Šlo mi o krk, pánové

Šlo mi o krk, pánové https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93895/bmid_slo-mi-o-krk-panove-H6s-93895.png 4 29 29

Humoristický román s detektivní zápletkou. Život mladého Ira, kterému jakoby drsnost rodného kraje předurčila budoucnost.

martin_aston
07.08.2023 5 z 5

Že mne, milovníkovi Švandrlíka, doteraz ušla táto perla, je až ťažko uveriť. Príbehy chudobného írskeho chlapca Kona Kregana, ktorý hľadá šťastie vo svete, neuveriteľne úsmevné a čítavé.
Pár rokov dozadu bola mojím prekvapením roka kniha Majster a Margaréta. Tento rok je mojím prekvapením Kon Kregan so svojimi dobrodružstvami. Obe knihy si nie sú podobné, ale tak ako pri Bulgakovi, aj u Šandrlíka som sa neuveriteľne bavil a úsmev mi pohráva na perách aj teraz, ako píšem recenziu. Už sa teším na znovuprečítanie kníh o Kopytovi a Mňoukovi, ktorí majú podobný humor.

vvikingg
27.04.2023 3 z 5

neuvěřitený příběh irského chlapce napsaný z dávkou Švandrlíkova humoru za mlada se mi knížka líbila, když jsem ji po letech přečetl podruhé už to takové nebylo

Karoley
04.01.2022 5 z 5

Srdcovka mého dětství, i když tehdá jsem to četla pod názvem Kluk z irských močálů. Humor pana Švandrlíka mám moc ráda, za mě skvěle napsaná oddechovka.

Kontryhelka
01.05.2021 5 z 5

Krásná kniha, která mně opravdu chytla za srdce a okamžitě vtáhla do děje. Humorně popsané útrapy malého irského chlapce, který se musel často prát o život a vlastní existenci. Spousta lidí ho zradila, i ty, kterým pomohl v nouzi nejvyšší. Ale to Kona zocelilo a rány osudu lépe a s grácií odrážel. Dobrý konec vše napravil. Opravdu pěkné čtení, které je i zároveň k zamyšlení.

DeniPes
15.02.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení. Nevím jestli román p. Levera je stejně zábavný a okouzlující, ale rozhodně p. Švandrlík nezklamal.

DuncanIdaho
10.02.2021 5 z 5

Pěkná kniha, ve které se toho hodně děje. Množstvím zvratů mi připomíná film Malý velký muž, a to mi připomíná, že si Malého velkého muže musím přečíst. Je až neuvěřitelné, co hlavnímu hrdinovi procházelo a jak lehce. Rozhodně jsem rád, že jsem to přečetl.

Kája95
12.10.2018 5 z 5

Ráda se nad knížkou zasměji a tady jsem se smála porad.

maryzka
11.04.2015 3 z 5

Humorná kniha do vlaku na cesty. Pro tuto knihu bych napsala jednu větu, která se mi líbila v jednom článku ve škole- parodie na šestákové braky. Myslím, že to tak bude.

Bear Reader
28.12.2013 4 z 5

Takové oddechové čtení, které se vyplatí občas oprášit (přečíst).

handat
23.11.2012 5 z 5

Moje velmi oblíbená kniha, hezky se četla a ještě se k ní určitě vrátím.