Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535738/bmid_slyset-jeleny-zpivat-660ff6b6add8c.jpg 4 529 529

Dravý, temný, důvtipný a napínavý příběh s dokonale vykreslenou atmosférou, která vás vtáhne a nepustí dokud nezjistíte kdo je vrah. Kriminální román, který se nebojí brutální vraždy, ani normálního, lidského vyšetřování. V horské osadě v Beskydech byla nalezena zavražděná dívka a vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Vyšetřování se ujme ostravská mordparta. Postupně se seznamuje se všemi obyvateli osady a do vyšetřování se brzy začnou promítat i osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý má jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu? Navzdory tomu, že se jedná o autorovu románovou prvotinu, má kvality nejlepších zahraničních thrillerů a může se měřit i s tou nejlepší severskou krimi.... celý text

monushka
16.02.2022 5 z 5

Nakladatelství Argo je sázka na jistotu. Potvrdilo se mi to i v případě této detektivky. Pana Šmehlíka si přidávám do seznamu oblíbených autorů, protože tato kniha je velmi originální, nápaditá a při čtení mi hodně šrotovalo v hlavě a stejně jsem vraha neodhalila. Kniha má navíc nádherně provedenou obálku. Už se těším, až autorovi vyjde nová kniha z plánované série.

petula22
15.02.2022 4 z 5

Za mě vydařená detektivka od mladého autora. Především mě zaujal název a dlužno říci, že kniha nezklamala. Promyšlená zápletka z horské osady v Beskydech, kde vrahem mohl být každý. Já ho neodhalila, o to větší překvapení jsem ke konci knihy zažila. Hodně postav, ale dá se orientovat. Těším se na chystanou sérii.

Gigy
07.02.2022 4 z 5

Ze mě velmi povedené. Od originální obálku, přes zajímavý název až po příběh samotný. Nejvíc asi oceňuji vykreslení členů mordparty, fakt jsem si je dovedla představit a dovedla jsem se vžít do toho, že tohle jsou ti týpci, co dělají na vraždách (někteří mi trochu připomínali hrdinky z Devadesátek) - to v českých detektivkách většinou nezažívám. Těším se na další :)

Laugar
29.01.2022 5 z 5

Vynikající detektivní román z prostředí Moravskoslezských Beskyd, který mě do svého děje vtáhl od první stránky. Autor zajímavým a věrohodným způsobem vykreslil atmosféru malé beskydské osady a okolních lesů. Spád mělo i samotné vyšetřování ostravských kriminalistů a jejich pátrání po pachateli, který byl mezi ostatními postavami v příběhu velmi dobře ukryt. Jako příjemné osvěžení hodnotím zakomponování slovenské linky do vyprávění (s dialogy ponechanými ve slovenštině). Naopak za těžce čtenářsky stravitelnou považuji pasáž z kuchyně pachatele zločinu, na kterou rovněž někteří jiní čtenáři upozorňují ve svých komentářích. Zmíněná pasáž poněkud srazila mé nadšení z tohoto detektivního románu, její zařazení do příběhu je tak v mých očích spíše kontraproduktivní (tato scéna mě dlouho odrazovala od toho, abych knihu začal číst). Také já osobně bych se tedy raději bez této pasáže obešel, ale jinak mě autor oslnil. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak pro mě úchvatná obálka knihy i přiložená mapka osady Helašná, v níž se hlavní část vyšetřování odehrává.

Prync
23.01.2022 3 z 5

Začalo to výborně, ale brzy se to přelilo do spleti postav, které splývaly. Pak se děj trochu rozjel, ale hlavní linku začaly překrývat vedlejší příběhy, mnohdy nesouvisející, nedovyprávěné. Např. "slovenský" příběh byl úplně nadbytečný a náhoda, že případy vyšetřují kamarádi, až dětinská. Myslím, že zrůdnosti tam bylo přespříliš a "smažení prsních řízků" autentičnosti nepřidalo. Navíc zatahovat do případu nechutným způsobem malého pachatelova synka mi přišlo zbytečné. Sladkobolný konec mě zklamal.
Dialogy místy působily jaksi uměle, hlubší psychologie postav by také přispěla k větší věrohodnosti příběhu.

Až mladý autor ještě něco odžije, ubere trošku příliš bujné fantazie a přidá více pokory k životu, napíše skvělou českou detektivku. Nakročeno k tomu má víc než dobře!

Arkagas
09.01.2022 4 z 5

Jsem nadšená. Po dlouhé době tu máme český kriminální román, který se nebojí brutální vraždy a normálního, lidského vyšetřování. Mordparta z Beskyd je složená z chlapů, kteří žijí obyčejné životy, nejsou to žádní superhrdinové a vyřešit tuhle brutální vraždu je pro ně priorita. Oproti tomu jejich nadřízený má ve vrahovi jasno od začátku a prioritou je pro něj případ uzavřít - ne vyřešit. O to víc se tohle zamotává v momentě, kdy zmizí ze Slovenska slečna, která je hodně podobná první oběti - a tady mě bavilo to, že se autor nebál toho psát kapitoly slovensky v české knize, protože to tomu dodalo osvěžení a ráz. Tohle je kniha, která zaujme každého, kdo má rád kvalitní detektivky a je už jako já tak trochu přehlcen všema těma severskýma thrillerama, které jsou poslední dobou vcelku na jedno brdo. I u nás v českých vodách očividně totiž umí lidé napsat příběh, který Vás chytne za srdce a ve kterém budete napjatě sledovat, jak to celé dopadne.

Knihomolka506
07.01.2022 5 z 5

Vyšetřování plné nečekaných odhalení, dobře se četlo.
knižní výzvy: databázeknih.cz, téma 9: kniha s předmluvou

i.stefany
03.01.2022 4 z 5

Spokojenost. Přidávám se ke čtenářům, které tento příběh z beskydských luhů a hájů potěšil. Sice určité pasáže byly poněkud vyšinuté, ale když je odmyslím, tak jako celek slušná detektivka. Navíc jsem cítila podobnost s postavami policistů z televizního 1. oddělení a nejvíc mě bavil Josef Korejs alias Miroslav Lada :-)))

daja51
20.12.2021 5 z 5

Vidím, že jsem nebyla sama, koho tato kniha příjemně překvapila. Příběh byl napínavý a velmi čtivý od samého začátku až po jeho konec - časem jsem se zorientovala i v tom množství postav - mohu jen doporučit.

hannina
18.12.2021 3 z 5

Tak tuhle ostravskou mordpartu jsem nějak nepobrala.... Děj zasazený do beskydských kotárů do malé osadní komunity, kde je jeden podivín větší jak druhý, to mé očekávání nasměrovalo na nějakou svéráznost.... Děj se však zvrhnul v téměř horor v hlavní roli s echt psychopatem a předestřené vzájemné vztahy mezi kriminalisty i mezi osadníky mi přišly jakési umělé.

Evišťátko
18.12.2021 1 z 5

Obrovské zklamání!! Možná do poloviny byl příběh celkem dobrý,pak to ale začalo nabírat bizarních obrazů,kdy se snad autor nechal unést severskou krimi,ale i na tu by to nebylo nic jiného než slátanina.A to musím říct,že tento výraz používám poskrovnu. Konec knihy bylo jedno velké klišé plné melodramatických situací...Uff !!

mikika
08.12.2021 4 z 5

na detektivní prvotinu dost dobré, i když jsem se ztrácela ve jménech detektivů i obyvatel osad - kdo je nebo není Křídlo a který z operativců vypadá jako medvěd...

Maggot.87
19.11.2021 2 z 5

Beskydská hra na Nesba, která však měla být trochu přistřižena a učesána.

evilunicorn
12.11.2021 5 z 5

Tak tohle pro mě bylo obrovsky příjemné překvapení.Tahle kniha strčí do kapsy 80% zahraničních thrillerů a směle se může měřit i s tou nejlepší severskou krimi.Příběh sám má spád,samoty v horách mají tu správnou ponurou a těžkou atmosféru..Co opravdu ale oceňuji,je jak autor dokázal vykreslit vztahy mezi detektivy, ten vývoj postav je skvěle vymyšlený. Také různé odbočky do jejich životů dávají knize jiný rozměr, než jen klasickou detektivku. Lehký dotyk témat jako je rasismus a xenofobie, nebo závislost na drogách příběh posouvá ještě o stupínek víš.A i když se přiznám, že samotná premisa zločince mi přišla poněkud pokulhávající, samotné čtení jsem si vážně užíval.

Janek
29.10.2021 4 z 5

Detektivní příběh má pěknou atmosféru a velmi slibný rozjezd, závěr už se mi ale zdál zbytečně moc divoký.

Polík
16.10.2021

Zaujal mne obsah, obal a i začátek knihy, ale pak už to nešlo dál. Dialogy mezi kolegy mi přišly neskutečně stupidní, snažila jsem se přes to přenést, ale opravdu to nešlo. Zkazilo mi to celý dojem, který byl na začátku opravdu velmi dobrý.

evaval
06.10.2021

Velmi dobře se čte, má to spád a bez problémů snese srovnání se severskými detektivkami.

Vik40
05.10.2021 4 z 5

čtivé s dynamickou poslední třetinou knihy. Opravdu snese srovnání se všemi severskýni detektivkami.
Poslední hvězdičku jsem si nechal pro delší trochu pomalejší úvod a množství použitých postav (ale vyznat se v nich v pohodě dalo :-) )

Hany.Honey
17.09.2021 5 z 5

Detektivka z Beskyd, co má na to se rovnat se severskými krimi. Fakt dobrý! Už jen obal a zpracování knihy je moc hezký, obsah je napínavej, uvěřitelnej, místy drsnej, krvavej, ale i vtipnej! A to nebývá často. Autor píše dost dobře, a je to sympaťák.

zouharov
29.08.2021 4 z 5

Zaujalo mě prostředí, do kterého je příběh zasazen. Případ vyšetřuje víc detektivů z jednoho oddělení, tak je z počátku těžší se v nich vyznat, ale příběh je poutavý a prostředí zajímavé. Ráda si přečtu další knížky od autora.