Smrt v oblacích

Smrt v oblacích
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531543/bmid_smrt-v-oblacich-65c22a749c78f.jpg 4 599 599

Hercule Poirot série

„Je jenom jediný, zato velmi jednoduchý způsob, jak se něco dozvědět: nechat lidi mluvit.“ – Hercule Poirot V zadní části letadla Prometheus cestovalo z Paříže do Croydonu celkem jedenáct pasažérů, mezi nimi i od pohledu komický Belgičan zachumlaný do nadbytečných šál. Teprve těsně před přistáním na letišti v jižním Londýně narušilo poklid na palubě objevení mrtvé ženy, která až dosud vypadala, že spí, stejně jako Hercule Poirot, jenž létání zkrátka nesnáší Indisponovaný detektiv si proto tentokrát ničeho podezřelého nevšiml. Ba co víc, porotě se během soudního šetření jeví jako ideální podezřelý, jelikož právě pod jeho sedadlem se našla pravděpodobná vražedná zbraň: indiánská foukačka. Kdo z jeho spolucestujících dokázal takto exoticky odpravit madame Giselle, neblaze proslulou pařížskou lichvářku? A čím to, že si ani ostatní ničeho nevšimli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Death in the Clouds , 1935

Interpreti: Lukáš Hlavica

DoragonAi
20.06.2016 5 z 5

Trošku spoiler!

Musim se přiznat... Tohle je první knížka, kterou jsem od Christie četla a vážně toho nelituju, už mám od autorky půjčený další knížky.

Začla jsem ji číst v čekárně na zubní ordinaci.
No, nečekala jsem, že to zubařem začne i skončí, zvlášť, když jsem každou chvily tipovala na vraha někoho jinýho.
Opravdu každý by měl nějaký důvod pro to, aby ji zabil, ale vy víte, že vrah může být jen jeden... a nebo více, to záleží na situaci...ale víte, že vrahem nemůže být každý podezřelý.
Příběh přenádherný a s ještě lepším rozuzlením.

monikaKU
20.06.2016 4 z 5

Uz po stvrtej ci piatej kapitole mi bolo uplne jasne kto je vrah a vravela som si, ze to bude nuda. Ale nie, splietla som sa a dopadlo inak. Detektivka je to fajn, oplati sa precitat si ju.

Terinka22
30.04.2016 4 z 5

Myslím, že ani nedokážu napsat komentář, který by vystihoval, jak báječné knihy Agatha psala. Obdivuju, jak dokázala vymyslet tak zamotané případy s vrahem, kterého většina ani netipovala.
Co se týče této knihy, tak asi v polovině mě napadlo, že vrahem je ten, kdo to doopravdy byl, ale neměla jsem ponětí, proč by to měl udělat právě on. Konec mě tudíž zase překvapil a musím říct, že pokud má někdo rád detektivky, měl by si alespoň jednu knihu od Agathy Christie přečíst, protože si její knihy určitě zamiluje.

Koka
28.03.2016 5 z 5

Táto kniha stelesňuje všetko, čo bolo pre najlepšie príbehy pani Agáthy typické. Predovšetkým - vražda tu nie je výsledkom nejakej "pouličnej kriminality", ale sa odohrá v prostredí, ktoré autorke a ňou stvoreným vyšetrovateľom zločinov najviac vyhovovalo - v uzavretom priestore. A lietadlo, ktoré sa v rokoch vzniku tohoto príbehu ešte len stávalo osobným dopravným prostriedkom, ideálne spĺňalo predpoklady, aby mohlo byť dejiskom "záhady zamknutej izby", a súčasne muselo byť v tých rokoch pre bežného čitateľa vyslovene exotickým prostredím. Autorka do románu krásne zakomponovala aktuálne prvky svojho vtedajšieho autentického života - dôverné kontakty s archeológiou a archeológmi, počínajúcu leteckú osobnú dopravu, dobovú - frekventovanú i vysmievanú - psychoanalýzu ponúkanú dôverčivým zákazníkom aj podvodníkmi a šarlatánmi, výsmech na konto spisovateľov vytvárajúcich vyšpekulované detektívne príbehy. A samozrejme - brilantné rozuzlenie.
Vynikajúce!

Trina1
17.01.2016 5 z 5

Sice jsem si vraha tipla správně, ale přesto mě konečné rozuzlení (jako vždy u Agathy) překvapilo. Skvělá knížka, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou.

aannyy
20.03.2015 5 z 5

Nikdy se netrefím do postavy vraha :-)

Sebasti
19.03.2015 4 z 5

Úžasně poutavý příběh, od kterého není jednoduché se odtrhnout. Jen mi přišlo, že rozuzlení mohla Agatha ještě vylepšit, i když je toto rozuzlení také dobré. Přesto že je tu dost postav, zdá se mi, že to snad skoro nikdo udělat nemohl a vás tak štve, že nemůžete na nic přijít! Nakonec ale uvidíte, že se opět jedná o špičkovou záhadu, kterou vám může skvěle vysvětlit jedině náš Belgičan!
A hlavně potěší, že se v knize mluví o Československu.

katushka17
07.11.2014 5 z 5

Je to skvělá kniha. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.

Market = )
22.07.2014 4 z 5

No, já blbá jsem se na začátku podívala, kdo že je vrah (nemám ráda, když na konci zjistím, že to byl někdo, kdo mi celou dobu byl sympatický :-D), ale jinak dobrý, vyhovovalo mi prostřědí i postavy (příjemná změna oproti klasické vesnici, kde je potom milion postav) :-).

derminator
28.01.2014 4 z 5

Dobré čtení, i když je to kniha u které snad jako u jediné jsem poznal kdo je vrah. Knize dávám 80% a doporučuji!

Dumicek
11.11.2013 5 z 5

Opět skvělé čtení. Nemám co jiného dodat :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Pět hvězdiček dávám za knihu + TV film. Všechny knihy zpracované do filmové podoby se mi bez výjimky líbí především díky dokonalé postavě Hercula Poirota (přesně tak si ho představuju) a dále díky krásným reáliím vesměs z třicátých let, především architektura je zvolena dokonale. A tady jsem si navíc vychutnala let letadlem. Nevíte náhodou někdo, kde leží dům z filmů White Heaven Mansions?

makovec.h
15.08.2013 3 z 5

Zajímavá kniha ale i přesto, že je to klasické pro Poirota, mne dokázalo opravdu rozčílit, že byl případ vyřešen díky skutečnostem, které v celé knize nezazněly.

nightlybird
17.07.2012

Citace z knihy :
"Slečna Greyová jde s dobou. Používá nejmodernější systém vynalezený jedním Čechoslovákem." "Opravdu? Československo musí být úžasná země. Zdá se, že všechno pochází odtamdtud - boty, sklo, rukavice a teď i těsnopis. Úžasné."

Takhle o nás smýšleli ve světě v 30. letech min.st.

imatulo
21.03.2012 5 z 5

Nie je to najlepšia kniha od Agathy...ale mne sa páčila..a chvíľu bol podozrivý aj samotný Poirot ;)