Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4767 4767

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass, 2012

Wolf012
07.02.2018 4 z 5

Velmi zajímavá kniha a krásný děj, hned zitra se vrhnu na pokračování

nelaargi
06.02.2018 5 z 5

Tahle kniha byla naprosto úžasná. Všem moc doporučuji. :)

Majkrofon
05.02.2018 3 z 5

Toto fantasy vôbec nebolo podľa mojej chuti. Od začiatku ma to nejak extra nechytilo, prišlo mi to až moc pre dievčatá. Siahol som po ňom z čírej zvedavosti, no bohužiaľ ma kniha nejak zvlášť nezaujala.

pauline93
05.02.2018 5 z 5

Krásně napsané, vtipné, napínavé, čtivé :)

Denisa153
02.02.2018 5 z 5

Perfektní. Dlouho jsem nečetla nic lepšího. Autorka stvořila perfektní svět. Kniha je velice čtivá a napínavá.

IZZYQUEEN

17.01.2018 5 z 5

Skvely pribeh !

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

I autorky druhá série nezklamala. I když jsou každá úplně jiná, jsou obě dokonalé. Kniha je velice čtivá. Možná se mi o trošičičku líbí víc Dvůr, ale to je totiž srdcovka.

vandalindakova
08.01.2018 5 z 5

Tak to byla bomba! Tak, jak jsem očekávala, kniha byla úžasná. Autorka umí skvěle popisovat děj, postavy, situace. Donutí vás přemýšlet nad vražedkyní jako nad člověkem, který sám neměl na výběr a donutili ho okolnosti. Příběh mě hrozně bavil, od začátku do konce. A posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju!

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je prostě dokonalá, přečetl jsem ji rychle a ani na chvíli mě nepřestala bavit.

evka.jurca
30.12.2017 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavý nápad a vtipné laškování mezi hlavními hrdiny. Zakončení mě ale trochu zklamalo, nedovedu však říct proč. Ale i tak se mi knížka líbila.

Baculik152
26.12.2017 5 z 5

Mám přečtené zatím všechny knihy v sérii Skleněný trůn po Říši bouří. Zde hodnotím pocity, když jsem měla přečtenou jen první knihu (tím nemyslím Krvavé ostří).
Skleněný trůn jsem přečetla za jeden den a totálně se zamilovala do hlavní postavy - Celaeny. Nejdříve jsem měla strach z toho, co od toho očekávat, a že z nájemného vraha (ještě k tomu jednoho z nejlepších) udělají hodnou, milou vůbec ne krvelačnou postavu. Díkybohu není úplně bezcitná, ale také si musíme uvědomit fakt, že to je nájemná vražedkyně a zavraždila několik lidí bez mrknutí oka. Už první kapitola byla úžasná a miluju jak nevíme všechno o její minulosti, a čteme knihu s neznalostí jejího učení u mistra vrahů a tak podobně. Sarah Janet Maas je doopravdy úžasná autorka, ví jak čtenáře upnout knížce, překvapovat a dodávat akci. Také jsem totálně žrala rozkvétající milostný trojúhelník. No, nikdy bych neřekla, že uvidím ve "vrahovi" silnou ženu, budu k ní cítit respekt a občas v ní vidět i vzor. Samozřejmě je to fantasy a děj se odehrává v období středověku ve vymyšleném světě (který je velmi propracovaný a některý názvy a celkově vztahy mezi zeměmi jsou luxusní!), tudíž to brát s nadhledem.

Dvůr trnů a růží jsem ještě nečetla, ale přemýšlím o tom, že bych se do té série pustila, ovšem nevím nevím, zda pro mne bude tak neskutečným příběhem jako ten Celaeny.

terka0056
25.12.2017

Dobrá kniha, ale málo akční. Líbí se mi, že není možné úplně uhodnout co se bude dít dál. Děj je slabší-zase ale jednoduší a dobře se čte.

Peťule159
22.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, úplně mě pohltil příběh a nemohla jsem se odtrhnout...už se těším na další díl...úplně jsem se zmilovala...

Bekerče
18.12.2017 3 z 5

No... nevím.. po přečtení dvou dílů ze série Dvorů byla tato kniha pro mě trochu zklamáním... Přišlo mi, že se zde až moc řešily vztahy.. a to na úkor zkoušek...

Určitě si ale přečtu další díl, doufám, že bude lepší, než tento. :)

terka6559
18.12.2017 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha! Připadá mi jiná než ostatní fantasy. Je v ní dán důraz na psychologii postav a to mě na knihách baví. Další díly jsou také moc dobré. Moc doporučuji!

svoboanna
16.12.2017 4 z 5

Četla jsem už podruhé abych si oživila příběh před poslední vydanou knihou ze série a pořád to má své kouzlo, akorát je lepší nad tím moc nepřemýšlet.

Arven2001
08.12.2017 1 z 5

Vážně hrůza. Těšila jsem se na knihu o nelítostné vražetkyni a místo toho jsem dostala průměrný ya románek o dívce, kterou zajímá vše, jen ne vraždy. Doporučuji fanynkám twilight apod.

Werunka1610
08.12.2017 5 z 5

Pro mě byla kniha ohromným překvapením. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších a její další díly jsou také velice dobré. Za mě určitě velmi dobré fantasy