Silo

Silo
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203632/bmid_silo-silo-wj3-203632.jpg 4 2014 2014

Silo série

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem. Filmovou verzi se chystá natočit Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor).... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Wool , 2011

iferdai
13.04.2017 4 z 5

Parádní třídílná série! Nemožné hodnotit jednotlivě jelikož některé věci se vyjasní až v dalších dílech. I když celá trilogie má několik ústředních postav, tak to rozhodně není příběhem jednoho hrdiny a to je právě to co mě na takových knihách baví.
Jediné tedy co mi nesedlo bylo autorovo tisknutí, chytání a vodění za loket :)

hnilda3
03.04.2017 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy takhle nemohla odtrhnout! Když jsem si ji brala, říkala jsem, si, že pět set stran už je na mě docela dost a že to zas budu číst půl roku.. Knihu jsem přečetla za asi 10 dní, což je na mě hodně rychle. Prostě nešlo přestat číst a musela jsme pořád pokračovat. Dokonce jsem kvůli tomu tak trochu zanedbala školu, což se mi nestává :-D Kniha mě nadchla od první kapitoly a už se těším na Turnus.

honza9831
30.03.2017 5 z 5

No, Celkově kniha dobrá. Začátek mne trochu překvapil, protože člověk hledal zázrak u prvního hlavního hrdiny, který vlastně nebyl hlavní hrdina. Příběh je dobrý, ale zápletka je taková poněkud povrchní. Ten zabil toho, ten zabil onoho. Až v poslední části knihy se člověk konečně dopracuje k informacím se kterými se dá alespoň trochu pracovat. Konec jsem čekal tak trochu jinak. Příjde mi, že to skončilo až příliš hladce a tu hlavní pasáž, která mě zajímala tam vůbec není. Asi jediné co mi přišlo z celé knihy fakt na hlavu, byla doba po kterou chodili nahoru a dolů. Jít 150 pater týden nebo jak dlouho to šli... Evokuje to ve mne myšlenku, že nemáme být líní a chodit do schodů, protože budeme v silu za chcíplý prasata.
Celkově kniha výborná, tenhle žánr je fakt skvělej.

Nikkiproch
27.03.2017 5 z 5

Tahle knížka mě neskutečně bavila. Příběh je dynamický, ač někdo říká, že začátek a popisování fungování Sila je nudné a táhlé, mě to bavilo a považuji to za v příběhu nutné. Pasáže, kdy Juliette běhá po Sile 17, nebo se potápí do zatopené hlubiny, mi někdy až naháněly husí kůži a fakt jsem se bála, co na mě vykoukne z další stránky.
Z té myšlenky, kterou autor rozpracoval, až mrazí. Pokračovaní si rozhodně koupím a přečtu.

Lidudu
24.03.2017 4 z 5

Tak ja nevím... hodně jsem se rozmýšlela mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ten nápad je perfektní, nadchl mě a po celou dobu čtení ve mě udržoval pocit jakési stísněnosti. Ale! Celé mi to připadalo jako taková "hurá akce". Jako by to autora zničehonic napadlo, poznal, že je to pecka a rychle rychle na to naplácal jakýs takýs příběh, hlavně aby to nezapomněl. Prostě mi to chvílemi přišlo takové kostrbaté.
Jenže ten nápad s civilizací někde v Silech mě fakt uchvátil takže prostě čtyři hvězdy =)

mochr
20.03.2017 5 z 5

Silo me neskutecne bavilo od zacatku az do konce. zadnou nudnou pasaz jsem nenasel, porad se neco delo.
//lehky spoiler//
Sila se zacala stavet kolem roku 2050 ( za cca 30 let) , nejaka nanotechnologie tam je ,ale samotne silo je jako by se stavelo prave ted ne li pred 10-20 lety. Uplne vidim ve filmu jak na pocitacich nepouzivaji klasicky "okenni system" ale pisou prikazy do konzole.
jednu postavu si oblibite a ona o par stranek dal umre, co uz...
silo ma cca 150 pater? kdyz budu brat v uvahu ze jedno patro ma prehnane 4 metry, vychazi vyska sila 600 metru, coz je po schodech dost, ale myslim ze za den by se to dalo zvladnout?
Konec byl docela rychly, ale musim rict ze vubec ne spatny
//Konec//

Ac nerad, musim rict ze me to bavilo o trosku vic jak Metro 2033.
Chvilemi jsem si nektere sceny predstavoval jako ve filmu, tak doufam ze film bude a bude dobry.

Hura na Turnus

May
19.03.2017 4 z 5

Plně souhlasím se svým oblíbeným "komentátorem" - trudoš :-) První polovina velmi zajímavá a plná překvapení a zvratů, druhá se trošku táhne a dá se tušit konec .... Jen za sebe doplním, že mně jako asi vždy, když fantasy knihu píše muž dělalo, problém množství technických údajů a popisů ... ano patří to ke knize, ale tolik a ..... nepatřím k příliš technickým osobám a mám problém pochopit co si asi mám představit :-( Celkově ale příjemné čtení a další dva díly přečtu také.

veronika4918
01.03.2017 5 z 5

Silo jsem našla náhodou a zařadila jej do výzvy 2016. Tak moc mě kniha pohltila, že jsem si ïhned musela koupit i druhý díl ...

Dle mého se jedná o nejlepší knihu trilogie. Howey dokáže člověka skvěle vtáhnout do děje, hltáte jednu kapitolu za druhou najednou konec a spousta otázek.

jsem zvědavá na zfilmování, resp. se ho dost bojím :)

LukasKudlacek
22.02.2017 5 z 5

Trvalo mi dva dny než jsme knihu dočetl ( chodím přes den do práce :) ) a kniha mě opravdu vtáhla do sebe, do svého světa, do světa beznaděje a radosti z malých drobností, světa daného modelu chování - předem dané hierarchie společnosti a zárodků odporu daném přirozenou zvědavostí jeho obyvatel. Kniha je plná nečekaných zvratů, které sleduji se zatajeným dechem a oči mi přelétávají celé stránky. Jdu si koupit druhý a třetí díl.

Je spousta dobrých a kvalitních knih, spousta dobrých příběhů, které člověka donutí zamyslet se a napnou ho, aby očekával neočekávatelné a těm plným právem patří 5 hvězdiček. Silu bych dal hvězdiček 6 a takových knih moc není. Klobouk dolů.

misowi84
06.02.2017 1 z 5

Namlsán pozitivní aurou recenzí jsem si rovnou opatřil všechny tři díly.
Po první knize ale už bohužel vím, že pokračování číst nebudu :-(
Silo mě natolik potrápilo svou utahaností a nezáživností,
že energii do dalších dílů věnovat nebudu.

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Úžasná kniha :) Námět, prostředí, postavy - to všechno se mi líbilo. Jedinou výtku mám k závěru - u jednání šerifa Petera jsem postrádala jakýkoliv pro čtenáře patrný vývoj motivu. Toho, proč se nakonec rozhodl, jak se rozhodl. Přišlo mi to trochu ukvapené. Pokud u nás vyjdou i další díly, rozhodně si je přečtu :)

Caine
20.01.2017 4 z 5

Celkem zajímavé čtení, jsem zvědav na další díl. Doufám že se ve skutečnosti sila ještě nestaví :-(

regenka
15.01.2017 4 z 5

V něčem originální, v něčem zas až tak ne.. Místy připomíná Hunger Games, 1984 nebo Matrix... ale určitě stojí za přečtení. Chystám se na další díly.

Kali77
14.01.2017 4 z 5

Naprosto strhující děj, který mě nutil brát knihu do ruky, kdykoli to jen šlo a většinou to končilo: "ještě jednu kapitolu...".

Karolínašarrry
13.01.2017 odpad!

Kniha mě zaujala protože měla skvělé recenze,ale bylo to úplně jinak, bála jsem si někoho oblibit protože o pár stránek dál umřel.Dá se říct že hlavní hrdino se tam střídaly jak na běžícím pasu

wally
29.12.2016 2 z 5

Velké zklamání...opět neuvěřitelně přeceňovaná knížka se zlatou plaketou ´světový bestseller´... slibný začátek (cca 5 kapitol), následuje 80% nudného textu, kde se nic moc neděje a ke konci je zde cca 5 lepších kapitol, kde to má ´koule´, ale to bohužel na zlepšení názoru na knihu nestačí...ani nemám chuť na další díl...

Lyzarka79
27.12.2016 5 z 5

Kniha mě bavila úplně celá... přečetla jsem ji poměrně rychle, některé zvraty jsem nečekala. Budu teď číst druhý i třetí díl, moc se těším :)

rasputin
25.12.2016 5 z 5

Tak pro mě je to asi první kniha z edice světový "bezceler", která za to stála.

MaxQ
22.12.2016 4 z 5

Pro nás scifisty není podobný námět nic nového. Příběh je to zajímavý, knížka mohla být celkově tak o 150 stran kratší, ale proč ne. Co se mi nelíbilo byl uspěchaný závěr - na jedné straně autor skrz celou knihu popisuje celkem nepodstatné detaily, aby poslední tři kapitoly tak zrychlil, jako by zjistil, že má za dvě hodiny uzávěrku.

A ještě jeden nešvar musím autorovi vyčíst a to vyložené fyzikální nesmysly. Nebudu je vypisovat, abych nespoiloval, ale kdo má aspoň střední školu, ten se bude u čtení kroutit jako Lemmy Kilmister na koncertě dechovky.

čendamatuška
18.12.2016 5 z 5

super kniha na čtení ve škole v posteli nebo na wc