Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4768 4768

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass, 2012

ElissAnn
30.06.2016 5 z 5

Úžasné!!! Jo, to dobře vystihuje tuto knihu. Super oddychové čtení, super rozhovory postav a dokonce i super popisy (které zrovna já tak nemusím...). Rychle se vžijete do hlavní postavy Celeany a okamžitě si ji "zamilujete", přestože je to nejznámější nájemná vražedkyně přesto si zachovala morální vcítění - chápe co je dobré a co zlé (což je trochu ironické).
A i po dlouhé době mi vůbec nevadilo, že je kniha psána ech-formou. Naopak, jsem to přijala s otevřenou náručí a hltala tak každou kapitolu.

Vřele doporučuji - super na prázdniny.

Markéta2000
29.06.2016 5 z 5

Kniha ,kde hlavní hrdinka představuje větší hrozbu než nepřítel.

JupiterFire
21.06.2016 5 z 5

Ohrané téma, kterému byl dám nový rozměr. Tak bych shrnula tuto knihu. Ztracená dívenka, uzurpované království, egoistický král rovná se klasický příběh, který byl tolikrát zpracovaný až by se mohlo zdát, že je to nuda. Avšak, hlavní hrdinka coby nájemná vražedkyně, její láska k člověku, který zasvětil život ochraně království, kterému vládne muž jenž zničil její život a namyšlený synáček, ze který vyroste v ucházejícího muže, dali klasickému příběhu nový rozměr. Tak realisticky popsaný, že mě naprosto uchvátil. Líbilo se mi, že autorka vykreslila i vlastní příběhy jednotlivých postav, jejich rodokmeny a souvislosti mezi rody a královstvími. Nádherné zpracování. Proto dávám pět hvězdiček.

NicaCola
19.06.2016 5 z 5

Kniha, která mě nadchla hned po přečtení prvních pár stránek!
Kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout!
Kniha, kterou si ráda přečtu znova a už se nemůžu dočkat dalších dílů!

Micheline
18.06.2016 5 z 5

Docela zajímavá fantasy série. Téma dosti klasické, ale neotřele zpracované :o))

OhClaire
16.06.2016 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala jaká je to hloupost, ale pak jsem se v hlavní hrdince našla a hned mě to bavilo.
Je to odechové čtení, které je velmi poutavé a zábavné.

Terinka14
13.06.2016 5 z 5

Opravdu úžasná knížka. Hlavní hrdinku i ostatní jsem si velice oblíbila a působili na mě realisticky. Děj ubíhal a já byla neschopná se byť jen na vteřinu odtrhnout. Autorka dokázala příběh napsat tak, že jsem chvílemi nemohla dýchat napětím, jindy jsem zase brečela smíchy. Opravdu doporučuji a já sama se co nejdříve vrhám na další díl.

lechaba
09.06.2016 5 z 5

Výborná knížka.. Chování a povaha hlavní hrdinky je pro mě milým překvapením, není to žádná ukňouraná fňukna, která neustále lituje svých rozhodnutí a jak se moc v knížkách nevidí má také své dny :-D .. S radostí na další díl..

Lokina
04.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a to jsem na ni jenom náhodou narazila. Jsem ráda, že mi vpadla do rukou zrovna tato kniha. Velice poutavý příběh, zajímavé charaktery. Od začátku jsem si Celaenu oblíbila spolu s Chaolem.

EvaSupovic
31.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha s dějem, který upoutá hned od začátku a nepustí a vyplivne až na konci ☺ Jsem zvědavá, co nás čeká dál....

Sardothiem
28.05.2016 5 z 5

Je mi 13 let a ohledně knih....nikdy jsem nebyla knihomol, ale jakmile jsem tuhle knihu spatřila: ,,Mami, prosíííím, udělám cokoli,,
Mám hodně ráda filmy (i pár knížek) ve kterých jsou za hrdinky holky. Umí zacházet s mečem, noži, dýkami. Takový žánry mě vždycky zaujaly.
A tato knížka byl vždycky můj sen. Radši jsem mamce ani neříkala o čem je (líbání, trošku vulgaity...) Zaujala mě natolik, že jsem kolikrát zapomněla i na školu

hadis9144
26.05.2016

Nej kniha :)

Samira
19.05.2016 5 z 5

Velmi dobře chápu oblíbenost této skvělé a nesmírně čtivé série. Ano některé věci tam úplně nesedí, ale to nic nemění na faktu, že si vás děj a charismatické postavy získají tak, že ani nepostřehnete, že je jedna hodina ranní.
Celaena je hrdinka, která se vám hned dostane pod kůži a spojuje tvrdost, jemnost, chytrost a vtip. Co si přát víc.
Je mi jasné, že první díl je počinem rozjezdovým, přesto jsem maximálně spokojená a těším se, kam nás autorka zavede příště.
Doporučuji!

KateChatt
18.05.2016

Koupila jsem si ji jenom proto , že jsem viděla její obal a u něj se psalo, že je podobná Hunger Games, ale lhali... TA KNIHA JE MNOHEM LEPŠÍ NEŽ NĚJAKÝ HG!!!!!!! Miluju ji!!!

anonym02
12.05.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná,nemám slov.:-) Měla jsem ji přečtenou za pár dní, vždycky jsem se začetla a končila jsem až když mi padaly oči. Jsem velmi ráda ,že jsem na knihu narazila a doufám, že další díly budou taky tak skvělé.

viky2591
27.04.2016 5 z 5

V knihkupectví jsem se rozhlédla a zmerčila tuhle knížku. Jsem opravdu vděčná, že jsem na ni narazila. Přečetla jsem ji během dne, to bylo poprvé co jsem takhle rychle četla a vůbec poprvé co mě něco zaujalo. Příběh je úžasný, plný akce, nechybí tam humor ani trochu romantiky. Při některých částech jsem se smála a všichni na mě ve škole koukali. Byla jsem do toho vžitá a stéle jsem. Tuto knížku doporučuji všem co mají rádi fantasti knihy a příběhy. Každý den nad tím přemýšlím a mrzí mě, že jsem to tak rychle přečetla... =D

admima
25.04.2016 5 z 5

Nejúžasnější série, jakou jsem kdy četla :)

Jandýs
24.04.2016 5 z 5

Tahle fantasy mě dostala, velmi čtivý a poutavý příběh, těším se, jak se bude vyvíjet v dalších dílech :-)

TerryLaufey
18.04.2016 5 z 5

SPOILER ALERT
Knihu jsem dostala k narozeninám, jak jsem si přála a jsem z ní naprosto nadšená! Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Líbil se mi styl psaní, děj, prostě všechno je skvělé.
Nejdřív jsem si na začátku říkala, co to jako je, nějaká divná postava v kápi ji vede stále dokola. Ale prostě wow! Je pravda, že je celkem pomalý rozjezd, ale nevadí mi to.
Už od první chvíle jsem věděla, že si Doriana moc neoblíbím. Dokonce jsem si ani za nic nemohla zapamatovat jméno Dorian, vždycky jsem musela listovat, abych to nezkomolila, jako třeba Damian, ehm. :D Dorian mi přijde.. divný. Rozhodně mi nevadí, to ne, ale jásala jsem radostí, když ho Celaena odkopla, heh.
Chaol je prostě zlatíčko! Team Chaol, určitě. Jednak proto, že Doriana nemám zrovna v lásce a jednak proto, že mi ho občas bylo líto. Jak tam stál pod tím balkonem, so sad. :c
Celaena je jedna z mála hlavních hrdinek, která mi nelezla na nervy. :D Snášela jsem ji v pohodě, akorát mi možná trochu vadilo, že v jednom kuse zvracela. A ještě před Chaolem. Best friends forever, fakt.
Musím se přiznat, že jsem si zprvu myslela, že Nehemie je víla. :DD Všechno by tomu nasvědčovalo, přece měla i dřevěnou hůl, tak jsem vážně myslela, že je z lesa. xD
Kniha mi připomíná Selekci. Ale vůbec mi to nevadilo, přece jen, vrazi a princezny je trochu rozdíl, no ne?
Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. ^^

Kdo má rád fantasy, zápletky, magii a nevadí mu podoba na jiné knihy, tak je to určitě kniha právě pro ně. :)

*Pájuše*
10.04.2016 3 z 5

Svět byl vykreslen jako kruté místo, troufám si tvrdit, že by se to klidně dalo zasadit do středověku. Úplně si tu temnou dobu dokážu představit, ale hlavní postavy - Celaena, princátko a kapitán - mi do tohoto temného příběhu vůbec nepasovaly. Ze všech jsem měla pocit, že jsou v knize tak trochu omylem.
Když shrnu kapitána stráží - který nikdy nikoho nezabil, ale přesto se stal kapitánem stráží * SPOILER * těžko tomu uvěřit, když všude zuří válka * KONEC SPOILERU * - a princátka - který se choval až moc naivně na to, že je to následník trůnu - přišlo mi, jako kdyby tyhle postavy dělala autorka jak přes kopírák.
Celaena je kapitola sama o sobě. Pokaždé, když autorka zmiňovala rozpoznání jedů, střílení z luku atd., neopomenula za tím okamžitě dodat, že je v tom Celaena ze všech nejlepší. Díky čemuž ve mě rostl pocit nedůvěry, který mi přetrval až do hořkého konce. Možná kdyby tyhle věci okrajově zmínila někde na začátku, * SPOILER * zatímco bručela ve vězení * KONEC SPOILERU *, ta nedůvěra by mi ani na mysl nepřišla. Autorka se snažila z osmnáctiletý holky udělat toho nejdrsnějšího nájemnýho vraha, ale moc v tom neuspěla. Předně by ji měla dát trochu jiné povahové vlastnosti. Tohle byla pro mě jen holčička, která si na vraha jen hrála. V knize se mi Celaena jevila jako namachrovaná, povrchní a vztahovačná káča, která občas má i krapet rozumu. Někdy jsem ale uvažovala, jestli ten mozek používá. * SPOILER * Kdybych se měla vtělit do role nájemného vraha, rozhodně bych v tváří v tvář proti 22 nepřátelům/sokům, skrývala svoje skutečné schopnosti až na úplný konec. Zvláště, když bych byla jako žena mezi muži jediná. Je to trochu logické, že i kouzelník neukazuje všechny svoje triky hned. Ne, Celaena prostě chtěla ukázat, zač je toho loket! * KONEC SPOILERU *
Anotace slibovala pořádnou akci, já se zatím u kniha nudila. Užila jsem si jednu dvě scény a jinak nic. Všechny ty "úkoly", které mají plnit - rozhodně odmítám to nazývat bojem! - jsem protrpěla. A ačkoliv autorka má vypravěčský talent, knihu jsem si neužila tak, jak jsem od vysokého hodnocení tady očekávala. Když pominu sem tam tu nějakou hrubku, fakt, že anotace přehání a skutečnost, že z nájemného vraha udělala postavu tak akorát k smíchu, může být autorka za slabý průměr ráda.