Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535738/bmid_slyset-jeleny-zpivat-660ff6b6add8c.jpg 4 534 534

Dravý, temný, důvtipný a napínavý příběh s dokonale vykreslenou atmosférou, která vás vtáhne a nepustí dokud nezjistíte kdo je vrah. Kriminální román, který se nebojí brutální vraždy, ani normálního, lidského vyšetřování. V horské osadě v Beskydech byla nalezena zavražděná dívka a vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Vyšetřování se ujme ostravská mordparta. Postupně se seznamuje se všemi obyvateli osady a do vyšetřování se brzy začnou promítat i osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý má jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu? Navzdory tomu, že se jedná o autorovu románovou prvotinu, má kvality nejlepších zahraničních thrillerů a může se měřit i s tou nejlepší severskou krimi.... celý text

Adys137
26.03.2021 5 z 5

Výborná knížka od začátku až do konce. Ze začátku mírné zmatení z postav, kdo je kdo. Po chvíli se člověk orientuje.

grape
25.03.2021 5 z 5

Knížka mě od začátku chytla a nepustila . Trochu ryze reálná , trochu temná, zahalená jako v podzimní mlze. Netuctový příběh , originální , ale čtivé vyprávění . Množství postav mě pobouzelo se s nimi sžit, přemýšlet o nich, mít k nim vztah. Závěr mne zklamal pouze tím, že už byl konec knížky . Těžko uvěřit , že takto propracovaná a vyzrálá knížka je prvním románem autora.

BarboraLev
23.03.2021 3 z 5

Hodně postav. Fakt hodně. Závěr mě zklamal. Chybí odpovědi na některé otázky. Finále zbytečně krkolomné a natahované. Ale na prvotinu dobrý.

berila
22.03.2021 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od "Felidae". Pro mě detektivka se vším všudy, která navíc v závěru graduje až do velmi slušného thrilleru. A navíc od českého autora. Doufám, že nebude poslední, protože já jsem naprosto nadšená a všem doporučuji. Nelze dát méně než 5*.

Aindara
22.03.2021

První kapitola dobrý.Pak mi styl psaní začal připomínat ta sešitová vydání krátkých detektivek .Samozřejmě tak o level výš,ale přesto. Konec mne nenadchnul. Překombinováno ,snaha o zakončení ve stylu některých severských detektivek( mám jich načteno opravdu hodně), v kterých se objevují místo starých dobrých důvodů k vraždám bizarní krkolomnosti,mne zklamal. Méně znamená více. Snad si to autor uvědomí,pokud bude chtět dále v tomto žánru pokračovat . A o detektivech z masa a kostí- to je snad předpokladem. Pěkné dny s knihami přeji a doporučuji posledního H.Liera-Zadní pokoj.

Felidae
20.03.2021 5 z 5

Povedená česká detektivka. Příběh, za který by se nemusela stydět velmi dobrá severská krimi, vyšetřovaná jako v seriálu První oddělení - čili zápletka má logiku, detektivové jsou z masa a kostí, zločinci rovněž. Zkrátka jak začneš číst - nelze odložit.