Silo

Silo
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 2046 2046

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool, 2011

JiříŠkorpík
23.06.2018 2 z 5

Pro mě zklamání. Asi jsem si hodně sliboval od reakcí jiných čtenářů. Příběh na postapokalyptické téma musí být víc než jen příběhem. V této knize si autor dělal co chtěl. Kdyby si o problematice, kterou využívá pro svůj příběh aspoň něco nastudoval. Takto to vypadá, že využívá znalosti sociální problematiky a techniky na úrovni základky, takže celé to působí dost nevěrohodně, i když začátek je pěkně napínavý.

petrpospa
09.06.2018 4 z 5

Nečtu sci-fi. Ležela v městské knihovně úplně nahoře, právě ji někdo vrátil. Občas je dobré sáhnout po něčem naprosto neznámém. Skvělý nápad i fantazie, coby technikovi mi občas něco nesedí, ale proč by taky v postapokalyptické společnosti mělo?

GilGalad
31.05.2018 2 z 5

Nechápu tak vysoké hodnocení. Kniha bez nápadu, postavy málo uvěřitelné a emocionálně ploché, celý nápad s konceptem podezmního sila nelogický a krajně nepravděpodobný. V porovnání s Metrem 2033 prohrává na celé čáře...

lakyh
16.05.2018 5 z 5

Skvělé! Konečně jsem si zase početl něco co mělo výborně rozpracovanou zajímavou myšlenku, která neměla zásadnější trhliny i když je to jen vymyšlené, přesto to může někdy být realitou nebo v podobném smyslu. Nebylo nouze o překvapení a převraty, napínavé celou dobu. Doufám že i další 2 knížky si zachovají originalitu, myšlenku a celkový skvělý dojem.

Jakahol
15.05.2018 3 z 5

Kniha mě bohužel zklamala. Začátek byl velice nadějný, sliboval hledání pravdy o sile, tajemno a zvraty. Nakonec to celé ale zabily ploché postavy, zbytečné rozvleklé popisy a předvídatelné události. Špatná kniha to ale rozhodně není, což je jasné už z toho, kolik nadšených ohlasů má.

hadikcz
11.05.2018 5 z 5

Cele universum Sila je naprosto dechberouci a uveritelne. Oproti serii Metro je vice sviznejsi a pohlucijci.

Postupne a pomale odhalovani pravdy melo ten spravny spad a ke knize me to prikovalo ze jsem se nedokazal odtrhnout.

Enthu
10.05.2018 4 z 5

U téhle knihy se mi nejvíce líbilo, jak mě dokázal autor překvapit. Snad u každé části jsem byla překvapená. Ano, něco jsem neočekávala, že se stane, nebo jsem tomu uvěřila a on to byl čirý výmysl. Popravdě, dlouho se mi nestalo, abych takhle byla překvapována. Ovšem chvílemi mi trvalo ze začátku se pořádně začíst, trošku autorův styl psaní mi neseděl, ale pak se mi tak po půl stránce až stránce povedlo začíst. Ke konci to šlo jako jedna báseň.

druzickaster
01.05.2018 5 z 5

Na začátku knihy jsem si říkal, no jo, taková novodobá Sexmise (Polská komedie), tím nechci říct, že by Sexmise byla špatná, jde jen o to, že Silo je jiné a určitě to není komedie. Děj je trošku přímočarý, ale i přesto je napínavý a má spád. Jediné co mi nešlo na rozum je zapojení drátů pod vodou, s tím si autorm mohl krapet pohrát, třeba vzduchovou kapsou, nebo podobně. No nic, dost psaní, je čas se podívat na dobu před Jul a na to jak vznikla sila.

iwosh
20.04.2018 5 z 5

Druhé vychutnávající čtení, ...

Radous
10.04.2018 5 z 5

Pro mě do této doby jedna z mála zkušenostní s postapo knihami – a to jsem fanoušek žánru (kovanej fallouťák I – II). Masakr. Popravdě mám vždy pochyby o výsledku, pokud autor (sci-fi) není sedmdesátník (padesát let aktivní pisatelské kariéry se rovná kvalitním literárním schopnostem a vůbec, zkušenosti). Tenhle borec píše aktivně cca deset let a výsledek… asi bych měl zvážit, že absence bílých fousů neznamená brak. Silo jsem zmáknul za poslední dva roky dvakrát (jednou z nahodilé inspirace a podruhé pro osvěžení paměti, jelikož jsem sehnal zbylé dva díly) a pokaždé rekord. V rámci čtecí premiéry jsem to urazil za dva dny, po druhé mi na to stačil zhruba den. Totální win. Napínavé až na půdu, fascinující. Nemůžete se odtrhnout, každá další kapitola jen zvyšuje závislost. A ta myšlenka, co je v pozadí – to je v podstatě upozornění nám současníkům. Já těmhle typům knih říkám reálné sci-fi. Protože tomuhle by člověk mohl klidně věřit. Není tam nic, čeho by v dnešní době nemohlo být dosaženo. Hustec. Dochází mi slova.

stakido
10.04.2018

Narazil jsem na ní náhodou, ale byl jsem nadšený. Úplně jinak vystavěný příběh, ne co jsem doposud četl.
Skvělá atmosféra, příběh.

Sem tam trošku zpomalý děj, ale to se dá odpustit.

niki-chan
10.04.2018 3 z 5

Tak trochu větší očekávání, než kniha splnila. Námět dobrý a zajímavý, ale vyprávění trochu místy rozvleklé, postavy nebyly pořádně propracované, mnoho věcí zůstalo nevysvětlených, ačkoli se o nich často mluvilo (viz loterie). A konec zase moc uspěchaný a opět bez nějakého zdůvodnění. Do dalších dílů se pouštět nebudu, ale z pohledu rozšíření obzoru, nelituji četby.

MonikaV
31.03.2018 5 z 5

Skvělá, doporučuji, chytne vás a nepustí a pak musíte jít pro další díl, tak jako já!

Majkrofon
27.03.2018 4 z 5

Celkom fajn scifi, páčil sa mi svet, ktorý autor vytvoril. čo ma naopak na knihe sklamalo, bola jej rozvláčnosť a v celku nezaujímavé postavy. Každopádne mám pocit, že autor úplne nevyužil potenciál svojho nápadu. Ale je to fajn oddychovka.

PeterSmith
21.03.2018 5 z 5

Po prvních 50-ti stránkách jsem knihu odložil s tím, že mě nebaví.....stále mě něco nahlodávalo a po měsíci jsem se ke knize vrátil. Nic lepšího jsem nemohl udělat! následovala skvělá jízda až do konce, dobře propracované, čtivé nastupuji na Turnus :)

Nomia
20.03.2018 3 z 5

Rozvláčné a místy až nudné, Silo ničím nevybočuje z řasy průměrných sci-fi. Postavy nejsou ani příliš zajímavé, ani sympatické, to samé by se dalo říci o samotném příběhu.

Jediné v čem kniha vyniká jsou sáhodlouhé popisy samotného sila, kde se zřejmě sám autor jimi natolik ukájel, až se nechal unést a pozapomněl, že jen zajímavé prostředí nedělá z knihy automaticky výbornou záležitost.
Příliš okoukané čtení, které je navíc podáno průměrným vypravěčským stylem. Autor nám naservíroval jen poměrně mdlé sci-fi, které čerpá z mnohem úspěšnějších dystopických děl, což by mi ani tak nevadilo, pokud by k tomu sám přispěl něčím novým/neotřelým, nebo pokud by alespoň odvedl výbornou řemeslnou práci, což se nestalo.

alcan
16.03.2018 4 z 5

Zajímavý a netradiční příběh, který pomohl autorovi prorazit. Některé pasáže se čtou opravdu výborně, skoro jako kdybyste byli zavření v Silu také...

managalante
07.03.2018 5 z 5

Úžasný nápad. Příběh mne už od začátku knihy totálně pohltil. Před autorovým citem pro detail smekám. Těším se, až si přečtu i ostatní díly. :-)

Moše
26.02.2018 5 z 5

Úžasná

josef1061
26.02.2018 5 z 5

Alchymická směs napětí, deprese i optimismu, s plynulým přísunem překvápek.