Smrt v oblacích

Smrt v oblacích
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531543/bmid_smrt-v-oblacich-65c22a749c78f.jpg 4 599 599

Hercule Poirot série

„Je jenom jediný, zato velmi jednoduchý způsob, jak se něco dozvědět: nechat lidi mluvit.“ – Hercule Poirot V zadní části letadla Prometheus cestovalo z Paříže do Croydonu celkem jedenáct pasažérů, mezi nimi i od pohledu komický Belgičan zachumlaný do nadbytečných šál. Teprve těsně před přistáním na letišti v jižním Londýně narušilo poklid na palubě objevení mrtvé ženy, která až dosud vypadala, že spí, stejně jako Hercule Poirot, jenž létání zkrátka nesnáší Indisponovaný detektiv si proto tentokrát ničeho podezřelého nevšiml. Ba co víc, porotě se během soudního šetření jeví jako ideální podezřelý, jelikož právě pod jeho sedadlem se našla pravděpodobná vražedná zbraň: indiánská foukačka. Kdo z jeho spolucestujících dokázal takto exoticky odpravit madame Giselle, neblaze proslulou pařížskou lichvářku? A čím to, že si ani ostatní ničeho nevšimli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Death in the Clouds , 1935

Interpreti: Lukáš Hlavica

spicule
20.08.2019 4 z 5

Agatha nikdy nezklame. Akorát teď mi přišlo, že to nebylo úplně to top, co dokáže.

Každopádně ale velmi čtivá knížka, nenudila, určitě stojí za přečtení.

Gibis
24.05.2019 5 z 5

Řekla jsem si na začátku čtení, že se budu "pekelně" soustředit na čtení a na každý detail příběhu a není možné, abych tentokrát vraha neodhalila, když je o knihách Lady Agathy známo, že čtenáři nic nezatajuje a tudíž je možné případ vyřešit společně s detektivem. Ale musím přiznat, že na tohle mé malé šedé buňky opravdu nestačily a musela jsem se nechat v závěru poučit Herculem Poirotem. Tak třeba příště :)

czokies
15.02.2019 5 z 5

Knizka je od zacatku do konce napinava jako blaaaazen, zhltla jsem ji na jeden zatah v indickym vlaku a jak uz tomu u knizek od Agathy Christie byva, svuj tip kdo je vrah jsem nekolikrat pozmenila. A neuhadla jsem. Miluju, kdyz neuhadnu, pac ja neuhadnu jen velmi zridka!
Knizku radim mezi Agathiny topky spolecne s Deseti malymi cernousky. To si proste musite precist!

jiriburda01
08.02.2019 5 z 5

Již od začátku napínavá detektivka, a i když filmy o Hercule Poirot s Davidem Suchetem jsou skvělé, zrovna tento příběh nebyl ve filmové podobě takový jako kniha

GyttaOggová
23.01.2019 5 z 5

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, Agatha mě stejně vždycky nakonec překvapí.

akinomV
30.11.2018 5 z 5

Klasická detektivka, která vždy potěší :-)

SilvieSisinka
11.10.2018 5 z 5

Poirot opět nezklamal.Pikantní zápletka.Vražda v letadle,která se stala před očima H.Poirota.

mapet85
14.07.2018 4 z 5

Zaujímavé prostredie, najmä vzhľadom k roku vydania knihy a samotná prítomnosť Hercula Poirota priamo pri zločine boli pre mňa pútavým námetom pre čítanie tejto knihy. Je jasné, že vrahom je jeden z hŕstky cestujúcich na palube lietadla a je na belgickom detektívovi, aby prišiel na to kto ním je. Prípad a spôsob vykonania zločinu je rafinovaný, vrah neistý a ako vždy ma Agatha Christie rozuzlením prekvapila. Ale ja raz páchateľa určite uhádnem. :-)

85098211
07.06.2018 5 z 5

K vraždě tentokrát dochází na mimořádném místě, a to v letadle - navíc s omezeným počtem podezřelých. Na Poirota a jeho kolegy tedy čeká hodně práce. Velice se mi líbil rychlý úvod do příběhu a samozřejmě i další vyšetřování případu. Samotné rozuzlení je opravdu rafinované a ani pozorný čtenář nemá reálnou šanci odhalit pachatele. Za mne tedy jako obvykle jednoznačné doporučení :-).

Lolila
22.05.2018 4 z 5

Ako vždy - skvelé čítanie. Vražda v lietadle, takže už viete, že niekto z prítomných je určite vrah. A postupným odhaľovaním a "Poirotovským" prístupom možno prídete na to, kto to urobil:-) Alebo nie:-) - spisovateľka odkrýva karty postupne a na konci prekvapí nečakaným odhalením.

Space.Junkienka
22.01.2018 4 z 5

Jako vždycky relativně kratší detektivka plná zvratů, detailů (které nenudí), pohledů i životních příběhů.... A Hercule...ať čtu jakoukoliv jeho "vraždu", tak stejně vždycky vidím Davida Sucheta...P

Runkyna
19.01.2018 5 z 5

Agatha Christie snad ani zklamat neumí. Příběh je tak akorát dlouhý, přiměřeně podrobný a mistrně vyprávěný.

Aymira
07.12.2017 5 z 5

Smrt v oblacích je zábavné dílo, které čtenář zhltne během pár hodin. Agatha Christie při psaní použila několik prvků z její oblíbené šablony - vražda v uzavřeném prostoru a tím pádem omezený počet podezřelých, z nichž jeden je určitě vrah, náhodná přítomnost Hercule Poirota, popis jednotlivých výslechů, a především konečné zúčtování, kdy nám Poirot svým jedinečným způsobem vysvětlí, kdo je pachatel a jak se vlastně osudná událost stala. Já osobně jsem za hlavního podezřelého měla někoho jiného, takže pro mě splnil román svůj účel a po několika méně záživných dílech byly moje detektivní buňky opět uspokojeny.

elisa194
03.10.2017 5 z 5

Výborná zápletka,člověk se neztracel v postavách, jak se někdy u této spisovatelky stává. Hercule Poirot opět nezklamal.

Shui-Xian
06.08.2017 5 z 5

Kdo by čekal, že po deseti knihách s Poirotem ztratí jeho příběhy na důmyslnosti a originalitě, ať vezme do ruky Smrt v oblacích. Myslím, že se Agathě mimořádně povedla - jak námětem, tak zpracováním. vražda v letadle: to je sama o sobě pikantní zápletka. Opatřit ji ještě řádně mnohoznačnými okolnostmi a pestrým shlukem podezřelých, je výzva, ve které může s nenásilnou bravurou obstát právě jen kovaná mistryně žánru. Jmenovitě si ještě chválím závěr s razantním odhalením - jak překvapivým, tak "nepoirotovsky" příkrým. Pochvalná zmínka o Československu mě také potěšila... (Tím spíše, že není náhodná a ojedinělá: Agatha se naší vlasti letmo dotkla už i v předchozích titulech.) Rýpnutí by za mě zasloužila jen podobnost jmen postav: Jane Greyová se mi ze začátku pletla s Katherine Greyovou (z Modrého expresu). Ale to už je čistě jen okrajový postřeh. ;-)

Anonymka1
03.08.2017

Agatha zase mile překvapila!

natkaf
14.04.2017 5 z 5

Nádhera. Miluju příběhy tzv. zamčeného pokoje a tohle bylo ještě o to zajímavější, že se to odehrává v letadle. Vražda tak skvěle naplánovaná, že se úspěšně odehraje i před očima samotného Hercula Poirota. Moc čtivý příběh, ostatně jako vždy, a na konci jsem neměla slov. Opět doporučuju.

Aki12
23.01.2017 4 z 5

Musím přiznat, že jsem dlouho knihu od Agathy Christie dlouho nečetl, a nechápu proč??
Vražda odehraje přímo před Herculem Poirotem, navíc v letadle, a ještě tak, aby si toho on ani nevšiml, to už je přece jen něco, co stojí za pozornost. Hercule pak vede parádní vyšetřování, které obsahuje rekonstrukce, hodně cestování a klasické rozuzlení před skupinkou lidí.
Skvělý díl, až na to, že jsem vraha uhádl okamžitě podle seznamu, který byl v knize zmíněn.

laepus
10.10.2016 4 z 5

Agatha vždycky umí překvapit vrahem a nejinak je tomu i tady. Když už pak člověk zná předlohu i filmové zpracování, může se plně soustředit na nitky vedoucí k vrahovi...

Kolistka
28.06.2016 4 z 5

Bylo pro mě překvapením kdo je vrah.