Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5646 5646

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection, 2012

ivousekk
06.12.2019 5 z 5

Naprosto parádní příběh, zcela vtáhne a pohltí. Takže jdu hned na další díl, žádné prostoje ;-) Jsem vážně zvědavá, jak dopadne volba Maxon vs Aspen.

Ilan
03.12.2019 4 z 5

Kniha má velmi zajímavý příběh a svět. Nepatří mezi moje "hvězdné knihy" ale za přečtení rozhodně stojí!

Opatov
26.11.2019 5 z 5

Moc se mi líbily Hunger Games. A tohle mi je velmi připomíná. Je to zdařilá kombinace Hunger Games a Popelky. Takže teď si musím nutně přečíst další díly, abych věděla, jak to dopadne, i když konec tuším.

TerryDee
10.11.2019 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda mám tuto knihu a zároveň sérii číst. Nakonec jsem se rozhodla, že tomu dám šanci.
A jsem rozhodně ráda, že jsem se tak rozhodla. Kniha se mi totiž líbila. Hlavní hrdinka, America, se mi docela zamlouvala (zatím mi neleze na nervy, jak to občas u některých ženských postav bývá ➡️ pozn. dočetla jsem zbylé díly a tento stav se změnil a America mi začala pít krev). Koho jsme si hned zamilovala, byl princ Maxon. Pasáže s ním jsem zbožňovala a těšila se na další. Z toho vyplývá, že Aspen mi nesedl, takže mým favoritem nebude (smůla chlapče).
Můžu říct, že jsem byla mile překvapena. Četlo se to skoro samo, takže stránky jsem hltala jedu za druhou.

Tery1853
10.11.2019

Podlehla jsem nátlaku okolí a knihu si přečetla. A upřímně řečeno, tak toho nelituji. Knihu jsem četla doslova jedním dechem a hrozně mě bavila. Jediné co mi dělalo problém byla jména. Moc holek moc jmen. Když jsem si konečně nějaké zapamatovala, tak tu dívku vyřadili. Vřele doporučuji tuto knihu, bylo to velmi odpočinkové čtení.

Kacennnka
09.11.2019 5 z 5

Vykašlete se na to, co říkají ostatní, nebo jak se chovala autorka, a dejte knize šanci. Nezaujala vás anotace? Respektuju, že do knihy nechcete jít. Naštvalo vás chování autorky? Ano, mě také. A mělo to vliv na pocit z knihy? Ne, nemělo. Dejte tomu šanci. Pokud opravdu víte, že vás to nebude bavit kvůli ději, kašlete na to, ale pokud vás to zajímá a jen se bojíte toho, že všechny negativní recenze měly pravdu, překonejte ten strach. Já čtení této knihy rozhodně nelituji. Příběh mě bavil od začátku do konce a prince jsem si zamilovala tak moc, že bych se vůbec nezlobila, kdybych mohla být na místě Americy. Navíc toho kniha slibuje hodně do budoucna a já pevně věřím, že The Elite bude minimálně tak dobré jako první díl.

zinon
06.11.2019 4 z 5

Zrovna jsem měla náladu přečíst si něco romantického a tato kniha splnila má očekávání. Jako přijemné odpočinkové čtení určitě doporučuji.

Kulivlad
04.11.2019 5 z 5

Úžasná knížka a skvělá serie. Stránky mi doslova mizeli pod rukama.

Renatapek
02.11.2019 4 z 5

Příběh z fantasi budoucnosti. Vlastně něco jako pohádka o Popelce trochu jinak. Královský princ si má v soutěži vybrat ženu s kterou prožije zbytek života a která bude královnou. Dívky nejsou urozeného rodu- princezny, ale naopak- chudé poddané. Pokud se dívce podaří stát vyvolenou, změní se jí i její rodině život k lepšímu. Velmi netradiční a zajímavý příběh nebo pohádka? Kniha má své místo v mé knihovně.

kuky921
28.10.2019 3 z 5

Červená knihovna jak má být. Velmi lehoučké čtení.

xSimaix
15.10.2019 4 z 5

Krásně jednoduchá kniha ze světa princezen pojata přece jen trochu vážněji, méně dětsky, ale pořád především pro mladé.

Narovinu: Selekce není nic pro někoho, kdo hledá četbu náročnější, realistickou a nebo dokonalý a neokoukaný příběh.
Postavy jsou pro svůj žánr velice typické (ojediněle hodná chudá dívka, ojediněle hodný bohatý princ, typicky zlá princezna konkurentka a tak dále...) a rozhodně se asi nedá očekávat nějaký jejich prudký rozvoj a změnu charakteru. Na to Selekce nehraje. Selekce hraje na až dokonalou romantiku, na zamilovaný trojuhelník, případně lehké dějové linky kolem.
Co si budeme, není to veledílo, příběh není zas tak originální, je předvídatelný a časté změny nálad hlavní hrdinky mě někdy až vytáčely, ALE Selekce se čte moc dobře a jednou za čas člověk jednoduše potřebuje jednoduchou četbu s trochou klišé a princezen.
4* si zaslouží.

Imicz
06.10.2019 5 z 5

Koupila jsem ji a přečetla za den ???? Opravdu velmi dobře napsané, ale opravdu jsem se bála ????

Fallen_angel
04.10.2019 4 z 5

Tohle byla kniha, díky které jsem si zamilovala čtení. Je to vhodné jak pro mladší tak i pro starší četnáře. Já osobně Selekci zbožňuju a holky no která by nemilovala Maxona? Líbí se mi, že autorka nemaluje všechno na růžovo a že knihou chce říct něco podstatného.

Podrobnější recenze na mém profilu.

Manifest blech
02.10.2019 4 z 5

Tohle mě velmi příjemně překvapilo. Moc jsem od toho nečekala. A dokonce v komunikacích mezi Amerikou a princem jsem jako už dlouho u jiné knížky i zasmála.

Poutavé, nápadité, vtipné a zároveň dramatické. Těším se na další díl.

Twinny
24.09.2019 2 z 5

Autorka vymyslela svět, který má zajímavé kastovní rozdělení, přísná pravidla a utajenou minulost. Král vládne pevnou rukou a propaganda běží na plné obrátky. Princ si vybírá svou budoucí manželku a královnu Illey pomocí soutěže, což je dobrý nápad. Mohlo to být velmi zajímavé. A u toho "mohlo" příběh bohužel zůstal.
Začátek se četl velmi dobře, byla jsem zvědavá, jak to tedy bude a jak funguje tento svět. Bohužel při příjezdu do paláce všechno padlo a vyprávění ztrácí jiskru. Kolem dvousté strany jsem se zasekla a četla spíše s přemáháním. Překonala jsem se kvůli náznakům, že by se v dalších dílech mohlo odehrát něco víc, než jen „souboj“ o prince (čti o moc a peníze). Protože tohle je ten typ příběhů, kdy se hlavní hrdin(k)a postaví stávajícímu systému a snaží se o změnu.
Když už jsem u dalších dílů, tak se obávám, že tyto knihy budou předvídatelné. Podle vysvětlení pravidel Selekce je mi celkem jasné, co se bude v dalších dílech dít (resp. jaká část Selekce se tam bude odehrávat), protože jejich názvy jsou přesně tak pojmenované. Takže to vidím na další dva až tři díly „výběrového řízení“, poslední díl (a možná i předposlední) vypadá na „a co bylo dál“. Myslím, že Maxonova favoritka je jasná, jen čekáme na její vyjádření, které určitě nepřekvapí. Tak snad tam vážně najdu nějakou epizodní zápletku, jak už to u sérií bývá.
Sérii zatím nevzdávám. Elitu si určitě přečtu a pak se uvidí, ale letos to určitě nestihnu, tak doufám, že si potom budu ještě něco pamatovat :D. Jsou zajímavější knížky a myslím, že to samé v „bledě modrym“ bych bez pauzy zvládala jen těžko. Pokud série překvapí – třeba výsledkem Selekce – tak určitě přiznám plusové body. Což si ale nemyslím :/.

Dragell
24.09.2019 3 z 5

Hledáte nějaké to lehké počtení pro dívky, které kromě románku a dívek soupeřících o princovo srdce nabízí také akci a napětí, když rebelové útočí na palác? Tak právě Selekce je kniha, která by mohla být pro vás tou pravou.
Na jednu stranu byla hlavní hrdinka lehce nerozhodná o tom, co sama chce a možná mi chybělo nějaké zákeřnější soutěžení a lstivost dívek, na druhou stranu to může být příjemná odpočinková četba.
Pro audioknihu jsem si představovala trochu jiný, něžnější hlas než interpretku Lucii Pernetovou, ale nakonec jsem si Selekci v jejím podáním užila. Příběh navíc rozněžnily houslové sekvence oddělující jednotlivé kapitoly.

Jája92
21.09.2019 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že mě kniha bavit nebude. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na rozdělení kast a jiný svět, ale postupně jsem našla v knize zalíbení. Velký vliv na to má hlavní hrdinka America, kterou jsem si oblíbila. A nakonec mi bylo trochu líto, když jsem došla ke konci. Jsem zvědavá na další díly.

RendysStrange
19.09.2019 5 z 5

Pěkné oddechové čtení.

6857
16.09.2019 1 z 5

u mě se kniha minula asi věkovou skupinou, nebo nevím... Je to jako Hunger games skřížené s Amerika hledá supermodelku. Mezi oblečením, líčením a focením se řeší kasty, peníze a boj za rovnoprávnost všech a všeho. A samozřejmě "tým Maxon" a "tým Aspen", aby to nebylo tak jednoduché :-)
Když to shrnu - kniha pro nenáročné náctileté. Trochu romantiky, trochu vzrušení, trochu napětí, trochu rebelie...takový milý mix. Přečteno, odloženo, zapomenuto.

Unicorn_10
02.09.2019 5 z 5

Óóóóó to je tak boží knížka !! To napětí ,ta romantika!! Já potřebuji druhý díl! Určitě doporučuji a dávám 5 hvězdiček