Selekcia

Selekcia
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321911/bmid_selekcia-VBl-321911.jpg 4 5589 5589

Selekce série

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Selection , 2012

Malinali
18.05.2020 5 z 5

Aaaaaa jako já, že tohle číst nebudu.. Zkusila jsem. Mě se to líbí a to nejsem už úplně young :o) je to něco jako Velký bratr v jemnější verzi, bavilo mě to. Každá strana!!

vlkcz
14.05.2020 4 z 5

Tak samozřejmě nejde o žádnou Velkou Literaturu, ale když k tomu člověk přistoupí jako k pohádce, tak si může čtení užít jako já. Jednak to je opravdu dobře napsáno i promyšleno (u pohádky člověk neřeší nelogičnosti), jednak se tu objevuje i poměrně dost témat k zamyšlení.
Prostě YA, která neurazí ani padesátiletého chlapa. Hned jdu na pokračování.

kyselina_24
12.05.2020 5 z 5

Nádherná série ! Všechny díly jsem přečetla za pár dní. Nedělala jsem nic jiného, než jsem to prostě nedočetla. Velmi originální, zamilovaný příběh plný nečekaných okamžiků, zvratů, ale i krásných chvilek. Ostatní díly jsou snad ještě lepší, než ten první. America se někdy chová trošku rozmazleně a chvílemi neví, co chce. Ale s rolí princezny si poradí velmi dobře. Život s Maxonem musí být něco ! :D Miluju ho. Knihu, Maxona, VŠECHNO ! :D

Juliehalo1
09.05.2020 5 z 5

Selekce je nádherná kniha, krásná romantika. Co tomu chybí? Nic. Kniha je tak úžasný příběh. Miluju ho.

Verys58
05.05.2020 5 z 5

Selekci mi doporučila kamarádka, dlouho do mě hučela, jestli jsem ji četla. Nečekala jsem, že ji zhltnu tak rychle jako všechny ostatní díly.

zandu
01.05.2020 odpad!

Ufff... Těšila jsem se. Opravdu. Ale v půlce jsem to vzdala. Nechápu, co na tom všichni vidí. Pro mě to bylo totálně bezduché. Absolutně o ničem. Měla jsem komplet sérii, která šla okamžitě do světa. Jediné, co hodnotím kladně, jsou ty úžasné obálky - respektive ty šaty! Ale jinak.... Nechápu, kde tyto knihy vzaly tak skvělé hodnocení....

Elinkaa070
01.05.2020

Tuhle knížku jsem dostala tak před rokem, ale nikdy jsem se do ní nezačetla. Na to moje kamarádka říkala, že ji začala číst a je boží.Tak jsem to zkusila a začetla jsem se do toho ani nevím jak
Mě se tam líbí asi úplně všechno. Bylo někdy smutný???? ale to musím být každá knížka????????. Strašně jí mám ráda a je to asi nejhezčí knížka, kterou kdy četla❤️. Všem doporučuju. Hlavně prince????????

Welinie
29.04.2020 5 z 5

Ani nevím jak, najednou byl konec. Selekci jsem zhltla doslova jedním dechem a hned jsem sáhla po další. Doufám, že Elita bude stejně tak příjemná na čtení.

KáťaM.
27.04.2020 4 z 5

Knížka mě nalákala díky krásné obálce a světě div se, nezklamala. Ocitla jsem se v zajímavém světě, kde se lidé třídí do kast, vládne jim král a princ si vybírá svou nastávající formou televizní show, do které se mohou přihlásit dívky napříč společenským žebříčkem. Mně se na knížce líbil popis prostředí. Autorka nás přenesla do fiktivního světa, který dokázala krásně vykreslit, přestože knížka není žádná bichlička. Svět měl vše podstatné i své nepřátele rebely, to mi přišlo jako super označení, které se do té pohádkové knížky tak krásně hodí. Líbilo se mi, že každá kasta má svá povolání a nejvíc se mi líbilo, jak princ se svými vyvolenými kouká na seriál.
Občas bych asi uvítala trochu více akce, ale jinak se mi knížka líbila. Sem tam mi slečny přišly trochu jako běhny a princ jako chlípník, ale knížka je v takovém laskavém duchu, že to takhle natvrdo říct zkrátka nejde. Tahle knížka opravdu pohladí po duši, kdybych byla cílová skupina, asi by to byla jedna z mých nejoblíbenějších knížek, já ji můžu jen doporučit, dostala jsem, co jsem očekávala. Držím knížce palce, aby díky chystanému seriálu zažila ještě jeden velký boom, zaslouží si ho!

bookworm_girl
27.04.2020 5 z 5

Na Selekci jsem se chystala dlouho a ještě víc mě pobídlo to, když si jedna z mých kamarádek Selekci přečetla a byla z í úplně hotová. Tím pádem jsem měla velmi vysoká očekávání, která byla podpořena vysokým honocením a spoustou kladných názorů.
K mému překvapení kniha mě nezklamala a moje očekávání více či méně naplnila. Děj mi ubíhal, některé pasáže sice byly zdlouhavější, ale nic strašného. Často jsem se od čtení nemohla odtrhnout, což se mi také často nestává. Většina postav mi byla docela sympatická, některé jsem zase po celou dobu nesnášela. Seděl mi i autorčin styl psaní a velmi se mi líbí, že námět a téma knihy je oproti jiným YA knihám dost originální.
Knihu bych ohodnotila tak 97% a pěti hvězdičkami, za mě určitě super kniha, která, pokud máte YA romantiku rádi, stojí za přečtení a já už se moc těším na další díly.

Gilnien
23.04.2020 3 z 5

Tak nevím. Příběh je velmi povrchní, některé postavy a scény prvoplánové. Spousta věcí by mohla být napsaná více do hloubky. Autorka vytvořila skvělý svět plný potenciálu, který ale nedokázala naplnit. Na stranu druhou musím říct, že mě kniha o dlouhé době bavila a nutila číst a číst.

SussiS.
21.04.2020 1 z 5

Je pro mě záhadou, že se tato kniha dočkala tak vysokého hodnocení. A ještě větší záhadou je, že se dočkala tolika dílů. Vždyť celý děj, by se dal shrnout jen do jedné knihy. Já došla jen k druhé a dál to asi nedám. Vždyť se tam téměř nic neděje. Sem tam mám ráda tohle dívčí čtení, ale v téhle knize nevěřím nikomu, že by takhle vážně jednal. Přesto jsem dočetla první díl a vrhnula se na druhý a čekala, že se třeba stane nějaký přelom.....a ono nic. Takže téhle autorce říkám bye bye.

Mi--LADA
14.04.2020 odpad!

Selekci jsem četla poctivě. Nepřišla jsem na to, v čem je tahle totálně prázdná, prostoduchá a povrchní knížka o ničem alespoň trochu zajímavá. Nevím, možná mám nějaký zvláštní vkus, ale já tu obrovskou popularitu nechápu. Tohle se vážně drží v žebříčcích mezi nejlepšími knížkami? Proč a za co, proboha? Nevím. Sorry. Podle mého názoru tenhle textík pochybné kvality kazí vkus čtenářkám.
Pár příhod za všechny: America se s princem prvně setká tehdy, když se ubrečená psychicky zhroutí u dveří do zahrady, stráž prince informuje o tom, že dotyčná kandidátka psychicky zkolabovala, Maxon jí jde tedy utěšovat na lavičku a ona tomuto laskavému princi akorát hystericky vynadá, že to je povrchní snob, křičí na něj docela nahlas a hudruje docela dlouho. Při druhé schůzce ho tato dáma bolestivě nakopne, protože si mylně myslí, že jí chce políbit. Pro Maxona se rázem stává nepostradatelnou kamarádkou, která má jeho důvěru a sympatie, stává se jeho favoritkou a její protivné slípkovité chování je z jeho úhlu pohledu nesmírně zábavné a roztomilé. Pokud vím, muži obvykle agresivní a protivný holky nemají rádi, ale America je prostě správná hvězda, vhodná ujmout se důstojné role budoucí královny. Tedy podle autorky, její činy tomu totiž neodpovídají ani náhodou. V reálu by jí ze soutěže přinejmenším vyloučili, ale spíše by skončila někde v blázinci na pozorování jako sobě i ostatním lidem nebezpečný pacient. Sympatie davu si získá tím, že pár lidem na nádraží dá svůj autogram, neodmítne se jim podepsat! Napadlo jí to totiž jako jedinou ze všech kandidátek a stává se díky tomu miláčkem davů. S princem pak manipuluje jako s loutkou, čím ho okouzlila, to je mi záhadou.
Strašné. Do knihy jsem šla bez předsudků. Po prvních stránkách jsem už rozčarovaná čekala ledaco, ale každá další stránka pak předčila mé očekávání. Jsem sice abstinentka, ale z tohohle literárního šoku si nakonec, prvně v životě, musím dát panáka. :)

Veronika33
14.04.2020 4 z 5

Príbeh bol celkom fajn, no mal viacero nedostatkov. Asi najväčšie mínus knihy je zbytočne veľký počet (35) dievčat zapojených do selekcie, skoro polovica ani nebola spomenutá a väčšina zo spomenutých bolo iba ako meno bez akýkoľvek hlbších informácií. Dej tiež nebol žiadna výhra, veľmi povrchne popísané jednotlivé scény, žiadna silná dejová linka. Ako oddych celkom fajn, ale nič extra, obálka knihy je však prekrásna. Napriek tomu v sérií pokračujem ďalej.

kristyna3010
13.04.2020 5 z 5

Kniha a i celá série se mi hodně líbila. Příběh je dobře propracovaný. Sympatické mi přišly i postavy v příběhu. Stojí za přečtení!

s1ombrehimawari
11.04.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Knihu bych srovnala třeba s Grišou, aspoň co se týče nedostatků. Kniha nejde do hloubky v místech, kde by se to hodilo. Mám pocit, že příběh vůbec není dramatický, hrdinka neprojevuje emoce nijak silně nebo rozpoznatelně, tudíž to působí jako by se celou dobu v praxi cítila stejně. Je tu strašně málo postav, které by si člověk mohl oblíbit, nebo spíš žádné neznáme do hloubky. Hromada věcí tu není vysvětlena a to myslím úplné základy, třeba proč se lidé začali dělit do kast? Z jakého důvodu jsou zavedeny takové zákony? Atd. Zvraty neohromily. Styl psaní mi moc nesedl, poměrně kostrbatý. Kucí docela sympaťáci oba dva, ale mají své nedostatky. Maxon je prostě ňouma a občas povýšený a Aspen zas moc fyzický (víc šmatlá než mluví). Aspen je fakt kráásný jméno btw. Trojúhelník mi ale nepřipadá úplně mainstream, aspoň členama tohoto geometrického útvaru.

Turante
11.04.2020 4 z 5

Příběh mě neskutečně chytil, že jsem knihu odložila až po dočtení a hned se vrhla na další díl.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Výborná knížka. Čtivý a krásný příběh i přes to, že America mi nebyla zas tak sympatická. Už se nemůžu dočkat na další díl. Určitě stojí za přečtení. 4,5/5

an1927
03.04.2020 4 z 5

Selekce je rozhodně jednou z těch knížek, které vás vtáhnou do děje a už nepustí, celou knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne a musím uznat že byla moc dobrá. Při čtení jsem si připadala jako bych se procházela po prostorech paláce a nahlížela do soukromí postav ale jedno mínus vlastně dvě tahle kniha přece má, tím hlavním je otravná a neustále nerozhodná hlavní hrdinka a milostný trojúhelník, který byl snad ještě otravnější ale s takto vystavěnou romantickou linkou když se člověk rozhodne číst young adult slaďárnu se musí počítat. Za mě doporučuji každému kdo si chce odpočinout ať na dovolené nebo jen tak.

Ketfl
02.04.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha velice mile překvapila. Bylo to čtivé a kniha se rozhodně četla téměř sama. Hlavní hrdinka mi přišla dost rozumná se zajímavými názory. Jsem zvědavá na další díly.