Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5593 5593

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Lusianna
28.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když mi svým stylem trochu připomínala Hunger Games (ovšem v trochu méně drastické formě). Každopádně hodnotím 5 hvězd, nemám co vytknout.

Paja_Reine
22.02.2019 4 z 5

Je to taková lehká četba, která prostě neurazí. Sice jsem se potýkala s pár absurdními věcmi, ale jinak to bylo víceméně pozitivní. A hlavně už kvůli princi Maxonovi by se měla ta kniha číst :))

Strážkyně-žab
22.02.2019 5 z 5

Selekce je nejlepší série, jakou jsem kdy četla. První díl je podle mě ze všech nejlepší. Ameriku jsem si jako hlavní postavu velmi oblíbila. Má dobré vlastnosti a celkově je taková, jakou jsem si ji představovala. Jelikož mám ráda romantické knížky, tato mi vyhovovala. Momenty, kdy je America s Maxonem, jsou úplně nejlepší. Obálka knihy je nádherná, dokonalá. Myslím, že slouží jako takové lákadlo, protože málokdo při pohledu na ni této knížce odolá. Této knize nemám co vytknout, proto dávám maximální hodnocení.

n.dvorská
17.02.2019 3 z 5

Knížka je skutečně čtivá a stránky mizí pod rukama. Styl psaní jako takový je opravdu jednoduchý, díky čemuž se kniha sice rychle čte, ale jinak to není úplně pozitivní, jelikož jazyk zde není něco, co by tady mohlo člověka upoutat. Co se týče postav, je to víceméně půl na půl. Hlavní hrdinka mi chvílemi přišla celkem naivní a s jejími názory a rozhodnutími jsem se vůbec neshodovala. Na druhou stranu byla vcelku milá a rozhodně mi nepila krev tak jako jiné YA hrdinky. Aspen mi jednoduše nesedl a dál bych to raději nerozváděla. Jeho naprostým opakem je ovšem princ Maxon, jelikož toho jsem si naprosto zamilovala. Celkově příběh neskrývá nic převratného, ale je milý a čtivý. Je to takové milé příjemné pohlazení se spoustou krásných šatů a romantiky.

Ivka14
15.02.2019 5 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného,ale panebože miluji to. Miluji Ameriku a hlavně prince Maxona. Už se nemůžu těšit na další díl.

Anežka537
14.02.2019 4 z 5

Selekce se mi strašně líbila, hlavně proto, že se mi ještě America neprotivila jako v Elitě.

Kessetra
12.02.2019 3 z 5

Velmi lehké čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Trochu jsem během čtení bojovala s absurdností nápadu Selekce, ale zajímalo mě, jaký to bude mít průběh. Když už mi přišlo, že se to nikam neposouvá, tak naštěstí aurorka zase přidala a přitáhla můj zájem. To oceňuji. Ale nedokážu si představit, co tam ještě další dva díly budou dělat.

anet2000
10.02.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, je totiž napsaná hodně lehkým jazykem, takže se krásně četla. Hlavní hrdinové jsou moc fajn až na tu nejhlavnější - Americu.. Štvala mě její nerozhodnost, ale jinak také v pohodě. Jestli si chcete oddechnout u hodně jednoduché knížky, tak doporučuji. Brzy se vrhnu na další díly.

Julinka679
07.02.2019 2 z 5

Na Selekci jsem se hodně těšila ale moc mě to teda nevtáhlo. Musela jsem se do čtení hodně nutit až jsem skončila při nedočteno... Je to škoda, myslím si, že to mohlo být čtivé a zajímavé ale autorčin styl psaní mi prostě nesedl.
Další díly pravděpodobně číst nebudu, za mě 2* :-)

Damonka12
05.02.2019 5 z 5

Vážně skvělá kniha, doporučuji, zajímavý a hlavně originální námět.

Skalara
23.01.2019 4 z 5

Určitě zajimavá četba. Ale strašně zamotaná :D

wafleeees
21.01.2019 5 z 5

četla jsem a chci si koupit-holky vážně doporučuju

Alex.rrr
21.01.2019 4 z 5

Taková trochu pohádka šmrnclá jemnějším odvarem Hunger games. Princip je stejný. Národ sleduje soutěž – sice ne na život a na smrt, ale 35 dívek usilujících o ruku prince Maxona. Svět je v budoucnu rozdělen na kasty, kde mi jejich smysl přijde zatím jen jemně nastíněný, ale je to nosným problémem. America se zmítá mezi láskou a platonickou láskou. Ale jo… jsem ráda, že jsem si to přečetla a na oddechové čtení je to ideální a napínavé…

katee21
18.01.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem čekala dlouho, protože byla v knihovně stále půjčena a já na ní slyšela jen samou chválu. A musím říct že to za to čekání stálo. Čtivě psané, příběh který je smyšlený, ale přece věrohodný, milé postavy a dokonce i zápletka, kterou jsem nečekala. Můžu jen doporučit a nemůžu se dočkat až si přečtu další díly :)

Veronikados
16.01.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, Kiera Cass píše skvěle, když čtu jiné knihy je to tam rozebrané celé dopodrobna ale u této knihy to bylo jiné.
America se mi moc líbila i to jak se dokázala obětovat pro rodinu, i když byla příšerně nerozhodná. Odpočinková knížka, rozhodně doporučuji. Hodnocení je asi na 87% (4.4 hvězdičky)

Kaja01
15.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem si zase dopřála nějakou tu YA a musím říct, že jsem ji zhltla za jeden den :-) Jsem zvědavá na pokračování..

Roxyfire
13.01.2019 3 z 5

Miluju celou serii

eliska5154
13.01.2019 5 z 5

Jedním slovem...Nádhera! Příjemné zasnění.

Eliška12
05.01.2019 5 z 5

Pro mně je to něco takového , co je tak úžasné , že se to nedá ani posat ...
Všechny knihy od Kiery Cassové jsou pro mně knihy s velkým K . Některé méně , jiné více . Ale Selekce , Elita a První to ,,K " mají zaslouženě . Autorka mi otevřela to , co dokáže jen málokdo . Nový svět plný lásky , strategie , nenávisti snahy a ne vždy pěkného osudu a minulosti ...
Obdivuji ji za to , co dokázala a za to , jak krásně umí psát a perfektně vystihnout situaci .
Ke knize bych řekla snad jen to , že je tak krásná a napínavá , že jsem se od ní nikdy nemohla odtrhnout .

Sima890
02.01.2019 5 z 5

Velmi krásná a kouzelná kniha. Obsahuje i mnoho komických scén, u kterých prostě nešlo nesmát se. Kniha mě opravdu dostala, to přátelství, které se postupně přeměňuje v něco víc... Ke knize jsem se dostala z internetu, když jsem hledala nějaké zajímavé knížky na čtení a do oka mi padla Selekce, hlavně díky té překrásné obálce.

Příběh se mi četl velmi krásně. Je to opravdu krásný příběh, kde můžeme sledovat, jak se Američiny city mění. Na začátku se ni do očí draly trochu slzy... Kniha je plná velmi vtipných scének, opravdu vtipných, které celé knize dodávaly ten správný šmrnc. Maxon je strašně sladký... Neví co má dělat, když žena pláče, je to hrozně roztomilé.

Postavy celkově jsou moc dobře vymyšlené, včetně vedlejších postav. No, já osobně měla trochu guláš v tom, kdo je která ze soutěžících dívek přece jen jich tam je dost. Ale počet se naštěstí stále zmenšoval, takže jsem se v tom i lépe orientovala. Knihu jsem poprvé četla v angličtině. Nedávno jsem si koupila sérii v češtině a překlad se mi nelíbí, což je jediné, co bych knize vytkla. Vadí mi, když si America a Maxon vykají, je to takové pro mě nepřirozené. Ale i přes tento detail jsem si Selekci opravdu zamilovala a nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem četla už před 2 lety, ale stále se k ní ráda vracím, stala se mojí srdcovkou.