Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4767 4767

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass, 2012

bara6331
19.04.2017 4 z 5

Fantasy kniha pro děti a mládež.. to já opravdu už nejsem, přesto mám tento styl ráda. Pro mladé slečny nechybí "nečekaná" romantická zápletka, ale není to hlavní téma a to je dobře. I když u podobných knížek člověk dopředu ví jak to dopadne, stejně se tam objeví pár překvapení. Doufám jen že druhý díl bude víc akční. Každopádně jako oddechovka, která se čte sama je to super.

violet1313
17.04.2017 4 z 5

Sklěněný trůn je skvělý. Ačkoliv se na něj teď dívám zpětně po tom, co jsem přečetla další díly série a vidím, jak moc se autorčina díla lepší každou knihou, byla jsem unešená. Ačkoliv je v knize romance, není kvůli ní potlačen zbytek děje.
Ze začátku bylo těžší se do děje pořádně dostat, ale asi od šedesáté stránky jsem příběh doslova hltala.
Doporučuji všem, kteří ocení Young Adult fantasy knihy!

Mamosvain
14.04.2017 4 z 5

Nádherně napsaná kniha - er-forma je zde použita úchvatným způsobem a příběh je na správných místech vyprávěn správnou postavou. Knihu jsem si původně vybral kvůli obálce - Celaena na ní vypadá opravdu vražedně a děj mě nezklamal. Jedinou výtku mohu položit - v tomto prvním díle je opravdu minimum akce. SJM přeskakuje spoustu zkoušek a jen nám v jedné větě vysvětlí o co zde šlo a někdy naopak až příšerně roztahuje pasáže s popisem oblečení a nebo jaké má chlap tělo pokryté mnoha vypracovanými svaly. Takovéto pasáže je občas schopná roztáhnout pak třeba na jednu celou stránku a zkoušky naopak zkrátit do jedné věty.
Jinak charaktery postav jsou báječně promyšlené. Celaena - nejlepší zabiják na světě, Dorian - podceňovaný, sukničkářský sym krále, Chaol - kapitán strážne, který má strach ze svého otce a zabíjení a Nehemia - vychytralá princezna zotročené země.
Knihu stoprocentně doporučuji přečíst ;)

Safienka
11.04.2017 4 z 5

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji... Místy lehce natažené, ale těším se na další :) prý to bude ještě lepší!

Suou
05.04.2017 5 z 5

Perfektná kniha o super maniačke :D ale prišlo mi, že to potom ku koncu bolo viac zamerané pre naivné dievčatka ... milostný trojuholník ... ah už je to všade ...
Ale kniha ma dostala a dosť ma bavila.

paprika75
02.04.2017 5 z 5

Je to kniha určená pro děti a mládež a to já už nějakou dobu nejsem ... ale moc mně to bavilo. Přečetla jsem ji za víkend a téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celaena se mi moc líbí a moc se těším na další díly. 4-5*

LadyAlis
02.04.2017 5 z 5

Pokovaď někteří váhají nad tím, jestli číst další díly či ne, tak jednoznačně doporučuju pokračovat v dalších. Nehledě v dalších pokračování jsou i některé věci lépe popisovány například vraždy, boje a podobně. :)

nycol
01.04.2017 4 z 5

U me dobry. Oddychovka, trochu bubaku, trochu duchu :), trochu od vseho, cetlo se to samo. Mohlo by to byt vic drsnejsi, jak slibuje obal, mohlo by byt mene vzdychajicich jinochu:), ale i tak 4 hvezdy a zkusim dalsi dily.

Neme
01.04.2017 3 z 5

Nemůžu říct že se splnila má očekávání.... čekala jsem trošku drsnější příběh a ne to že hlavní hrdinku pořád někdo lituje za to co si vytrpěla (vždyť je vrah sakra). Čekala jsem vražedkyni která má srdce z ledu a vůli z oceli jak knížka slibovala :D Místo toho jsem našla, až příliš sebevědomou a zároveň přecitlivělou, dospívající holku kterou všichni obdivují a v prvních několika kapitolách se do ní zamilují dva ústřední muži knihy... a už od začátku čtení zhruba víte jak to bude pokračovat. Začátek ještě celkem ujde, ale druhá polovina.. :/ přesto jsem dočetla a i když jenom kritizuji, šlo to celkem rychle. Čtení při kterém nemusíte moc používat mozek a nečekáte nic extra

EricNor
29.03.2017

Asi to neni pro me. Mam rad fantasy a zenske hrdinky mi nevadi. Jen je to strasne zromantizovane. Kruta asasinka, milujici pejsky a konicky a pejsci zase milujou ji, prestoze vrah musi proste byt svine a psi svini poznaji. Hned na zacatku nam predstavi i dva dostatecne muzne a mlade muze, ke kterym si hrdinka asi bude neco muset zacit. Nejdriv teda budou jako na sebe zli, aby si pak mohli padnout do naruci a romanticky se pomilovat. Take variace hunger games. Ale hodnotit budu, jen jestli prectu.

Bookgirl
27.03.2017 5 z 5

Úžasná, dechberoucí fantasy knížka, od které jsem se doslova nemohla odtrhnout.

eliska2669
21.03.2017 3 z 5

Nemohu se rozhodnout, zda je to shit či vcelku ucházející kniha. Asi tak půl napůl.

PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

Na knihu jsem četla poměrně dost názorů, ze kterých vyplynulo, že to bude buď hop, nebo trop. Naštěstí u mě to byl hop :) ! Mám zkrátka pro podobné typy knih slabost, i když už nepatřím mezi cílovou skupinu young adult. Kniha má pomalejší rozjezd a chvíli trvá, než si pospojujete z náznaků jakous takous historii. Věčné opakování některých motivů a spojení taky nebyla nejlíp zvolenou taktikou, zvlášť, když někdy se jim opravdu těžko věří - ano Celaena asi umí zabíjet a dost možná i je tím největším zabijákem země, ale občas se tomu chtělo spíš smát, když jste četli pasáže o tom, jaké má obyčejné starosti dospívající holky a jak prožívá svou garderóbu :D Uznávám, jsou tu chyby a kupu věcí člověku dojde tak 70 stran před tím, než to autorka napíše jako velké překvapení, ale jinak... to byla jízda... Skvělý styl psaní, který opravdu drží a nepustí. Dobře vykreslené postavy, které vám sice občas jdou na nervy svým chováním, ale jinak si je prostě musíte oblíbit. A v neposlední řadě akční a tajemný děj, u kterého zkrátka životně potřebujete vědět, jak to bude probíhat dál! ;)

Zapinka
21.03.2017 5 z 5

Už po prvních pár větách jsem věděla, že mne tato série zcela pohltí..a opravdu skvělé čtení!

Janeyx
19.03.2017 5 z 5

Od téhle série knih jsem se nemohla odtrhnout! A pokud vás první díl až tak nechytl, přečtěte si další díly, protože tam se objeví vše, co bylo v prvním díle slibováno a mnohem víc!

izfnp
18.03.2017 4 z 5

Nie je to vrchol žánru, ale pre tých, ktorých poctivé fantasy zas tak veľmi neberie (týmto zdravím Hru o tróny, ktorú som nevedela dočítať), je to maximálne vhodný kompromis. Sympatické postavy, pekný fantastický svet, príjemný štýl autorky a zaujímavá záplietka. To všetko Sklenený trón má, takže knižku hodnotím kladne a púšťam sa do druhého dielu.

Maus
17.03.2017 5 z 5

Jedním slovem Wow! Četla jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila jako tahle. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla za poslední dobu. Celaenu, Doriana a Chaola jsem si hrozně oblíbila!

Polariss
15.03.2017 1 z 5

"tati tohle si musíš přečíst"...z úst mé čtrnáctileté dcery to dává smysl. Starší jedinec kovaný ve scifi a fantasy musí nutně odložit

Princezna22
15.03.2017 5 z 5

Dokonalost!!! Prostě dokonalost,co víc ke knize napsat! Konečně jsem se i já ke knize doprazovala.. I když přišlo mi to takové nějaké,pak jsem hltala stránku po stránce a knihu dočetla ve tři ráno!! Takovou kamarádku jako má ona v podobě princezny chci hned taky!! Jednu nebo dvě osoby by h c téhle knížce nakopla přímo do kouli,a tu strašně otravnou ženskou co chce prince bych taky nejraději zabila. Ale nakonec to dopadne na výbornou a moje pocity s knihy se změnili!!! Tato kniha je prostě něco co mi ještě ke přečtení chybělo a strašně ráda se pustím do dalšího dílu.

Iny
14.03.2017 5 z 5

Neuvěřitelná, strhující a plná vtipu... Nemohla jsem se od toho odtrhnout.... Za mě jednoznačně úžasná knížka.