Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5648 5648

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection, 2012

bata44
06.11.2018 5 z 5

Skvělé na odreagování. Maxona úplně miluju.

mari.jesenska
06.11.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla ,ale rozhodně si ji přečtu znovu ,protože jsem několik věcí zapomněla a potřebuji si své myšlenky obnovit.

werush
02.11.2018 5 z 5

Tohle je prostě moje srdcovka ❤️

Kasandra109
29.10.2018 3 z 5

Krásná, jednoduchá, průměrná, ale stejně se budete usmívat od ucha k uchu jak je to sladké;) knihu jsem zhltla za jeden den a ani jsem nevěděla jak :D a ta obálka je prostě luxusní:)

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Nalijme si čistého vína - jedná se o velmi jednoduché čtení, není nijak hlubokomyslné a kromě zábavy vám toho asi moc nového nedá. Obsahuje to spoustu prvků, které jsme mohli vidět už někde jinde. A navíc díky názvům jednotlivých knih v trilogii snadno odtušíte, jakým směrem se knihy budou ubírat – je to poněkud předvídatelné. Ale já proti tomu nijak neprotestuju, naopak jsem si to strašně moc užila. Je to čtivé, pohádkové, milé, kouzelné, místy i trochu napínavé. A jo, i já si říkala, jak by to bylo fajn, kdybych se dostala do nějakého paláce, kde by se ke mně chovali jako k princezně. Malování vzdušných zámků, to je ono. Ale tak proč ne, člověk může občas snít a aspoň na chvilku se odpoutat od reality.

AniDi
22.10.2018 5 z 5

Páni, vážně konečně zajímavý příběh. Strašně mě mrzí, že jsem knížku přečetla tak rychle za jeden den. Prostě jsem musela vědět co se bude dít dál. Pro mě měla ten wau efekt! Přiznám se, že jsem už četla všechny díly a píšu komentář zpětně, prostě mě to chytlo tak, že jsem musela ihned číst další díl. Citlivé a romantické duše jako já si ji určitě nenechte ujít.
Byla jsem po přečtení anotace skeptická ale stálo to za to. Doporučuji s klidným srdcem.

Rubín817
21.10.2018

Miluji knížky... Ke to můj život, ale tuhle jsem doslova hltala. Den přetím jsem se málem rozbrečela,že nemám co číst, proto jsem šla po škole do knihovny s půjčila si knihu na kterou si už delší dobu brousím zuby. Selekce. Li se mi ten název protože lidi doma nevědí co to znamená. Dala jsem se do štení v šest hodin. Udělala jsem si pohodlí na gauči a přemístila jsem se do stromového domku. Příběh mě vtáhl do děje. Rodiče, ale i sestry na mě byli naštvaní, protože jsem je neslyšela. Pouze jsem četla. Možná jsem divný človíček, ale už ve dvanácti dokážu z hlavy vitěsnit cizí hlasy. Knihu jsem přečetla za večer a další den. Večer jsem od knížky nemohla odtrhnout oči a jít spát, četla jsem si až do půl dvanácté v noci, ale mamka nebyla naštěstí doma. Ma přijet až ve dvanáct, ale nešťastnou náhodou jsme se i tak potkali... No nic, dlouhé vyprávění.
Dokonce mě moje mladší sestra dvakrát přistihla jak brečim a párkrát se směji. Tak to hned šla říct mé starší sestře, ta to řekla mamce, ta to řekla jejímu příteli a babičce... K těm jsme jeli pak na návštěvu... Kniha už byla samozřejmě přečtená...
Kdo taky miluje knížky. Sama už jednu píšu a to mi je dvanáct! Všichni říkají že je skvělá! :D

Emičkazknihy
21.10.2018 5 z 5

Kniha...co si pod tím můžu představit. Knihu jako věc, plnou listů ze stromů, plnou inkoustu a po případě i hezkou obálku. Ale v tomto případě to nejde. V tuto chvíli vidím knihu jako soubor emocí, pocitů, vášně, lásky a nekonečna. Autorka mě vtáhla do děje, jako málo kdo. Nikdy jsem necítila potřebu, prožívat, žít příběhem. Kniha je pro mě v mnoha případech doplněk života. V tuto chvíli mám potřebu, zvolat do světa: TOHLE JE BOŽSKÁ KNIIHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejde o příliš láskypnou ani příliš bojovnou knihu. Ale v knize je spousta věcí, které jsem nevěděla, později jsem si je ověřila a byla pravdivá. Tudíž kniha něco přináší čtenáři a přitom pobaví a zabaví.

Knihokraj
18.10.2018 2 z 5

Přečetla jsem celou sérii... Inu, občas jsem se pousmála, ale velké terno to, dle mého skromného názoru, moc není...

knizniblazen1
14.10.2018 5 z 5

Všechny knihy série Selekce jsou jediné knihy, které jsem nečetla, ale byla v nich. Byla jsem další postavou v knize. Brečela jsem, ale pak jsem taky měla radost. Prostě jsem to prožívala. Nejlepší série a autorka všech dob.

asodomkova
14.10.2018 5 z 5

Knihu jsem původně ani nechtěla číst. Dříve jsem si říkala, že mě to nebude bavit, že to nikdy nechci číst, ale byla jsem v knihovně a kniha mně úplně vyzívala, ať si ji vezmu.
Začala jsem číst a byla jsem naprosto ohromená, jako kdybych nečetla selekci, ale úplně jinou knihu. Zni to zvláštně, ale já jsem se tak cítila. Snad ani nejde popsat, jaké pocity z knihy mám, ale jisto jistě by si ji měl přečíst každý, kdo má aspoň trochu rád romantiku.
Takhle dlouho jsem z žádné knihy překvapená nebyla.

petrulka
10.10.2018 2 z 5

Pohodovka, nic náročného, ani pro čtenáře, ani pro hrdinku. Zajímavý je systém kast, jinak děj tak nějak plyne a plyne, až doplyne..

Safira55
08.10.2018 5 z 5

Jediným dechem užasné

Eliška1204
05.10.2018

Nejdříve jsem nevěděla co od téhle knížky mám očekávat,pak jsem přečetla pár stránek a najednou jsem byla začtená a nemohla se odtrhnout.Z celé série byl nejslabší,ale nic to na tom nemění.

Coucouha
30.09.2018 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem absolutně nevěděla, co od této knihy čekat. Patřím k těm šťastlivcům, kteří neměli žádný spoiler a vůbec netušily o čem kniha je. Další přiznání patří tomu, že jsem si knihu koupila v knihkupectví na základě obálky...a rovnou jsem přikoupila další 4 díly. Dostala jsem totiž poukázku k narozeninám, která celou tuto sérii pokryla, tak jsem si řekla "proč ne?!".
A vyplatilo se! První díl jsem jen tak otevřela, že si přečtu kapitolku dvě a najednou jsem byla začtená a hltala stránku za stránkou. Opravdu mě ten příběh pohltil a to mi táhne na 30!
Není teda překvapením, že hned sahám po druhém dílu...a doufám, že nebudu číst celou noc, abych vůbec byla schopná vstanout do práce :))

Alee
28.09.2018 5 z 5

Kniha je samozřejmě určená spíš dospívajícím dívkám, ale rozhodně poslouží jako kvalitní oddechové čtení všem, kdo ocení kombinaci Hunger games a Amerika hledá topmodelku :) Já se cítila skoro provinile, když jsem s potutelným pohihňáváním četla u snídaně, u čištění zubů a vůbec kdykoliv byl čas, ale svůj letmý návrat do puberty jsem si užila. Takže tohle bude asi moje malé "guilty pleasure", dávám tomu asi lepší hodnocení, než by mělo objektivně být, a jdu někde sehnat další díl. Protože jsem zatraceně zvědavá, jak to dopadne. Třeba mě tato série ještě překvapí, jelikož je tu stále spousta možností, kam se to může vyvinout. A když ne, nevadí, i tak to bude skvělý relax.

saez
25.09.2018 2 z 5

Je to takovej holčičí dortík. Sladkej tak, že by měl mít hvězdičku pro diabetiky. Nicméně každý občas dostane chuť na sladké a po tomhle se aspoň netloustne. Maximálně zblbne, ale věk, kdy by mě to mohlo zblbnout, už mám za sebou :-)

books_are_life
20.09.2018 5 z 5

Prostě boží série... Kiera je jedna z mých nej autorek/autorů, BODUJE :D Jedna z mnoha srdcovek :D

nope123
05.09.2018 5 z 5

naprosto nejlepší,nic víc se na to nedá říct...

Vikos
05.09.2018 5 z 5

Kvůli promiskuitnímu chování hlavní postavy budu muset silně polemizovat, jestli si přečtu druhý díl - jinak mě bavila a boží
- až na promiskuitní chování hlavní postavy :/