Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5591 5591

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Andreanis
18.07.2019 3 z 5

No. Kniha je úplně jednoduchá, průhledná, děj není nijak komplikovaný. Kniha ve mě v podstatě nic nezanechala.
To sice nejsou úplně pozitivní vlastnosti. Musím ale uznat, že absence nutnosti přemýšlení (vůbec zapojení mozku) dělá z této knihy úžasný relax na jedno odpoledne.
Jistě se najdou lidé, kteří budou z této knihy usnesení a poběží hned pro další díl. Já mezi ně nepatřím. Ale i tak děkuji autorce za dobrý odpočinek.

4129
16.07.2019 4 z 5

Jako skoro každá dívka i já měla dříve ráda princezny. America mi byla sympatická svojí láskou k hudbě, touhou být milována a názorem že ne každý muž musí být. I když bych hlavní hrdinku většinu knižní série praštila, nebylo to tak hrozné jak jsem čekala a dokonce jsem to zařadila mezi dobré, jednodušší příběhy.

lucye007
15.07.2019 5 z 5

Tahle knížka je jedna z mých úplně nejoblíbenějších. Už ji čtu potřetí a pořád se jí nemůžu nabažit. Pokud máte rádi romány, ale moc nemusíte ty klasické slaďárny, tohle je knížka přímo pro vás.

Izabell
11.07.2019 3 z 5

Hledala jsem na prazdniny neco odpocinkoveho.. bohuzel tohle bylo odpocinkove az moc. Nejak me to poradne nezaujalo. Nedokazala jsem se "zazrat" a zapomenout skoro dychat. Neco by chtelo vice rozvest. Ale jako myslenka deje neni zla. Jen nevim zda se mi chce louskat dalsi dily, postradam emoce

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Úžasná knížka. Neotřelý nápad a dobré zpracování. Autorka má i dobré teorie a názory. Knížka se čte rychle. Rozhodně stojí za přečtení.

Mellsak285
09.07.2019 4 z 5

Krasna obalka knihy mě nadchla jako prvni. Od prvni stranky si hlavni hrdinka ziskala veškeré moje sympatie, fandila jsme ji celou knihu ... přiradila bych to k hunger game bez zabijeni a s vice šaty a princi a hrady a cinkrlatky

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Takhle knížka je úžasná, doporučuji přečíst.

Karly
24.06.2019 5 z 5

Překrásná kniha, zhltla jsme to za jedno odpoledne. Spisovatelka Vás vpoutá do děje tak, že se od knihy nemůžete odtrhnou. Rozhoně dopotučuji všem kteří mají rádi romantické příběhy.

Akléda_
12.06.2019 4 z 5

Hezká romantická kniha, která bohužel obsahuje milostný trojúhelník, ale jinak je to čtivé. Kniha má super postavy a čte se neskutečně rychle. Jako romantická kniha na léto super.

Silvik48
29.05.2019 5 z 5

Skvělé se čte, je v ní docela dost napětí. Ideální kniha na pokračování

andrea4865
29.05.2019 3 z 5

Pribeh mi pripominal pohadku o popelce spojeny milionar hleda zenu,byl docela predvidatelny,nejlepsi byl treti dil kde byla alespone nejak akce a konecne rozuzleni pribehu,nejvic me amerika stvala tim jak se v nemohla nerozhodnout koho chce,jednu kapitolu aspena a druhou prince.Zajimavy pribeh ale cetla sem uz lepsi.

Mybooks
29.05.2019 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha princeznovské série. Doporučuji hlavně dívkám, které mají rády události ohledně paláce, princů, princezen.

ElizabethB
28.05.2019 2 z 5

No, nie je to nič extra akčné, nič prehnane úžasné ale v celku to nebolo zas tak zlé. Ten milostný trojuholník má stval, America má stvala, dej nijako veľmi negradoval, ale čítanie to bolo celkom ľahké, milé a oddychové. A keď už mám k dispozícii ďalšie diely budem pokračovať, ale tým môj záujem o túto sériu asi skončí. neviem, je to také rozpačité.

dontbullshitme
26.05.2019 3 z 5

Je to oddychovka, to rozhodně, čte se sama, docela to plyne, princ je okouzlující, ostatní už ani tak ne. Nečekejte, že nebudete protáčet oči, já to dělala. Jsou tam chvíle, kdy to ani jinak nejde, ale najdou se i takové, při kterých se tetelíte jak ušáci, pokud v sobě máte jen kousek romantické duše, což já určitě mám. :)

Ma14
23.05.2019 4 z 5

část mého komentáře vyzrazuje děj
Možná jsem první kdo v tom vidí hladové hry... ale nemůžu si pomoct. Nepřijde mi to originální:
Obě hrdinky se musí potýkat se zvrácenou vládou. Obě mají mladší sestry, které bezmezně milují. Obě se přihlásí a jsou vylosovány. Obě si musí vybrat mezi starou a novou láskou. Obě si vyberou tu novou. No, a samozřejmě to obě dvě celé vyhrají.
I přes tohle všechno se mi kniha docela líbila (což mě překvapilo protože moc nemusím dívčí romány) a autorka skvelě píše co se týče technické stránky.

Ana72154
23.05.2019 5 z 5

Co k tomu napsat? Úžasná kniha. Už se těším až si přečtu pokračování

Catwoman292
23.05.2019 4 z 5

Jedním slovem úžasná! Kniha je velmi čtivá a jako napsaná na jedno odpoledne, posezení.... Hlavní hrdinka byla svérazná, a i když nevěděla co, koho chce stále mi byla sympatická. Zaujalo mě, že se luxusním prostředím nenechala změnit a stále byla skromná a chápavá.. Musím ale přiznat, že v knize byly ,,co to proboha děláš " momenty... Princ působil opravdu mile a lehce rozpustlile, což se mi velmi líbilo.. Trochu mě rozčiloval Aspen, jak Ameriku neustále naháněl, ale to už asi k YA patří...

Daenerys
21.05.2019 1 z 5

Šmankote... Možná budu ukamenována, když čtu ty haldy pochvalných komentů, ale nemůžu si pomoct. Jako umím si představit, že být mi 14 let, celkem si to užiju. Ale jinak jsem vděčná, že mých náct provázely Lanczovky, neboť úroveň nestrovnatelná! Toto vážně stačí?!? Navíc mě k zakoupení přiměly zdejší kladné recenze od necílovky - tedy starších ročníků, už i ty se spokojí s málem? Dočetla jsem do konce stále doufajíc v nějaký zlom, nebo prostě v něco... Nepřišlo nic. Ploché, naivní, bez šmrncu. Obálka krásná, ale ta to nespasí. Zklamání.

Michaela2031
21.05.2019 5 z 5

Trilogie, která mě přivedla ke čtení. Naprosto to miluju!

PhoebePollard
18.05.2019 3 z 5

Ucházející. Hezky napsané a děj, je docela slušný. Přesto je však celá kniha dost předvídatelná a nepropracovaná.