Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5648 5648

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection, 2012

wafleeees
21.01.2019 5 z 5

četla jsem a chci si koupit-holky vážně doporučuju

Alex.rrr
21.01.2019 4 z 5

Taková trochu pohádka šmrnclá jemnějším odvarem Hunger games. Princip je stejný. Národ sleduje soutěž – sice ne na život a na smrt, ale 35 dívek usilujících o ruku prince Maxona. Svět je v budoucnu rozdělen na kasty, kde mi jejich smysl přijde zatím jen jemně nastíněný, ale je to nosným problémem. America se zmítá mezi láskou a platonickou láskou. Ale jo… jsem ráda, že jsem si to přečetla a na oddechové čtení je to ideální a napínavé…

katee21
18.01.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala dlouho, protože byla v knihovně stále půjčena a já na ní slyšela jen samou chválu. A musím říct že to za to čekání stálo. Čtivě psané, příběh který je smyšlený, ale přece věrohodný, milé postavy a dokonce i zápletka, kterou jsem nečekala. Můžu jen doporučit a nemůžu se dočkat až si přečtu další díly :)

Veronikados
16.01.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, Kiera Cass píše skvěle, když čtu jiné knihy je to tam rozebrané celé dopodrobna ale u této knihy to bylo jiné.
America se mi moc líbila i to jak se dokázala obětovat pro rodinu, i když byla příšerně nerozhodná. Odpočinková knížka, rozhodně doporučuji. Hodnocení je asi na 87% (4.4 hvězdičky)

Kaja01
15.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem si zase dopřála nějakou tu YA a musím říct, že jsem ji zhltla za jeden den :-) Jsem zvědavá na pokračování..

Roxyfire
13.01.2019 3 z 5

Miluju celou serii

eliska5154
13.01.2019 5 z 5

Jedním slovem...Nádhera! Příjemné zasnění.

Eliška12
05.01.2019 5 z 5

Pro mně je to něco takového , co je tak úžasné , že se to nedá ani posat ...
Všechny knihy od Kiery Cassové jsou pro mně knihy s velkým K . Některé méně , jiné více . Ale Selekce , Elita a První to ,,K " mají zaslouženě . Autorka mi otevřela to , co dokáže jen málokdo . Nový svět plný lásky , strategie , nenávisti snahy a ne vždy pěkného osudu a minulosti ...
Obdivuji ji za to , co dokázala a za to , jak krásně umí psát a perfektně vystihnout situaci .
Ke knize bych řekla snad jen to , že je tak krásná a napínavá , že jsem se od ní nikdy nemohla odtrhnout .

Sima890
02.01.2019 5 z 5

Velmi krásná a kouzelná kniha. Obsahuje i mnoho komických scén, u kterých prostě nešlo nesmát se. Kniha mě opravdu dostala, to přátelství, které se postupně přeměňuje v něco víc... Ke knize jsem se dostala z internetu, když jsem hledala nějaké zajímavé knížky na čtení a do oka mi padla Selekce, hlavně díky té překrásné obálce.

Příběh se mi četl velmi krásně. Je to opravdu krásný příběh, kde můžeme sledovat, jak se Američiny city mění. Na začátku se ni do očí draly trochu slzy... Kniha je plná velmi vtipných scének, opravdu vtipných, které celé knize dodávaly ten správný šmrnc. Maxon je strašně sladký... Neví co má dělat, když žena pláče, je to hrozně roztomilé.

Postavy celkově jsou moc dobře vymyšlené, včetně vedlejších postav. No, já osobně měla trochu guláš v tom, kdo je která ze soutěžících dívek přece jen jich tam je dost. Ale počet se naštěstí stále zmenšoval, takže jsem se v tom i lépe orientovala. Knihu jsem poprvé četla v angličtině. Nedávno jsem si koupila sérii v češtině a překlad se mi nelíbí, což je jediné, co bych knize vytkla. Vadí mi, když si America a Maxon vykají, je to takové pro mě nepřirozené. Ale i přes tento detail jsem si Selekci opravdu zamilovala a nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem četla už před 2 lety, ale stále se k ní ráda vracím, stala se mojí srdcovkou.

bubblebut
30.12.2018 5 z 5

Kniha se mi dostala do rukou znovu po cca 3 letech. Pamatovala jsem si, že jsem si ji tehdy dost zamilovala. Nejspíš jsem od té doby celkem zestárla, protože jsem se zezačátku absolutně nemohla začíst, s čímž jsem tehdy neměla problém. Myslela jsem, že už se znovu do dalších 2 dílů nepustím, ale nakonec jsem se chytla a s chutí se do nich vrhnu.

SimonaPrihodov
29.12.2018 5 z 5

Opravdu krásná knížka. Chystám se na další díly.

Mitculka
26.12.2018 5 z 5

Selekci jsem měla doma už strašně dlouho a pořád jsem se k ní nemohla odhodlat, čekala jsem přehnaně sladký kýč. Vánoční čas mě ale přivedl ke čtení něčeho lehčího, tak jsem po ní konečně sáhla - a pane bože! To bylo opravdu skvělé. Příběh neskutečně čtivý, krásný, hlavní postava je mi sympatická, princ je mi sympatický. Nějaká klišé se tam najdou, ale příběh to vůbec neruší, naopak to tak nějak všechno skvěle funguje. Prožívala jsem to spolu s Amerikou a moc se těším, až si přečtu další díly. Skvěle napsaná kniha, neuvěřitelně čtivá.

Elsa14
18.12.2018

Je to už celkem dlouho, co jsem Selekci četla, ale doteď si ji pamatuji do posledního detailu. Tak moc se mi Selekce líbila. Tento žánr moc nečtu, jelikož mi zkrátka nesedí, a proto jsem tuto sérii ani nechtěla číst. Kamarádka mě ale nakonec přesvědčila a za to jsem jí moc vděčná. Kierra Cass má neskutečně krásný a poutavý styl psaní, děj je napínavý od začátku až do konce, kniha se zkrátka čte sama. Poslední plus, které kniha má, je překrásná obálka. Takové šaty bych si přála také.

Peetullka
15.12.2018 4 z 5

Romantické, vtipné , kniha co se čte sama. Těším se na další díl :-) A upřímně Amerika je velmi sympatická postava .. že se do ní zakoukal sám princ Maxon, kdyby ne, byl by blázen a ten druhý Aspen ? Proč tam furt je ?
Za mě fandím Maxonovi - je mi mnohem sympatičtější. No uvidíme jak se příběh bude dál odvíjet v dalším díle.

Verča16
09.12.2018 5 z 5

Nejkrásnější kniha...
I když vím jak to dopadne (jelikož mi to řekla kamarádka) tak to zbožňuji.
America je tak simpatická, nádherná ... Že by Maxon byl blázen kdyby ji neměl rád. Já spíš teda více fandím Maxonovi než Aspenovi. Celé je to romantické. Ty útoky rebelů mi přijdou strašně stresující! Protože vím co se u nich stane. Tuhle knihu doporučuji více dívkám!!! A dávám 5* protože min ani nejde❤

florentinas
26.11.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, čte se sama

LAJABB
25.11.2018 5 z 5

Celá série je pro mě srdová záležitost ❤️

Makkys
23.11.2018 5 z 5

Tak tohle bylo super!!! Moc se mě kniha líbila, přečtena jedním dechem, sice je mě 31let, ale moc se mě to libilo krásně jsem se u toho odreagovala. Mohu jen a jen doporučit

Andynka
16.11.2018 5 z 5

Wow. Slyšela jsem hodně chváli, ale většinou mám až moc velká očekávání. Teda...tohle jsem ale nečekala. Kniha je čtivá, zábavná, romantická... A jelikož je tohle teprve první díl, nemůžu se dočkat těch dalších!! Moc se těším na pokračování Ameriky a jeji cestě, stát se princeznou a odhalení útoků a jejich důvodů. :-)

fajka
14.11.2018 5 z 5

Kniha je úžasná. Zaujal mě neobvyklý děj. Oblíbila jsem si Americu. Je sama sebou a je milá. Ale občas jsem měla chuť ji říct co má dělat. Například u části, jak se poprvé setkala s Maxonem. Nechápu jak mohla na něho řvát!!! Také mám ráda Maxona. Je trpělivý, milý a hodný. Knihu hodnotím jako úžasnou a budu na ni často vzpomínat.