Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5589 5589

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Miliamka
28.03.2020 4 z 5

Skvělá série, skvěle vytvořené prostředí i postavy. Četla jsem jedním dechem, stejně jako pokračování.

KnihomolkaPája
21.03.2020 5 z 5

Obálka knihy se opravdu povedla. Hezká knížka. Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Doporučuji!

misatrix
03.03.2020 4 z 5

Kniha mě velice příjemně překvapila. Očekávala jsem klasický pohádkový příběh o holce "z vesnice", něco jako film "Princ a já". To jsem se však zmýlila. Hrdinka je zajímavá, dělá chyby, ale není hloupá, celkově je mi velice sympatická. Příběh je oddychový, ale zároveň skrývá jistou hloubku a společenství/svět, který zaujme.

lucifess
02.03.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla na základě obálky, která se mi velmi zalíbila a vysokého hodnocení čtenářů. Chtěla jsem takovou oddechovku na víkend. Nic těžkého literárně, ani žádné velké téma, prostě pohlazení po duši.
Naprosto to naplnilo moje očekávání a ihned pořizuji druhý díl a těším se na další pokračování příběhu.

Ivet1990
01.03.2020 5 z 5

Této sérii jsem se vyhýbala, protože je pro mladší generaci a přišlo mi to moc pohádkově, ale velice sem se mýlila. První díl jsem úplně hltala. Byla jsem velice mile překvapená

polaris
01.03.2020 4 z 5

Aktivně čtu už nějaký ten pátek a k Selekci jsem se dostala teprve až teď a myslím, že jsem jedna z mála, kdo to četl tak pozdě. Nejspíš bych si ji užila o něco více tak ve 13. Teď to pro mě byla také moc příjemná četba, po které sáhnu, když si budu chtít přečíst nějakou odychovku. Selekce je přesně ta knížka na kterou pomyslím.
Příběh má spád a celkově je zajímavý i svět a společnost rozdělená podle kast. Děj trochu připomíná Hunger games a soutěž krásy dohromady. Hlavní hrdinka Amerika se zdá zpočátku dost umanutá a chvilkami tvrdohlavá, nebudu lhát, trvalo mi dlouho přijít jí na chuť.
Všechny zápletky jsou dost předvídatelné, ale proto to přece nečteme.
Selekce je romantická knížka, která překypuje sladkými scénami, ale i přesto se mi moc líbila a po přečtení celé série už nebudu mít mezery v YA klasice, tedy doufám.

@knihomolky
25.02.2020 5 z 5

Knížku jsem si ihned zamilovala!! Určitě doporučuji přečíst!!!

Annaeli2
21.02.2020 5 z 5

Musím říci, že kniha mě zaujala již samotným přebalem, jež splňuje svůj účel a láká pozornost. I když jsem se knihy malinko bála, jelikož takováto témata bývají velice předvídatelná a až příliš klišé, musím říci že nyní je toto má srdcovka. Knihu jsem zhltla během jednoho večera, a musím se přiznat, že jsem hned druhý den musela běžet do knihkupectví pro druhý díl.
Hlavní hrdinka je mladá dívka, se kterou se lze ztotožnit, její jednotlivé skutky jsou po většinou pochopitelné, logické a pro takovoutu dívku zcela přirozené a normální. Líbí se mi též celý styl psaní autorky Cassové, jelikož jsem dlouho nečetla knihu s tak dobrým popisem z pohledu hlavního hrdiny. Stejně tak jako chování hlavní hrdinky, i její emoce a city jsou pochopitelné a výborně popsané.
Co se týče jejího vztahu s princem Maxonem, je zajímavý a musím říci že není až takové klišé jak jsem se obávala, navíc dokázal i překvapit, což oceňuji. Rebelové jsou pak zajímavým a žádoucím oživením celého děje a příběhu.
Selekce se mi vepsala do srdce a myslím, že tam již navždy zůstane. Opravdu jí doporučuji a pokud jste jí ještě něcetli, vřele do toho. ;)

zaba335
19.02.2020 4 z 5

Moc hezký příběh. První polovina knihy byla taková příjemná oddechovka, ale ve druhé polovině začal děj nabírat na síle a i přes předvídatelný příběh s koncem můžu říct, že jsem zvědavá na druhý díl. :)

vinebitch
07.02.2020 4 z 5

Kniha je milá, od autorky jsem ještě nic nečetla a tak jsem se musela začíst do jejího stylu, který vůbec není náročný :) Hezký děj a mám ráda všechny postavy, snad jen Mer mě občas štvala svojí náladovostí, ale vcelku velmi povedené :)

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Úžasné!! Četla bych znova a znova, od knihy jsem se nedokázala odtrhnout!

marara
02.02.2020 4 z 5

Další z must to read mé dcery. Dlouho vím, že mladí knížku rádi čtou, ale moc jsem o ní nestála. Když jsem teď byla "přinucena" si ji přečíst, nelituji. Je to sice oddechové, ale zato strhující a příjemné čtení. Přesně se mi trefila do nálady.

ydnac
31.01.2020 3 z 5

Oddechové čtení, taková pohádka:-)spíše pro mladší ročníky

brzda.
30.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem moc nečekala, ale naprosto mě vtáhla do děje.

Kristulda
30.01.2020 5 z 5

Celou serii mam půjčenou, kniha mě pohtila, je to pěkné čtení, přečteno za 3 h.

Tereziee
27.01.2020 4 z 5

Pohádková romantická knížka. Knížka je rozhodně pro mladší čtenáře, ale i tak mě bavila a těším se, až si přečtu další díly.

KattyAnnyCte
26.01.2020 2 z 5

Kniha byla ok. Všichni mi ji doporučovali a já čekala jen to dobré, ale myslela jsem si, že budu mít jiný názor. Kniha je průměrná.

2153
24.01.2020 5 z 5