Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69573/ruiny-gorlanu-69573.jpg 5 2644 2644

Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, ale tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa vezme do učenia hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete. ISBN 978-80-252-1467-1 (chybné). Správné nebylo v knize uvedeno.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan, 2004

MalyMedvidekPU
17.09.2018 5 z 5

Příběh se odehrává v lese, na chatě, v sirotčinci a na hradě.
Hlavní postavy jsou: hraničář Will, rytíř Horác, hraničář Halt.
Zápletka spočívá v tom, že armáda Wargalů chce zničit království.
Wargalové jsou primitivní zrůdy které se musí ovládat myslí, protože jsou primitivní. A poslušní, takže si můžete myslet cokoliv a oni to udělají.
V knize se mi nejvíc líbil boj s Wargaly.
Hodnocení: *****

dadako
04.09.2018 5 z 5

Sice je to psáno pro mladší generaci, ale přesto mě čtení uchvátilo.

Etule
28.08.2018 5 z 5

Čteno potřetí v rozmezí několika let a prostě pořád stejná parádička! :)

Pawel973
25.08.2018 5 z 5

na téhle sérii jsem v podstatě vyrostl je opravdu jedinečná a svět který flanagan vytvořil je prostě dokonalý

Micumys06
09.08.2018 5 z 5

Prostě a jednoduše je podle mě tohle jedna z nejlepších knižních sérii co jsem kdy četla (a že už to čtu podruhé). Willa jsem si stejně jako Halta hned oblíbila. Velmi vtipná a zajímavá kniha.
Určitě všem doporučuju si ji přečíst....:)

MartAn1996
25.07.2018 5 z 5

Tak jo. Jedu tuhle knižní sérii už podruhé. A stále všechny knihy miluju ... Neřekla bych, že je celá série přímo pouze pro děti, jenom je autor vysoce optimistický člověk a má rád šťastné konce. Nevyžívá se v popisování bolesti a smrti, což vůbec nevadí. Spíše si zakládá na popisování utváření přátelství. Pokud tedy máte rádi sluníčkové konce a sluníčkové příběhy, doporučuji přečíst. Většina postav je vykreslena pouze s kladnými vlastnostmi a snadno si je všechny zamilujete, speciálně tedy Halta a jeho dokonalý humor.

Matymatyz
13.07.2018

Krásná kniha

jolisek123
17.06.2018 5 z 5

Kolik lidí mi říkalo: „Není tahle kniha spíš pro kluky?” nebo „Opravdu ji chceš číst? Nebude se ti líbit.” a podobné. Mohu s jistotou říct, že nelituji, kniha mi dost připomíná stylem napsání i líčením Pána prstenů, nemohu si pomoct:-) To ovšem není výtka, kniha byla dle mého názoru super a těším se až si půjčím další díly.

Michalski
07.06.2018 3 z 5

Celkem poutavé a v některých aspektech netradiční. Nicméně děj se dal předvídat. Od takto vysoce hodnocené knihy bych očekával intriky a překvapení.

andrejci
05.06.2018 5 z 5

Začínám tuhle sérii číst podruhé a je stejně super jak si pamatuji.

june.flower
30.05.2018 5 z 5

První knížní série, kterou jsem četla. I po několika letech mám tuhle sérii doma a nehodlám se jí vzdát.
Co se týče prvního dílu...mám ho nejraději. Pomalu se seznamujete s Willem a se světem hraničářů. Brečela jsem, když tehdy nikdo nechtěl přijmout Willa za svého učně. Seznámení s Cukem je taky má oblíbená část. Co se týče Halta...postava, kterou si naprosto zamilujete.

Didi15
16.05.2018 5 z 5

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:)

Chytuš
06.05.2018 5 z 5

Tak tomu říkám parádní čtení pro kluky 9-10 let! Skvělá středověká fantasy plná dobrodružství, napětí, kamarádství, cti, hrdinství... Vše zarámováno nenásilným vedením mladého žáka zkušeným učitelem Haltem, který jakoby mimoděk předává Willovi a potažmo i čtenářům správné hodnoty do života. Myslím, že tady jsme byli nadšení všichni, dokonce jsme se s manželem trochu dohadovali, kdo půjde každý večer předčítat, aby nám nic neuteklo :-)

Liliana2006
07.04.2018 5 z 5

zajímavá kniha líbila se mi ta zápletka. Byla velmi propracovaná no prostě super !!!

hejnini
26.03.2018 5 z 5

Na čtení téhle knihy jsem byla vyloženě natěšená. Nezklamala mě ani omylem. Hledala jsem kvalitní fantasy, a můžu říct, že Hraničářův učeň je dokonalá volba. Je krásně napsaný, a ikdyž jako nezkušený válečník neznám spoustu termínů, je to tam vše popsáno. :) Mohu jen doporučit. :)

Gagarinuvbratr
15.03.2018

Skvelá séria.

brodequin
01.03.2018 4 z 5

Začínám tuto ságu a start je myslím dobrý. Pěkně se to čte a knížka je tak akorát "tlustá", aby se dala přečíst za chvíli. Rozhodně budu pokračovat dále. Nicméně po přečtení Naslouchače a Faji musím říct, že je to o 1 level níže. Děj je občas přeskočen a zrychlen. Ale chápu, že je to psané pro mládež. Předpokládám, že drsné a krvavé scény budou vynechány. S tímto asi budu muset počítat. Přesto se chystám dostat až ke konci, protože mě postavy a jejich osudy zajímají. Příběh zatím velice jednoduchý. Uvidíme, jak se to bude nadále rozvíjet. :-)

memphisz
25.02.2018 4 z 5

Škoda, že jsem se k sérii nedostal, když mi bylo náct. Takhle je děj knihy pro mě předvídatelný, průhledný a tak nějak naivní. Přesto jsem se - zvláště v druhé polovině - přistihl, že příběh napjatě hltám a postavám fandím. Takže literární veledílo to není, ale i tak je zvláštně podmanivé a určitě se pustím i do dalšího dílu.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako audiobook - načteno Matoušem Rumlem. Zezačátku jsem byla velmi skeptická a bála se, že kniha bude "neposlouchatelná", ale opak je pravdou - výkon pana Rumla je famózní. A i když knihu samu o sobě hodnotím jako dobrou, díky jeho hlasu dostal příběh úplně novou dimenzi, kterou bych asi prostou četbou neobjevila. Za mě plný počet hvězd, a další 2 bych dala panu Rumlovi :-).

Pohan
11.01.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, s celkem sympatyckými postavy. Bohužel je příběh dost předvídatelný... Ale další díly si určitě přečtu, jako start dobrý...