2021 4 z 5

Za mě rozhodně nejlepší kniha Maasové. A to má přečtené zatím její všechny knihy. Jako konec prvního dílu velmi značně očekávatelný, ale celých těch milion stran jsem se nenudila a už se těším na další díl-

martin8550
03.05.2021 2 z 5

Autorka rozjela pestrobarevný svět magických i lidských bytostí. Ze začátku to vypadalo na velice slušnou fantasy pro všechny, pak se to ovšem překlopilo čím dál ví do žánru dívčí Y.A. s obvyklým klišé. I přesto se to dalo dočíst, protože po slušném rozjezdu, nudné střední pasážemi omšelými pasážemi laciné růžové knihovny, byl závěr opět velmi čtivý a efektní. Některé postavy se povedly jiné zase ne, pro jednoduchou šablonovitost. Kromě rozvleklých romantických pasáží mě nejvíc rozčiloval svět magických postav promíchaný se světem moderních technologií a zejména se světem dnešních náctiletých se vším všudy (nemagické náctileté dialogy, chování, sexuality.) , to našroubování magických vlastností na obyčjné lidské postavy je pak čistě účelové a stěží uvěřitelné. Kniha v rámci žánru má svoje postavení, v rámci literatury je to ale škvár.

luca321
29.04.2021 5 z 5

Tahle kniha byla naprostá pecka, bomba bomb. Moc jsem si ji zamilovala. Úžasný byl příběh, romantická linka i postavy. Moc se těším na další díly, už aby byly a rozhodně se pustím i do nějaké jiné série od autorky. Nevím, co víc říct, prostě masterpiece

Soavasara22
27.04.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, hned mě vtáhla do děje. Ten konec a to vyvrcholení jsou neuvěřitelné! Doporučuji

diana1217
24.04.2021 4 z 5

Srdcervoucí fantastický příběh. I přes to, že to z velké části byl detektivní příběh, tak se mi kniha velice líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, a na konci jsem už jen brečela... Sice tentokrát není hlavní mužská postava moc zajímavá, ale i tak jsem si ho na konci oblíbila. Líbilo se mi, jak nepředpovídatelné to všechno bylo. Sice mě na začátku autorka zlomila srdce, ale na konci to rozhodně vylepšila. Danika je rozhodně mojí nejoblíbenější postavou.

Foxie89
23.04.2021 4 z 5

Celkově se mi kniha líbila. Dostává 4 hvězdičky, protože ten svět byl super, postavy taky, ale občas mi to přišlo takové...přeplácané, tak nečekané zvraty, které byly asi až nepřirozené a vlastně mi tam nefungovaly.
Tolik ras, tolik jmen, tolik části města - možná by se hodil nějaký seznam, rodokmen...:)

JK96
16.04.2021 4 z 5

Nebaví Vás už hlavní hrdinky jako neviditelné introvertky, které svůj čas nejraději tráví za zavřenými dveřmi s hlasem tak tichým, že ho nikdo neslyší? Tak s Bryce Quinlanovou a její partou se v žádném případě rozhodně nudit nebudete.

Pro mne osobně byla tato kniha náramně osvěžující. Už jsem si potřebovala odpočinout od introvertních hrdinek čekajících na záchranu. Jediná má připomínka by byla k neuvěřitelně matoucímu začátku příběhu, kde jsem měla velký problém ve všem se zorientovat. A to je navíc k dispozici poměrně přehledná mapka.

Knihu bych však doporučila každému, kdo má rád energií překypující, nabušené a k uzoufání krásné postavy. Toho se totiž v knize dočkáte a ničeho jiného. Zároveň bych ji doporučila především náctiletým čtenářům a to z důvodu komunikace a chování některých z postav. Dialogy mezi hlavními hrdiny jsou na mě místy poněkud nevyzrálé (avšak to je čistě můj subjektivní pocit). Rozhodně obdivuji, jak autorka dokázala vytvořit 786 stránek čirého napětí. Každá stránka s sebou nese poutavý příslib dobrodružství, lásky, přátelství, síly, odhodlání a víry.

magdalene7
11.04.2021 5 z 5

Rod země a krve je moje první kniha kterou jsem přečetla od Maasové a velice mile mě překvapila! Začátek byl pro mě docela těžký na pochopení (svět a postavy), pak se to ale rozjelo a já jsem nemohla přestat číst. Nádherné prostředí, bytosti, vztahy... Akce tam byla stále, děj je také zajímavý tím, že některé události se jen tak "nadhodí" a pak se až postupně dál v ději dovysvětlí. Nádherná romantická linka, nad kterou budu ještě dlouho přemýšlet, mě doháněla k smíchu i slzám. Také je tam plno zvratů a nečekaných událostí, člověk si myslí, že asi ví co se stane, ale vůbec tomu tak není :). Za mě si zaslouženě získala 5 hvězd a já se nemůžu dočkat na pokračování!

LaBobule
10.04.2021 5 z 5

Moje druha kniha fantazi (prvni byla selekce). Vubec tento styl nectu a ve svych 35letech to je tezke zacinat. Libila se mi obalka a knihu jsem pojala jako svoji studii, zda to dam. Jelikoz ma hlava je prakticka, konzervativni a realisticka bylo tezke se poprat s fantazijnim svetem. Hned uvod byl pro mne sileny jen uverit... vlk co se meni v cloveka... a to je jen zacatek - vily, andele, vampiri, vodni bytosti, carodejnice...ti vsichni a jeste vic ziji ve spolecnem svete. Sla jsem po hlavni dejove lince, protoze vysvetlovani celeho sveta, kdo je s kym a proti komu... no, to je nad me chapani. Ikdyz vysvetlene to je dobre a rekla bych, ze se to i opakovalo. Klobouk dolu pred predstavivosti autorky! Hlavni hrdinka Bryce byla skvela. Navenek rebelka a uvnitr holka, co se obetuje za vsechny. Zaver knihy byl sthujici. Jeden velky boj! Kniha mela par velkych zvratu. Tipla jsem si i toho nejvetsiho padoucha, ikdyz jich tam bylo vic. Zaver byl pro mne trochu usmevny. Vsichni sedi na shromazdeni a sleduji jako nekde v bijaku Bryce, jak zachranuje svet. Uz jen ten popcorn jim chybel. Laska mezi Huntem i Bryce byla krasne napsana. Posledni rozhovor Daniky a Bryce jsem i slzu uronila. Dala jsem 5 hvezd, ale strhuji to pro me nebylo. Dala jsem je spis pro to, ze jsem se tou tlouskou knihy prokousala a libilo se mi to. Zacatek je pozvolny, ale pak se to rozjede. Konec byl pro me doreseny. Nevim, zda se pustim do dalsiho dilu. Zeby zase rozhodla obalka? Tato je uplne dokonala, je nejhezci v me knihovne.

knihomolSafira
07.04.2021 4 z 5

Tato kniha byla první co jsem od Sarah J. Mass četla. Rozhodně nezklamala, ale rozhodně to ani nebyla ta nejlepší kniha co jsem kdy četla. Od té nejlepší to má ještě hodně daleko. Ale bylo to fajn, Rozhodně si přečtu i další díly a i jiné knížky od této autorky.

Stephaniee
05.04.2021 5 z 5

Kniha se četla jedna báseň. I když se tam nic moc nedělo, autorka i tak dokázala čtenáře upoutat a na konci se to pořádně rozjelo. Všechny postavy jsem si oblíbila a těším se co bude dál.