Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5593 5593

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

kajusjoch
13.05.2019 5 z 5

Pro mě prostě srdcovka. Skvěle napsané, moc dobře se čte. Mám ráda romantické a trochu naivní příběhy, takže za mě určitě super kniha.
Četla jsem ji aspoň 3x a vždy mě bavila :)

MirijamFrankl
09.05.2019 4 z 5

Čtivá romantická oddechovka, sice hodně předvídatelná, ale pobaví a vtáhne do děje.

Gabri-88
08.05.2019 4 z 5

Myslim, ze jsem knizku vybrala podle obalky, ale uz si nejsem jista. Jednoduse napsane, ctive, odpocinkove. Pohadkovy princeznovsky svet se mi libil, rozdeleni na kasty me moc netesilo a drbala jsem si hlavu nad tim, jestli ten system casem zmeni nebo pujde jen o romantiku. Hlavni hrdinku jsem nejdriv chapala, pak mi ji bylo lito a nakonec mi bylo lito prince a pak i Aspena. Aaaale rikam si, ze dam sanci dalsimu dilu.

domina
08.05.2019 3 z 5

První půlka knihy mě nebavila vůbec, v paláci mě už bavila více. Obě hlavní postavy mi však docela lezly na nervy.

6370
30.04.2019 5 z 5

Jeden z nejhezčích dílů.

Dandy1
29.04.2019 4 z 5

Nejsem sice cílová skupina, ale občas neškodí přečíst si něco pohádkově naivního. Obzvláště, když se to dá přelouskat za večer. Pustím se i do dalšího dílu. jsem zvědavá, jak to dopadne.

Ganie
26.04.2019 5 z 5

Boží série. Dějově svým způsobem nic moc, ale styl psaní prostě táhne dál. :-) Čtu již podruhé

Wiktoria
22.04.2019 3 z 5

Ke čtení mě nalákala spousta pozitivních ohlasů i zajímavá obálka. Čekala jsem něco víc. Jako odpočinkové čtení fajn, přečtené za jeden den, ale znovu se k tomu nevrátím.

Laura1010
14.04.2019 5 z 5

Kvůli téhle sérii jsem si čtení zamilovala ❤

Kristý1909
11.04.2019 5 z 5

Selekci jsem nechtěla vůbec číst. Vlastně jsem se selekci stranila jak nejvíc to šlo. Ale teď jsem si to konečně přečetla a uvědomila jsem si jak blbá jsem byla .
Kniha je naprosto dokonalá, čtivá a já nevím co ještě. America mě sice chvílemi pěkně štvala, ale Maxon mi to vynahradil. Až bože Maxon!! To je takový miláček. Hned jsem si přála být Americou a mít ho jenom pro sebe.
Přečetla jsem za jeden den a hned jsem běžela do knihkupectví a musela mít hned druhý díl ( který jsem už taky přečetla, hihi) a pak jen pro třetí. Dost jsem se u toho zasmála. Úžasná knížka.

Dada_cte
11.04.2019 5 z 5

Ta naše tvrdohlavá America Singerová. Xd. Hlavní hrdinka je podle mého názoru až moc dokonalá, naštěstí to vyrovnaná její tvrdohlavost. Maxon je jí až moc okouzlený, ale to dodává příběhu skvělou atmosféru. Doporučuji přečíst. Kniha je odpočinková a neomrzí ❤️

Marfuška89
09.04.2019 5 z 5

Když byl ten velký bum s touto sérií, tak jsem Selekci nevěnovala pozornost. Když jsem se dozvěděla o čem je, tak jsem se bála, že by to na mě bylo moc historické, řekla jsem si: nechci jí číst.

Ježíšmarjá, já jsem ale hloupá!

Lidi to bylo ÚŽASNÉ!
Krásně napsáno už od začátku, hezky a rychle se to četlo. America s Aspenem byli kouzelní… Pak se ale Aspen rozhodl jinak…

Nastala Selekce a já jsem byla v transu, nevnímala jsem nic. Úplně mě ta knížka v táhla do sebe. Miluji Maxona! Miluji Americu s Maxonem jak se poznávají…
Při čtení jsem se smála a celou dobu jsem se usmívala, takže jsem musela vypadat jako blbec.
A Aspen? Tak ten mě na konci pěkně naštval!

Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalších dílech.

Knihomolka2004
03.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha, která mě chytla hned na začátku.

Kami97
30.03.2019 5 z 5

Má milovaná série, ke které jsem se již několikrát vrátila. Zamilovala jsem se do příběhu Ameriky a Maxona.

LenkaGonn
25.03.2019 4 z 5

YA. Pohádka. Odpočinkové čtení. Dostanete to co očekáváte. Naprosto spokojená. Příjemně překvapená. Líbilo se mi to.

Bublinka.
25.03.2019 4 z 5

Sice už nejsem tak úplne cílovka YA literatury, ale prostě po ní občas sáhnu. Byla jsem až překvapená, jak mě první díl hned vtáhl do děje a jestli budu plynule pokračovat k druhému jsem se ani nemusela rozhodovat. Každý díl jsem měla dočtený (i s prací apod) za den. Jednička mě jednoznačně bavila nejvíc. Hlavní hrdinka byla docela sympatická a do prince by se člověk zamiloval dřív než ona. Mezi hrdinkami jsem tedy čekala větší nevraživost, více rozbrojů a naschválů,jak si je pamatuji z těch několika málo dílů různých reality show, které jsem měla tu smůlu vidět. Vše v podstatě probíhalo poklidněji až na občasné útoky rebelů. Takové Hunger games pro citlivé duše.

dana-klara0996
20.03.2019 5 z 5

Čekala jsem něco..no asi trochu jako červenou knihovnu! :)) Ne, že bych ji nikdy nečetla, nebo odsuzovala. Kniha mne velmi mile překvapila, četla jsem a nedokázala se odtrhnout. No a najednou byl konec, bylo 3:45 ráno a já neměla druhý díl! Autorka je skvělá vypravěčka, umí udržet napětí, překvapí a rozhodně nenudí!

Ninde
17.03.2019 5 z 5

Kniha mě nadchla, i když jsem to vůbec nečekala. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku Americu a Maxona. Doporučuji k přečtení.

Brunnetka
11.03.2019 5 z 5

Sice mi pořád připomíná Hunger Games (četla jsem ji podruhé), ale to jí neubírá na čtivosti. Přečtené jsem to měla jedním dechem a hned sahám po Elitě :)

SleepyAllDay
28.02.2019 4 z 5

S prvními stránkami jsem si říkala, ty jo, další Hunger games. Jak jsem knihou postupovala dál a dál, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Chvílemi mi to zase přišlo podobné Amerika hledá topmodelku. Každopádně, Selekce mne nadchla, America je mi moc sympatická. Jisté věci se dají očekávat, z jistých jsem byla docela překvapena. A já pořád nevím, jestli je mi víc symplatický princ Maxon či Aspen? Schválně nečtu hodnocení Elity a První, chci být napnuta do posledního písmenka serie :-)