Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5590 5590

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež

11.01.2020 5 z 5

Dokonalá knížka, určitě doporučuji! ❤️❤️

Ani832
02.01.2020 5 z 5

Taková oddechovka, nemusíte nad knihou moc přemýšlet. Oceňuji hlavně čtivost a zajímavý svět. Celá série se řadí mezi mé oblíbené. :)

karolina2869
01.01.2020 4 z 5

Tato kniha patří mezi ty knihy, které neurazí a moc nenadchnou. Nesmíte od toho očekávat nějaký velký příběh. Je to hezké, naivní a holčičí čtení. Taková jednohubka na odreagování pro mladší čtenáře, která si své milovníky najde.

Adýsek
01.01.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno, ale pořád si pamatuji ten příjemný pocit když jsem knihu četla a dočetla. Krásný romantický příběh pro náctileté. Moc doporučuji těm, kteří potřebují nějakou ,,oddychovku" .

v.july
01.01.2020 5 z 5

Kniha je skvela, takova jednohubka na vecer, krasne prostredi, nedokazu si uplne predstavit jak vypada, na jednu stranu maji kasty a pohadkoveho prince, na stranu druhou se sem tam najde televize, pocitac, mobil. Je to zajimave nakombinovane. Popis satu je uchvatny, hodne se mi libi postavy komornych. Co se mi uz libilo mene je typicka YA nerozhodnost hlavni hrdinky, mluvi o moralnich hodnotach, ale zaroven naivne strida vlastni nazor jak Bata cvicky. Mysleni ma spis jako 13ti leta, nez 16ti,ale co, ten zbytek to hrave vynahradi, ikdyz se trochu obavam kam az se to vyvine v dalsich dilech

Šárušinka
31.12.2019 5 z 5

Naprosto úžasná romantická kniha pro náctileté, do které jsem se zamilovala. Navíc má kniha nádhernou obálku.

DreamerX9
31.12.2019 5 z 5

Tahle kniha si získala moje dívčí srdce líbí se mi že America není žádná rozmazlená princeznička ale kurážná holka co se nebojí říct co si myslí a její hlášky byly fakt super :D

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Předvídatelný děj, ploché postavy, Amerika zralá na ránu. Jako celek to tak nějak zvláštně jde dohromady a docela mě i zaujal svět, který autorka vytvořila. Ale rozhodně to není nic lepšího než průměr.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Žádné obří haló se nekonalo, ale to občas potřebujeme. Jen číst, nemyslet na nic složitého a jen si užívat knihu. A tady se mi to povedlo, byla to tak krásná pohádka, kde nechyběl princ, třpytivé šaty, nablýskané komnaty a láska.

Eviik
19.12.2019 2 z 5

Za mě velice slabé, dost předvídatelný děj, a příběh mi přijde málo propracovaný...

ivousekk
06.12.2019 5 z 5

Naprosto parádní příběh, zcela vtáhne a pohltí. Takže jdu hned na další díl, žádné prostoje ;-) Jsem vážně zvědavá, jak dopadne volba Maxon vs Aspen.

Ilan
03.12.2019 4 z 5

Kniha má velmi zajímavý příběh a svět. Nepatří mezi moje "hvězdné knihy" ale za přečtení rozhodně stojí!

Opatov
26.11.2019 5 z 5

Moc se mi líbily Hunger Games. A tohle mi je velmi připomíná. Je to zdařilá kombinace Hunger Games a Popelky. Takže teď si musím nutně přečíst další díly, abych věděla, jak to dopadne, i když konec tuším.

TerryDee
10.11.2019 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda mám tuto knihu a zároveň sérii číst. Nakonec jsem se rozhodla, že tomu dám šanci.
A jsem rozhodně ráda, že jsem se tak rozhodla. Kniha se mi totiž líbila. Hlavní hrdinka, America, se mi docela zamlouvala (zatím mi neleze na nervy, jak to občas u některých ženských postav bývá ➡️ pozn. dočetla jsem zbylé díly a tento stav se změnil a America mi začala pít krev). Koho jsme si hned zamilovala, byl princ Maxon. Pasáže s ním jsem zbožňovala a těšila se na další. Z toho vyplývá, že Aspen mi nesedl, takže mým favoritem nebude (smůla chlapče).
Můžu říct, že jsem byla mile překvapena. Četlo se to skoro samo, takže stránky jsem hltala jedu za druhou.

Tery1853
10.11.2019

Podlehla jsem nátlaku okolí a knihu si přečetla. A upřímně řečeno, tak toho nelituji. Knihu jsem četla doslova jedním dechem a hrozně mě bavila. Jediné co mi dělalo problém byla jména. Moc holek moc jmen. Když jsem si konečně nějaké zapamatovala, tak tu dívku vyřadili. Vřele doporučuji tuto knihu, bylo to velmi odpočinkové čtení.

Kacennnka
09.11.2019 5 z 5

Vykašlete se na to, co říkají ostatní, nebo jak se chovala autorka, a dejte knize šanci. Nezaujala vás anotace? Respektuju, že do knihy nechcete jít. Naštvalo vás chování autorky? Ano, mě také. A mělo to vliv na pocit z knihy? Ne, nemělo. Dejte tomu šanci. Pokud opravdu víte, že vás to nebude bavit kvůli ději, kašlete na to, ale pokud vás to zajímá a jen se bojíte toho, že všechny negativní recenze měly pravdu, překonejte ten strach. Já čtení této knihy rozhodně nelituji. Příběh mě bavil od začátku do konce a prince jsem si zamilovala tak moc, že bych se vůbec nezlobila, kdybych mohla být na místě Americy. Navíc toho kniha slibuje hodně do budoucna a já pevně věřím, že The Elite bude minimálně tak dobré jako první díl.

zinon
06.11.2019 4 z 5

Zrovna jsem měla náladu přečíst si něco romantického a tato kniha splnila má očekávání. Jako přijemné odpočinkové čtení určitě doporučuji.

Kulivlad
04.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka a skvělá serie. Stránky mi doslova mizeli pod rukama.

Renatapek
02.11.2019 4 z 5

Příběh z fantasi budoucnosti. Vlastně něco jako pohádka o Popelce trochu jinak. Královský princ si má v soutěži vybrat ženu s kterou prožije zbytek života a která bude královnou. Dívky nejsou urozeného rodu- princezny, ale naopak- chudé poddané. Pokud se dívce podaří stát vyvolenou, změní se jí i její rodině život k lepšímu. Velmi netradiční a zajímavý příběh nebo pohádka? Kniha má své místo v mé knihovně.