Silo

Silo
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 2014 2014

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool , 2011

JosefW
17.10.2017 4 z 5

Už je to delší čas, kdy jsem objevil Silo. Zpočátku mne příběh nezaujal a prakticky po celou první třetinu se mi hlavou proháněla otázka, proč je tato kniha tak dobře hodnocena. Něco mi však říkalo, že bude stát za to pokračovat dál. Zhruba ve třetině pak najednou nastal zvrat, začal jsem se vyložené těšit na další kapitolu a kniha mne začala bavit.
Už teď vím, že tuhle trilogii musím přečíst celou, jelikož odpovědí bylo zajím málo a nezodpovězených otázek je ještě stále mnoho. :-)

sixi
17.10.2017 4 z 5

Pútavé. Málokedy sa mi stáva, že ma kniha takto dejovo prekvapí. Viac písať nebudem bolo by to škodlivé pre tých, ktorý túto knihu ešte len budú čítať. ;)

Claudius
14.10.2017 4 z 5

Neotřelé, zajímavé, poutavé téma. Jsem velmi zvědavý na další díly a opravdu doufám, že v nich bude ještě více zvratů, a že se objeví konečně nějaký pořádný cliffhanger, jaký je pro tento žánr typický. Juliette nemůžete jinak než vřele fandit, smrti postav dost bolí, padouchy nesnášíte, vše jak má být. Nejlepší je ale silo jako takové - ten systém, jak funguje stabilní a soběstačná společnost nahnaná do obří podzemní věže, je geniálně vymyšlený a právě objevování tohoto systému a zákonů života v silu mi přišlo na celé knize to zdaleka nejlepší.

Richisa
14.10.2017 4 z 5

Nebýt čtenářské výzvy o knihu bych jistě ani nezavadila, stejně jako o většinu sci-fi.

Nicméně kniha je velmi čtivě napsaná. Hledala jsem každou volnou chvíli, abych v knize našla odpovědi na otázky, které mě při čtení napadaly.

Trošku mi vadila nesmrtelnost některých hrdinů - u románů běžné. Spousta událostí byla zcela neočekávaná, u jiných jsem nechápala, proč by to takto někdo měl chtít - při nejmenším by se asi ztratilo napětí

Veronika33
26.09.2017 4 z 5

Kniha ma neskutočne bavila, bola pútavá. Konečne zaujímavé a originálne postapo. Systém sila bol dobre vymyslený, možno by som prijala trošku podrobnejšie rozobratie jednotlivých pracovných skupín, keďže sa však vrhám na ďalšie dva diely, možno sa toho dočkám tam. Odporúčam!!!

Ajrad1981
15.09.2017 4 z 5

Nemá cenu pokládat si otázku, jestli kdy vůbec mohlo někoho byť jen napadnout něco tak zvráceného jako zničit svět a ponechat jen pár vyvolených. Natož jestli by se vůbec mohl pokusit takovou šílenost realizovat. Nedávná historie dokázala, že to možné je, oboje, takže přemýšlet nad těmito JESTLI je zbytečné, odpověď známe. A o to děsivěji ten příběh působí.
Do knihy jsem se nemohla začíst, ale jakmile se mi ozřejmila situace, vztahy, souvislosti, jelo to jak po másle. Občas se to zadrhlo, některé situace mi přišly vygradované až nesmyslně, poslední dobou mě to spíš rozčiluje, než baví, ale celkově paráda.
Na některé otázky, které mě při čtení napadaly – například jestli je vzduch venku fakt otrávený, nebo jestli je to výmysl těch nahoře – jsem dostala odpovědi, ale spousta dalších zůstala nezodpovězená. A co se mi opravdu, ale opravdu nelíbí, je to, že si prostě MUSÍM přečíst další díl! :-D

tygřík2
14.09.2017 5 z 5

Že se budu na stará kolena honit po schodech nahoru a dolů jako blázen a ještě se mi to bude líbit, toho jsem se nenadála.
(Hlavně číst tenhle díl jako první, protože jinak si zkazíte ten správný dojem.)

vlcka
03.09.2017 5 z 5

Skvělé čtení! Nenudila jsem se ani chvíli, Silo dokázalo vypnout vnější svět a doslova pohltit všemi svými patry, klaustrofobií, náladou i touhou dozvědět se "proč" a "jak". Je pravda, že v jisté fázi mi začalo vadit, co všechno nezničitelná super hrdinka Juliette dokáže přežít a občas jsem marně hledala logiku. Atmosféru, spád ani napětí to však zničit nedokázalo. Mnoho logických nedostatků vyřeší druhý díl, takže ani tady příběh nezůstal nic (nebo alespoň skoro nic) dlužen. A třetí právě, velmi zvědavá, začínám...

Lokina
29.08.2017 5 z 5

Musím přiznat, že tato kniha, obdařená nálepkou bestseller, si to zaslouží. Velice originální, poutavě a napínavě napsaný příběh.
Už teď se těším na filmové zpracování, doufám ale, že mi to radost z knihy nesebere.

Žemlák
28.08.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem se do něčeho začetl tak, že jsem nemohl přestat. Plno nečekaných zvratů. Za mě super! Jdu na další díl..

roso.mak
27.08.2017 2 z 5

Jsou tam logické díry hluboké jak díra na mamuta. Dobrá zpráva je, že mám přečtený i návazný díl a autor asi dostal vynadáno, tak je to domyšlené tam. Ale bude vám to možná kazit dojem ze čtení.

Druhá věc je, že je to zábavné až do cca 1/3 knihy, pak jsem četla jen každou 3. kapitolu (sledují se 3 postavy) a to mi ke štěstí stačilo. Čtení se tak pravda urychlilo, nicméně si nemyslím, že to byl autorův záměr.

Danago
17.08.2017 5 z 5

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidéžijí zde už po mnoho generací a nic jiného neznají .
Silo je jedinečný úžasný postapokalyptický sci-fi thriller, který se čte jedním dechem. Knížka mě zaujala od první stránky a už mě nepustila. Rozhodně si přečtu další díly, to prostě musím. Příběh je velice napínavý a překvapivý . Já určitě doporučuji.

Per-quiee
15.08.2017 3 z 5

Tato kniha si mě bohužel nezískala. Na základě kladných recenzí jsem se do ní s chutí pustila, ovšem po 100 stranách pro mě byla každá další spíše z donucení. Další díly číst nebudu...

Toffee
27.07.2017 3 z 5

Dobře se to četlo. Neměla jsem žádná velká očekávání a knížka mě mile překvapila. Námět je rozhodně zajímavý a autor dokáže čtenáře do děje vtáhnout. I když jsem tušila, že to (vzhledem k dalším dílům) nemůže dopadnout špatně, stejně jsem byla napnutá a místy jsem příběh doslova hltala. K tomu musím přidat svou zvědavost, co se z toho všeho vlastně vyklube, jestli jde o nějaký sociální experiment a všechno je jen jako, nebo je skutečnost ještě horší, než vypadá. Román klade i spoustu stále aktuálních otázek, třeba o odpovědnosti vůdců vůči společnosti, o krátkodobých a dlouhodobých řešeních, tom, jestli není lepší před lidmi některé informace tajit apod. Celkem ochotně proto autorovi odpustím některé prvoplánovosti, limonádový milostný vztah aj.

Skuban9999
26.07.2017 5 z 5

Super kniha! Přečtena během pár dní. Hned zítra začínám číst 2. díl! Doporučuji všem

Roxik
24.07.2017 4 z 5

Silo mě mile překvapilo, když jsem začala knihu číst, nevěřila jsem, že ji dočtu. Prvních 180 stran se neskutečně vleklo a popisováni sestupu do jednotlivých pater Sila mě několikrát donutilo knihu odložit na " později". Vim, že bylo důležité se seznámit s postavami a s rozložením Sila, ale myslim, že autor mohl popis zkrátit a nechat prostor skutečnému ději, podle mě to hodně lidí odradí od čtení a nedostanou se k té skutečné kvalitě příběhu, která začíná od vstupu Juliette na scénu.Od jejího příchodu se vše začalo více rozjíždět a příchod Lucase byl taky fajn. Ovšem nejlepší byla část, kdy Juliette poznala Sóla a konec mě hodně překvapil a strhnul. Takže za mě ta kniha určitě stojí za přečtení, jen se prokousat tim začátkem, těším se na další díl.

DoDidDone
22.07.2017 3 z 5

Tři hvězdy jsou max, jak knihu mohu ohodnotit, na víc to podle mého nemá. :/
Prvních několik stránek a několik posledních jsou napsány poutavě, zajímavě a proti nic nemám, ale to mezi, ta většina se mi četla opravdu těžce. Velice mdlé a nijaké, trochu mě tedy zmátla spousta kladných komentářů vychvalující tuhle knihu. Nebyla špatná, ale znovu bych se k ní URČITĚ nevrátil! Asi u žádné knihy jsem se tolik nenudil a nepřál si ji dočíst a několikrát jsem i váhal o odložení a přerušení čtení.
Osobně jsem měl taky problém nějak si představit vzhled Juliette, když dokázala pracovat jako chlap, možná ještě líp. :)
A upřímně, měl jsem trochu pochopení k té "temné straně", protože si nedokážu ani představit, jak těžké a náročné musí takové silo řídit.
Z filmového zpracování mám docela strach. Nedokážu si představit, jak by tohle chtěli zfilmovat, ale třeba se mýlím.
K pokračování se pravděpodobně dostanu a doufám, že bude lepší než Silo.

mauťa28
18.07.2017 5 z 5

Ještě nikdy se mi nestalo, abych během necelého týdne přečetla 3 knihy téměř na jeden zátah a ke všemu ještě v žánru scifi. (Silo, Turnus, Prach).Skvěle napsané, okamžité vtažení do děje, popis postav i prostředí ....Když se blížil závěr na jednu stranu jsem chtěla vědět jak to dopadne, zároveň aby to ještě nekončilo:-))) Mohu jen doporučit a to i těm, kteří doteď scifi žánr nevyhledávali, viz. já.

Bediczek
13.07.2017 4 z 5

Vesměs pekná knížka. Líbilo se mi že se postupně dozvídáme všechna tajemství a klaustrofobická atmosféra Sila. Také když někdo šel čistit, vždycky jsem doufal že z toho nějak vyvázne. Zezačátku kniha pěkně odsejpala, pak ale trochu ztrácela dech (za to ubírám jednu hvězdu). Jinak chemie mezi Juliette a Lukasem mi připadala trochu nucená a nevěřím že by se někdo jako Juliette takhle bezhlavě zamiloval do někoho, koho skoro nezná. A pak ještě jeden technický dotaz: Proč ksakru nepoužívali výtah? :)

daPhytCZ
10.07.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Téměř 500 stran jsem zvládl za 3 dny. Děj má svižné tempo, popis prostředí Sila je velmi povedený. O nečekané zvraty není nouze a používání různých časových období vyprávění je přehledné a neztěžuje orientaci v ději.