Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5588 5588

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

ja.knihomolka__
29.06.2020 4 z 5

4⭐️/5⭐️
Tahle kniha se mi líbila. Byla velmi oddechová, milá, romantická.. Ale občas mě štvala hlavní hrdinka America, která měla někdy zvláštní myšlení, něco si usmyslí a za pár stránek dál úplně změní svůj názor.
Jinak, hodně lidí Selekci miluje a je to jejich oblíbená kniha, ale mě to nějak moc nezaujalo. Ne, že by se mi nelíbila, ale určitě jsem si z ní nesedla na zadek, jako hodně lidí, kteří tuhle knihu četli.A Maxon mi taky nepřišel zrovna ,,k sežrání”.
Nicméně, kniha byla super, oddechová a mohu ji doporučit!

sabca1520
27.06.2020 4 z 5

Šla jsem do této série s obavou, že už budu jak se říká "za zenitem", ale chytlo mě to a přečetla jsem knihy jedním dechem. :)

JanaK00
24.06.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Oddychové čtení, jasná dějová linie. Za mě super a těším se na další díly.

bara-z5649
21.06.2020 5 z 5

Jako re-reading v podobě audioknihy tohle bylo skvělé a odpočinkové!

LittleK
20.06.2020 5 z 5

Perfektní oddechovka, která se mi dostala pod kůži. Hlavní hrdinka je sice ve spoustě věcí nevyzrálá, ale kdo dokáže svoje emoce mít 100% pod kontrolou, ať hodí kamenem. Jsem ráda, že jsem na tuto knihu v sekci podobné knihy narazila a už se těším na další díly, protože tuším, že její cesta bude ještě dlouhá a hrbolatá.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Bylo to milé, nenáročné čtení u kterého jsem se občas i zasmála. Žádné drama se v knize nekoná, což jsem já osobně uvítala.

majavcelicka
19.06.2020 5 z 5

Nádherná "pohádka". Kniha je strašně krásně pojatá. Moc se mi líbí a už se těším na další díly.

Emusmal
18.06.2020

Snad nejvíc čtivá knížka, jakou znám. Ano je trochu přeslazená a naivní, ale zároveň skvělá oddechovka, která mě naprosto vtáhla do děje a to natolik, že mi nedělalo problém ji za dva dny celou přečíst. Stejně tak doporučuji pokračování této knižní série Elita a První.

Cress
18.06.2020 4 z 5

4,5*
Selekci snad ani nejde nemít rád. Není to žádný příběh, který vám změní život. Zahřeje vás u srdce a rádi se k němu vrátíte.

Anannas
17.06.2020 1 z 5

Nevím proč, ale vůbec mě to nenadchlo. Přišlo mi to až moc naivní a přeslazený.

Áža707
15.06.2020 4 z 5

Před několika lety jsem se bavila o této knize s několika lidma a měla jsem to na seznamu svých knih, co chci jednou přečíst. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu jsem to neustále odkládala a pomalu i zapomněla, dokud na mě nevyskočila reklama na jinou knihu od autorky.
Čekala jsem tuctový dívčí román, ale očekávání bylo naprosto chybné. Kniha mě naprosto dostala a vtáhla do děje, že jsem nepřestala číst dokud jsem se nedostala na konec. Takže jdeme na druhou část a jsem jediná koho štve Aspen?

eliska2126
15.06.2020 4 z 5

Konečně! Byla jsem snad poslední člověk na planetě Zemi (nebo minimálně v téhle mojí bookstagramové bublině), který nečetl Selekci. A tak (spíš jako reakce na nově vydanou Zaslíbenou) jsem se do ní pustila.
Přiznám, že čtivý je to jak blázen. Strašně dobře se to čte a neměla jsem problém přečíst 150 stran během jednoho dne.
Co se týče postav, tak jako jo, ale ještě si mě úplně nezískaly. Nad nějakými rozhodnutími hlavní hrdinky Americi jsem protáčela oči, co si budem chovala se občas fakt dětinsky. Maxon mi přišel jako prototyp perfektního prince. A Aspen no...
Hodně se mi líbil, jak byl vykreslený rodinný vztah mezi Americou a její rodinou.

Lea_41
10.06.2020 5 z 5

Krása. Naprosto jsem se vážila do příběhu. Americe jsem fandila od začátku...

8912
05.06.2020 5 z 5

Jo, tak tohle by šlo. Celou sérii jsem zhltla za týden a klidně bych si jí přečetla znovu.

Knihomolka627
04.06.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Moc se mi líbí jen je škoda že to není podle pravdy, jinak bych se tam klidně přihlásilá. Doporučuji

Anette_De
02.06.2020 5 z 5

Nádherná knížka od které se prostě nedalo odtrhnout! Přečteno během pár dní a hned se vrhám na pokračování.

Annkag
31.05.2020 4 z 5

Milo prekvapila svojou čtivostou....dobre napsaný príbeh ktorého dej sa zbytočne nerozplýva všetkými možnými smermi,ale i milo prekvapí....teším sa na pokračovanie.

zimolka
28.05.2020 5 z 5

Dcerka si tuto knihu přinesla z knihovny a tak jsem po ní také sáhla a můžu říct,že nebyla vůbec špatná.Určitě přečtu i další díl.

rampapa
24.05.2020 5 z 5

Na selekci jsem se hodně těšila a sem tak nadšená. Knížka se mi moc líbila a velmi jí DOPORUČUJI.
Už se těším až si přečtu další.

LillyM.
21.05.2020 5 z 5

Skvělá a přitom originální kniha, ted´ jsem jí dočetla a jsem ráda, že mám hned vedle sebe 2. díl, hned se do něj pustím!
Rozhodně doporučuju!!!