Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4767 4767

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass, 2012

kocourjulie
27.10.2016 3 z 5

Možná škoda, že jsem nejdřív četla Dvůr. Ten se mi zdá vyzrálejší. Ale i tak, je to hezké čtení na podzimní večery. Už se těším na další dily.

Turiel11
25.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Příběh mě bavil od začátku do konce a s každou další stránkou se mé tempo čtení zvyšovalo. Doriana mi na konci bylo vážně líto... Už jsem se pustila do druhého dílu a třetí čeká připravený v pozoru. ;-)

mmmisulka.r
24.10.2016 4 z 5

Nebylo to pro mě tak dobré jako Dvůr trnů a růží, ale i tak to za to stálo. A ten konec? Ani jsem nedýchala. Dost dobré a povedené! Čiší z toho příslib. Těším se na další díly.

Míša.K.
23.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Doporučuji, hlavně těm, kteří mají rádi napínavé knihy a žánr Sci-fi a fantasy.

IvankaM
22.10.2016 5 z 5

Dokonalost. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

petrvyhy
21.10.2016 2 z 5

Čtivo pro mladé slečny. Milostný trojúhelník. Skutečnost, že Cealene je zabiják, který se spíše chvástá a nic nedělá, mě trochu od čtení odradilo. Knihu a ani příběh neodsuzuji, ale pro chlapce nad sedmnáct let to není. Další díly číst zatím nebudu.

Mattty
14.10.2016

Nejlepší kniha co jsem četl v poslední době! Opravdu doporučuji, ... hledal jsem přesně takovou sérii, bavila od první stránky

RosaRoses
09.10.2016 5 z 5

Nechápu jak někoho nemohla bavit tato série už od prvního dílů! Mě to dostalo, ale lituju že jsem si knížku půjčila z knihovny a nemám ji doma.
Vážně skvělá kniha doporučuju.

TaLu
07.10.2016 4 z 5

Kdybych mohla dát tři a půl tak to by bylo přesně ono. A to z toho důvodu, že tuto knihu nemohu soudit a hodnotit ze svého pohledu, to by mi přišlo nelogické. Lze ji hodnotit podle kategorie do které patří. Jako kniha pro YA ( mladé dospělé) si rozhodně své čtenáře najde. To co hodnotit mohu, je něco, co by mi vadilo i pokud bych do zmíněné kategorie čtenářů patřila. Dějově mi přijde totiž tak trochu poslepovaná. Stvořený svět pro fantasy příběh mi přijde inspirovaný Pánem prstenů, samotná zápletka zase připomíná Hunger Games a rozhodně nedosahuje těchto předloh. Přesto si myslím, že kniha má na to, aby zápletky v dalších dílech série nabývaly na síle. Čtyři hvězdy z toho důvodu, že mnou zmiňované knihy, jež byly inspirací, jsou prostě lepší. Také se mi v tomto díle tak trochu stírá hranice mezi dobrem a zlem a na to já jsem dost citlivá, ale tři a půl hvězdy dát nelze :o)

Channach
07.10.2016 5 z 5

To byla jízda! Od knihy jsem čekala hodně a nebyla jsem zklamaná. Moje recenze v záložkách na portálu Chrudimka.

Leome
04.10.2016 4 z 5

Když jsem se dostala ke třetímu dílu, zjistila jsem, že první díl se mi zdál zdaleka lepší. Celkově je kniha napínavá, poutavá a čtenáře nedovolí odtrhnout oči, takže za mě určitě dobré hodnocení. Líbí se mi i děj, který je alespoň trošku originální, což není v dnešní době jednoduché vytvořit. Rozhodně doporučuji všem příznivcům Hraničářova učně nebo Hunger games, tohle je četba pro ně ;-).

anonym02
04.10.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla po druhé a musím říct, že i přesto jsem život hlavní hrdinky prožívala stále stejně.
Jsem velký fanoušek Sarah J.Maas ,zbožňuji její knihy, které se vždycky čtou velmi rychle,snadno a(tedy alespoň já je čtu) s velkým nadšením.
I přesto ale musím říct, že by některá místa chtěla trochu více rozvést(Můj názor,prosím nezabíjejte mě :-D).
Určitě se moc těším na další díly a budu netrpělivě odpočítávat dny než vyjde další díl.

Napůlanděl
02.10.2016 5 z 5

Kniha dobrá...Četla se lehce, klidně...Byla napsána krásným oddechovým stylem a čtení této knihy bylo úžasné...Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci a zamilovala jsem si jí...Mám ráda jak Doriana tak i Chaola...Těším se až si přečtu další díly...

vargee
01.10.2016 5 z 5

Hned co jsem na tuto knihu narazila jsem věděla, že ten příběh budu milovat. Prostě boží .

diana322
26.09.2016 5 z 5

Úplně božská knížka... moc se těším na další díly

Šílený.Knihomol
21.09.2016

Nejlepší. S radostí očekávám zbylé dva díly.

sarahmoon
18.09.2016 4 z 5

První kniha z této série, mě naprosto dostala... autorce patří obrovský vděk a obdiv za takto dokonale napsanou knihu. Do detailu popsané prostředí, postavy, emoce a povahy. DOKONALOST ... naprosto se mi dostala pod kůži.
PS: Chaol ♥

adela9782
17.09.2016 5 z 5

Jedním slovem bomba! Knihu jsem měla přečtenou za den. Už se těším až si přečtu další díly. :-)

venacava
15.09.2016 5 z 5

Tak tohle je absolutní pecka! Všechny 3 díly mě absolutně ohromily! Kéž by to natočili...miluji Celeane, při čtení jsem v některých částech ani nedýchala!

FlakeWhite
12.09.2016

Jsem tak ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla. Víc se mi sice líbil Dvůr trnů a růží, ale i tak nádherná kniha.
4 hvězdičky