Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69573/ruiny-gorlanu-69573.jpg 5 2602 2602

Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, ale tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa vezme do učenia hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete. ISBN 978-80-252-1467-1 (chybné). Správné nebylo v knize uvedeno.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan , 2004

LilianaFalcon
22.01.2019 5 z 5

Kéž bych byla zase dítětem :-) To bych to četla znova a znova a znova a netrpělivě bych čekala na každý další díl :-D Takhle se jen těším, až synové povyrostou, abych to mohla číst jim :D

kamerus
04.01.2019 5 z 5

Nerozvleklé, napínavé, ano jistě... sem tam dost předvidatelné, ale přesto moc krásné dobrodružství.

Ivan F
23.12.2018 5 z 5

Detská fantasy, ktorá ma absolútne dostala v dospelom veku. Jednoducho ma príbeh strhol a nepustil, držal sa ma tak, že som čítal ďalej a ďalej a ... a to sa mi už veľmi veľmi dávno nestalo, aby ma nejaká kniha takto pohltila. Bravo a ešte raz bravo.

Devil-Ivet
13.12.2018 5 z 5

První díl Hraničáře. Nečekala jsem, že mě bude tak bavit. Je to veselé, napínavé a stránky rychle ubíhaly. Další díly jsou snad povinností :)

TUAKS
11.12.2018 5 z 5

Kniha je napínavá. Rozhodně doporučuji. Příběh je o hraničářském učni Willovi.

Ailee
25.11.2018 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem si Hraničářova učně zamilovala, když jsem ho poprvé kdysi dávno začala číst. Kniha je svižná a čte se prakticky sama. Měsíce tam utíkají jako nic. Postavy jsou krásně vykreslené a ten příběh! ALE! Právě to, jak rychle v Hraničářově učni utíká čas, byl důvod, proč jsem nakonec tehdy celou sérii nedočetla. Hlavní postava Will strašně rychle vyrostl a dospěl a já se s tím tehdy jako malé pískle nedokázala smířit. Tak jsem zvědavá, jak na to budu nahlížet teď! :-)

lenkie
24.11.2018 5 z 5

mooooooc krásné

Haloon
20.11.2018 4 z 5

Přestože jde o zvláštní mix naší historie, fantasie a dokonce prvků typických až pro naši moderní dobu, samotný příběh je jak dělaný pro uchvácení dětských čtenářů.

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Čtení této knihy jsem si velice užila. Obsahuje napětí, ale i zábavu (přesně, jak to v knížkách miluju). Postava Willa mi byla od samého začátku sympatická. Momentálně čtu šestý díl a tato sympatie mě stále neopouští.

ajdam06
07.11.2018

Tato kniha mě velmi zaujala.Je to fantasy kniha spíš pro mladší děti ale i pro ty větší děti.Mě tato kniha zaujala tím že byla velmi napínavá a hezky napsaná. Ale dopuručoval bych jí spíš mladším jedincům

mazda333
03.11.2018 4 z 5

Moc fajn dětská fantasy. Myslím, že pro motivování dětí k četbě je to ideální volba. Pro ty starší to samozřejmě není nic převratného. Já to beru jako příjemnou jednoodpolední oddychovku.

Peta1607
23.10.2018 5 z 5

Další skvělá série, která je velmi zajímavá a dobře se čte. Celou sérii jsem dostala minulý rok k narozeninám, a prvotně jsem nad ní trochu ohrnovala nos. Takže pro mě milé překvapení a těším se na další díly.

Nelly
23.10.2018 3 z 5

Jednohubka, spíše pro mladší čtenáře než jsem já. Pro mne moc jednoduché, pro mého syna, který splňuje věkovou kategorii, to byla velká nuda (prý bez napětí a málo magie) - asi jeden z mála čtenářů, které kniha neoslovila. Já se přesto pustím do dalších dílů, protože toto byl jasně jen úvod...

Steiniglovka
02.10.2018 5 z 5

Poutavé.Krásně napsané. Série Hraničářův učeň má své čestné místo v mé knihovně a ráda si některý z dílu občas otevřu. Mám ráda jednotlivé postavy a celý Flanaganův svět. Vřele doporučuji.

fajka
01.10.2018 5 z 5

Kniha mě velice zaujala. Líbil se mi ten upoutavý příběh. Hlavně jsem si oblíbila hraničáře. Oblíbila jsem si jejich odvahu a další vlastnosti. Ale nejvíc sympatický mi přišel samozřejmě Will. Knihu obdivuji taky tím, že byla hodně napínavá. Líbila se mi třeba ta scéna s těmi kalkary. Konec byl dobře zakončený a myslím si, že se Will dobře rozhodl. Knihu samozřejmě doporučuji.

A.K.A.R.
21.09.2018 5 z 5

Příběh mladého Willa mě okouzlil a velmi jsem srostla s postavou.Will i ostatní mi byli velice sympatický a Halt si ihned získal můj obdiv za své dovednosti stejně jako Will, který ho dokázal snášet.John Flanagen vytvořil úžasný příběh pro děti i dospělé u kterého se nikdy nenudíte.

MalyMedvidekPU
17.09.2018 5 z 5

Příběh se odehrává v lese, na chatě, v sirotčinci a na hradě.
Hlavní postavy jsou: hraničář Will, rytíř Horác, hraničář Halt.
Zápletka spočívá v tom, že armáda Wargalů chce zničit království.
Wargalové jsou primitivní zrůdy které se musí ovládat myslí, protože jsou primitivní. A poslušní, takže si můžete myslet cokoliv a oni to udělají.
V knize se mi nejvíc líbil boj s Wargaly.
Hodnocení: *****

dadako
04.09.2018 5 z 5

Sice je to psáno pro mladší generaci, ale přesto mě čtení uchvátilo.

Etule
28.08.2018 5 z 5

Čteno potřetí v rozmezí několika let a prostě pořád stejná parádička! :)

Pawel973
25.08.2018 5 z 5

na téhle sérii jsem v podstatě vyrostl je opravdu jedinečná a svět který flanagan vytvořil je prostě dokonalý