Rozetmění

Rozetmění
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541943/bmid_rozetmeni.jpg 4 490 490

Nikdynoc série

< 3. díl

Cesta za pomstou se završuje. Poslední díl trilogie Nikdynoc. Itreyská republika se propadla do chaosu. Mia Corverová zavraždila kardinála Duoma a zvěsti o smrti konzula Scaevy se ženou ulicemi Božího hrobu jako vichřice. Mia a její bratr Jonnen musí projít hlubinami starodávné metropole a dostat se až k mystické Koruně Měsíce. Tam nemilosrdná vražedkyně konečně odhalí původ Temných a zjistí, co osud chystá pro ni i její svět. Ale tři slunce pomalu zapadají za obzor a přichází temnotma – může ji vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Darkdawn, 2019

kolacky
22.09.2020 4 z 5

Dobré zakončení trilogie. Uf a nakonec ten pan Laskavý... mi spadl kámen ze srdce.

jxr
20.09.2020 2 z 5

První díl Nikdynoc mě překvapil a potěšil zároveň - originalitou, paralelními časovými linkami, rozjezdem hned z první stránky, překvapením okolo rodiny Corverů, stínovou magií, zvraty, intrikami a zradou…Druhý díl nabral nový vítr a děj okolo gladiatii byl jako koření, dokonalé plány Vrány zase třešničkou na dortu a závěr – bomba…to všechno, co se mi doposud na této trilogii líbilo ve třetím díle Rozetmění bohužel chybí. Kniha je celkem rozměrná, ale 600 stránek je zbytečně moc na tak plytký děj, ve kterém se vlastně, krom dlouhé cesty, nic moc neděje ( poznamenal jsem si, že první zajímavá scénka se objeví až na 240 stránce, další pak až na straně 388 ). Autor se zbytečně a neustále vracel do minulosti, aby neustále připomínal, co se už odehrálo, cestu za pomstou natahoval a vycpával vatou a četnými erotickými scénkami, které v prvním a druhém díle byly skromnější, zato však zábavnější. Růst a vývoj hlavní hrdinky Mii Corverové byl v prvním i druhém díle dobře vystihnutý, ve třetím díle si však Mia jakoby neví rady, situace nemá ( tak jako v předchozích dílech ) pevně pod kontrolou a jediné co řeší jsou její vztahy. Nu a závěr knihy a rozuzlení? O tom se nebudu ani vyjadřovat…škoda. Nicméně, kdybych trilogii hodnotil jako celek a z nadhledu, musím ocenit námět – cesta za pomstou + legenda okolo Bohů, který je hodně zajímavý a originální, tak i fakt, že pro mne horší třetí díl vyrovnají dva dobře napsané předchozí díly…

farys_books
19.09.2020 2 z 5

Upřímně?
Tohle bylo největší zklamání letošního roku. Těšila jsem se na epické zakončení série, na to, že dostaneme konec, který nám je slibován už od prvního dílu. Ale bohužel, nic takového kniha nepřinesla.
Věci, které byly dobré a opravdu se mi líbily, bych dokázala spočítat na prstech. Často zmiňovaná kniha v knize. Mercuriův charakter. Sidoniusův charakter. Zatmění. A to je asi tak všechno.
Pryč je veškeré autorovo hraní si s textem, jako byly například paralely v prvním díle, nebo nechronologické uspořádání děje. Dokonce i poznámek pod čarou, které knížku obohacovaly o nějakou hlubší historii, tady bylo až bolestně málo. Text je často přehlcen abstraktními popisy, ve kterých jsem se ztrácela a které mě dost často nutily přeskakovat řádky. On i samotný děj mi většinou přišel nudně ubíjející, opakují se nám tu stále ty samé motivy - krev, krev, nadávky, pomsta, občas nějaký ten sex. A to ani nezmiňuji konec, který byl popřením všeho, co se odehrálo ve všech třech knihách dohromady.
Byla jsem nadšená, když jsem po prvním díle, který byl lehce nadprůměrný, četla díl druhý, ze kterého jsem byla nadšená. Závěrečný díl to, bohužel, potopil.

whiolet
16.09.2020 3 z 5

Pro mě tohle bylo zklamání roku.
Jak já se na tuhle knížku těšila, čekala jsem bombastické vyústění celého příběhu, ale nakonec se mi dostalo trapné klisoidni zakončení.
Proč a jak se vůbec stane, že autor, který napíše předchozí dvě knihy, tak kure.sky dobře, ten třetí díl, tak podělá?!
Absolutně jsem nepochopila proč oživil zpět Trica, když tam byl k ničemu.
Mia mi neuvěřitelně lezla na nervy. Scény, které mě měly dojmout, mě naopak rozzuřily.
Ach, jo, tohle bylo o ničem.

Gabetka
12.09.2020 4 z 5

Některé situace velmi silné, některé poznámky pod čarou velmi vtipné, ale zároveň slov okolo velmi mnoho. Autor umí, čtivé jsou i všechny ty nepodstatné a na hromadu vršené vycpávky, ale první dva díly byly tak skvěle rozjeté, že zde už nedokázal tempo udržet. A závěr také pokulhával, přišlo mi to nedotažené a dostatečně nevysvětlené, minimálně okolo Jonnena. Ale i tak musím říct, že jsem za tuto sérii vděčná a předchozí díly nedostatky tohoto kompenzují dostatečně.

Market.maky
12.09.2020 5 z 5

Vrchol závěrečné série o Mie. Napínavé, strhující, romantické, nepředvídatelné se spousty krve, nenávisti a lásky. I když byly předchozí dva díly o trochu lepší, přesto mě kniha nezklamala.

Hels-is-unicorn
11.09.2020 3 z 5

Ach jo, pane Kristoffe, zklamal jste jako všichni ostatní. Čím to je, že v poslední době se série vždycky tak slibně rozběhnou, slibují parádní vyústění a nakonec... nic? Nikdynoc a Boží hrob jsou jednoznačně jedny z nejlepších knih, co jsem kdy přečetla, nebo při nejmenším nejodvážnější, nejdrzejší a nejsarkastičtější. Kdo má koule na to, aby hned na začátku knihy napsal, že hlavní hrdinka umře? No, pravděpodobně ten, kdo ví, že malá lež nikomu neublíží. Mně jo. Hodně. Čekala jsem epický konec a obětování hlavní hrdinky, které fanoušci budou oplakávat při každém rereadingu. A ono prd. Úplně stejně přeslazený happy end jako v každé jiné tuctové YA. Ale co jsem čekala? Totéž se přece stalo i v Illuminae.
Prvně si pojďme shrnout to špatné, ať si závěr zpříjemníme něčím pozitivním. Velký špatný byl vztah s Ashlinn. A ještě větší špatný, jestli paní Jolanda dovolí, byl návrat Trica. Stereotypní milostný trojúhelník, za mě naprostá ostuda v kontextu toho, co autor vytvořil. Nehynoucí láska, která hroby přenáší? Omluvte mě, musím jít zvracet. Další výtku si musí schytat i příběh jako takový. Zbytečně překombinovaný, zmatený, nesrozumitelný. A navíc, milí přátelé, se pořád bavíme o holce, které ještě ani nebylo 20. Uf. Ano, silné nezávislé dámy, co najednou nakopou zadky 5 chlapům a ještě si při tom stihnout nanášet rtěnku, jsou teď nepochybně trendem YA, ale nestihla toho ta Mia přece jen až trochu moc?
Ale teď z té optimističtější stránky, poměrně dost cením meta přesah, který tenhle díl přinesl. Bohužel ten se dost pokazil nekonečným omíláním poznámek pod čarou - ano, čtenáři je taky donekonečna omílají, my víme, nepotřebujeme o tom číst i přímo v knize. Cením i odvahu v přístupu k panu Laskavému a Zatmění - uronila jsem slzičku (což se kruci mělo stát i na konci!). A pak nesmíme zapomenout na košilaté historky bývalých gladiatii. Milí přátelé, nikdy knihy od pana Kristoffa nečtěte v zaměstnání, obzvlášť pokud pracujete se zákazníky. Dost divně se dívají, když zničehonic začnete hlasitě hýkat smíchy :-)
Takže sečteno a podtrženo, vypůjčím si oblíbený citát z Prostřena, "nenadchne, neurazí".
PS: Opětovně na kolenou prosím redakci CooBoo, aby vyhradila alespoň částečný úvazek pro korektora. Je hezké, že v dnešní době spoustu chyb vychytá počítat, ale bez lidského faktoru to prostě nejde. Vrátili jsme se k trendu z první knihy, kde se dá prakticky najít jedna chyba na každé stránce. Obrovská škoda, strašně to kazí požitek ze čtení.
PPS: Milí knihkupci, bylo by asi lepší tuto sérii nezařazovat do regálů "Pro děti a mládež" :-) Věřím, že by mohla mnoho dětských dušiček nevratně poškodit.

luculi
11.09.2020 3 z 5

Do třetice všeho dobrého. Nebo zlého? Poslední díl měl docela slušný rozjezd, i když občas trošku delší vyprávění. Byla jsem spokojená a naivně myslela, že závěr bude pecka. Ale od bitvy v Tiché hoře to šlo z kopce nehorázně dolů a celý dojem mi to zkazilo. Závěr byl divný, trapný a poslední bitva rozhodně nebyla epická ani nic jiného. Jo, takhle se kazí dobré nápady... A debatovat o vhodnosti věkové kategorie raději ani nebudu...

Tucaka
11.09.2020 5 z 5

Vlastně nevím co si myslet. JK se řadí na první místo v žebříčku mých oblíbených autorů. Miluju jeho vkus pro humor, sprosté hlášky i "cenzurované" vykreslené hrátky :D
Co mě ale na knize určitě nesedlo byl vztah mezi Ashlinn a Miou. Ne že bych byla genderově zaujatá ale prostě... Ty dvě se k sobě vůbec nehodí! A Tric, sakra! Mio nemáš vůbec rozum..
Další věc co mě trochu přestala sedět je myšlenka jak je Mia prostě nejlepší, bez Mii bychom byli všichni ztracení a Mia všechno zachrání.
Každopádně stejně dám plné hodnocení, protože i když si nějaké chybky najdu, tak je to stejně jedna z nejlepších sérii co jsem za poslední dobu četla.

martina1199
09.09.2020 5 z 5

Rozetmění jako závěrečný díl celé série nezklamal. Temné, drsné, vulgární, krvavé, nemilosrdné, prostě epické! Mnohé se spojilo v jedno a Mia naplnila svůj osud.
Vážně bych tuhle sérii chtěla vidět na filmovém plátně, opravdu moc. A bonusová scéna? Parádní čuňačinka. (Ano i já mám takové věci v knize ráda, pokud jsou dobře napsané.)

"Když je všechno krev, je krev všechno." "Nikdy neustupuj. Nikdy se neboj. A nikdy nezapomeň."

Shaxx
07.09.2020 4 z 5

Jsem v rozpacích. Tohle je ten velkolepej konec, na kterej jsem čekala?
Tohle mohlo být epický. Mohlo. Místo epickýho konce jsem dostala nevěrohodnej románek - sakra kdo tam cítí nějakou chemii mezi Miou a Ashlinn? V řeči Kristoffa... Ashlinn je nesympatická zatracená k*nda, Jonnen je za*ranej malej spratek a v tomhle dílu bylo extrémně málo pana Laskavého!
Já prostě nedokážu shipovat Ashlinn a Miu, fakt ne (a vůbec nejde o to, že jsou to dvě holky, to je mi buřt, prostě Ashlinn je ****). A v tom je pro mě problém celého tohohle dílu. Tenhle konec pro mě prostě není.
Čtyři hvězdy, protože je to psaný pořád dobře a byly tam okamžiky, který se mnou hnuly, jedna hvězda dolů za vztah Ashlinn x Mia, kterej to pro mě celý podělal. A jo, čtenář vždy nemůže dostat co chce. Což se teda zrovna nevztahuje k bonusový kapitole, Kristoffe, ty jeden prasáku :D

KristieSpacil
06.09.2020 3 z 5

Ve spolupráci s Albatros Media.

A páni, tohle bylo docela velké zklamání. Přiznám se, že u Nikdynoci mě nadchl hlavně ten konec, ze zbytku jsem měla takové smíšené pocity, Boží hrob mě pak bavil výrazně víc a říkala jsem si, že pokud Jay Kristoff přinese epický závěr v Rozetmění, mohla by z toho nakonec být poměrně fajn série.

Jenže... Rozetmění ten epický závěr opravdu není. Za prvé je ta kniha příšerně utahaná. Přísahám, že podstatný děj z první poloviny knihy by se dal popsat v pár větách. Pak se to lehce zlepšilo a začalo se to hýbat, nicméně skutečně významných je zase až posledních sto stran (a možná ani to ne). A takhle to u podobně dlouhé knížky fakt nejde.
Za druhé ty postavy. Všechny se sice vyvíjí, ale... Úplně špatným směrem. U některých mi to chování přišlo i v rozporu s jejich charakterem, jak nám byl na začátku představen. Hlavně u Mii mě to bolelo, protože aspoň ta byla vždycky trochu zajímavá, jenže teď se zní stala naprosto tuctová hrdinka.
Za třetí ten příběh. Uf. Jako kdyby se to tímhle směrem vedlo už od začátku, tak dobrý, s tou pointou by mi to přišlo i povedený. Jenže ono se tak moc odbočilo od původního směru, že mi to nepřišlo přirozený. Prostě když něco budujete na dobré tisícovce stran a pak to šmahem smažete... Zaskřípe to.
A za čtvrté ten konec. Fakt mě frustrovalo, jak to Jay Kristoff zakončil a vlastně mě to i zklamalo, protože jsem si myslela, že má Jay větší odvahu. Ale tak asi ne.

Co bylo dobrý? Samozřejmě ten svět. Ten je pořád fascinující a tady dokonce i ještě o něco víc. Já mám božstva v příběhu ráda, takže to se mi líbilo.
Taky některé postavy. Pan Laskavý či starý Mercurio.
A ten nápad s knihou v knize byl chytrý.

Ale celkově je to (pod)průměr. A upřímně by mi nic neuteklo, kdybych tuhle sérii vůbec nečetla. Škoda.

Verulesa
03.09.2020 1 z 5

Myslela jsem, že to ani nedočtu. Pořád to samý omílaný dokola. Pomsta, pomsta, pomsta, blá, blá, blá, pak to proložíme nějakým sexem a zase znova. Chování hlavních postav už mně taky slušně iritovalo. Z Trica poslušnej pejsáčej a Miu bych nejradši killnula já sama.

Tesset
27.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Pozor obsahuje SPOILERY!!!

Tak za mě oproti předchozím dílům malinko zklamání, i když to pořád bylo skvělé, na ty dva to nemělo. Jednak mi přišlo, jakoby to chvílemi ani nepsal Jay - kde byly jeho originální přirovnání? Málo úžasně vtipných komentářů a poznámek pod čarou. A trošku moc sexuálních scén, navíc úplně zbytečně - a ta jediná, která by mi tam pasovala, byla vyškrtnuta, ale naštěstí vložena alespoň jako bonusová scéna. Často se taky opakovaly stejné slovní obraty, těžko říct, jestli byla chyba na straně překladu. Tady mám ještě výhrady ke korektuře, ty chyby byly při čtení dost rušivé a je to teď v každé knize téměř. No, a včem Jay zklamal - konečně jsem se těšila, že hlavní hrdinka umře, ale on na to jako většina neměl koule a vybruslil z toho, zbabělec. A taky jak tvrdil, že Mia není typická hlavní hrdinka, tak vlastně je, protože i když sw ji snažil představit jako nelítostnou, sobeckou a bez srdce, tak se mu to vlastně nepovedlo. I když to vypadá, že jenom kritizuju, tuhle sérii zbožňuju, tohle jsou jen nápady, jak by se mi to líbilo víc a bylo to dokonalé. Jednu věc ale nechápu - proč je to vedené jako YA? Ne všechny knížky, ve kterých vystupují "nedospělí", jsou jim taky určeny. Vzhledem k těm sprostým slovům, řezničině, sexu apod.... jen myšlenka. Jinak ale doporučuji všem milovníkům fantasy.

karolina2869
27.08.2020 3 z 5

Nesnáším oživování :) ╰(‵□′)╯
Jinak to bylo jako vždycky úžasné, bombastické, geniální a já nevím co ještě (❤ ω ❤)
I slzička ukápla ಥ_ಥ
ᓚᘏᗢ

andrejci
17.08.2020 5 z 5

U Matky to bylo úžasné. Drsné, temné a sexy. Asi nejlepší díl celé série. Popravdě moc nevím co k tomu napsat. Ze začátku se to všechno krásně rozjelo a potom ten příběh nešlo zastavit. Autor píše skvěle. Nic nevynechal všechno skvěle popsat. Byla jsem v některých částích hodně překvapena. Bylo dobré, že si ze sebe dokáže autor udělat i srandu. No a závěrečná bitva byla úžasná. Dokonce jsem si párkrát poplakala. Moc se mi líbila Mia. Hlavní hrdinka, ale úplně jiná. Všechny postavy byly fajn s žádnou jsem neměla problém. Jak říkám byl to nejlepší díl z celé série a kdyby šlo tak bych ho hodnotila více jak 5 hvězdičkami. Série rozhodně patří k mezi mou oblíbenou a dostane čestné místo v knihovně.
Jediná věc co mi tam vadila byly poznámky pod čarou. Bylo jich tam málo!!!

Prince_of_book
16.08.2020 5 z 5

Na toto dokončení série jsem čekal dlouho a to, že kniha vyšla na moje narozeniny to jen umocnilo.

Jay pokračoval ve svém mega mega vysokém standartu, který zahrnuje spoustu napětí, akce, sexuality, sprostých slov a mnoho dalšího. Stránky utíkali tak rychle, až mi to začalo být líto, že se ta série blíží ke konci.

Musím se přiznat, že ač byli ty sexuální scény vlastně super uvěřitelné(na to že je púsal muž o dvou ženách), tak už mi to v určitých částech knihy malilinko překáželo, ale nic, kvůli čemu bych knihu odložil, nebo by se mi četla hůře.

Všechny postavy z knihy mi budou chybět od Mii, přes Trica až vlastně po samotného císaře. Každá postava zmíněná v knize měla svůj evidentní význam a mě se s nimi bude jen velmi těžko loučit.

Tato skvělá série jen dokazuje, že chlap prostě umí napsat příběh s pohledu ženy hlavní hrdinky.

10/10 a musím říct, že bych nečekal, že všechny díly jakékoliv série ohodnotím touhle známkou. Klobouk dolů,

kuko199
14.08.2020 5 z 5

Pěkné zakončení série.

AnnKraus
13.08.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla závěrečný díl mé nejoblíbenější fantasy série. Byla to sakra skvělá jízda, na kterou jen tak nezapomenu. Dostala jsem odpovědi na všechny otázky, které jsem si během čtení Miina příběhu kladla. Ještě než jsem se dala do čtení Rozetmění, jsem byla připravená na zklamání, protože někteří lidi tento díl kritizovali. Nakonec jsem ale byla příjemně překvapená. I přes délku knihy a některé roztahané pasáže, bych nevynechala ani jednu stránku, protože autorův styl psaní je pro mě neuvěřitelně čtivý. Zejména mě překvapila hloubka všech emocí týkajících se hlavní hrdinky. V Rozetmění mi totiž Mia připadala nejlidštější v každém slova smyslu. Teď se ještě vyjádřím k jedné konkrétní věci, takže pozor na SPOILERY.

Návrat Trica mi ze začátku přišel jako dobrý nápad, ale pak mi dost rvalo srdce číst znovu o tom, jak ho Ashlinn zavraždila a "přivlastnila" si Miino srdce. Jejich vztah mi v druhém díle vlastně vůbec nevadil, ale tady jsem si vážně přála, aby se Mia s Tricem dali znovu dohromady. Nakonec to nevyšlo a k mému překvapení mi to až tak nevadí, protože se spolu hrozně hezky rozloučili, všichni si odpustili a ukázalo se, že Tric má srdce na správném místě. Byl pro mě nejlepší postava z celé série, a proto pro mě zůstává nejoblíbenějším dílem Nikdynoc. Po přečtení bonusu, který mě docela potěšil :D, jsem si uvědomila, že to vlastně skončilo nejlíp, jak mohlo a Ashlinn jsem tu vraždu taky odpustila. :)

Takže si prosím přečtěte, jak to celé dopadne. Myslím, že vám u čtení nezůstane oko suché, pořádně se zasmějete a ke konci si budete nervozitou okusovat nehty. Poznámek pod čarou je tam méně než v předchozích dílech, zato čuňačinek vás čeká hodně. :D

NoolienAullar
11.08.2020 5 z 5

Tohle bylo fakt něco. Dost pravděpodobně nejlepší díl z celé trilogie a to látka byla hodně vysoko. Jay předvedl něco úžasného. Přečtěte si to. Nebudete litovat.